Close

Strona 158 z 165 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 571 do 1 580 z 1649
  1. #1571

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie ostrzyłeś na głowę środkowej, to: na 17mm jest największy FF, ... (chyba, że był to wypadek przy pracy i ostrość złapało na lewej karcie)
    Ostrzyłam na głowę, kilkukrotnie na każdej ogniskowej, i zawsze był FF.
    Biorąc pod uwagę fakt, że karty ustawione są pod kątem (dół karty jest bliżej, a góra dalej), to głowa środkowej już jest poza ostrością. Ostrość wypada mniej więcej w okolicach łokci. Zwróć uwagę na napis. "T" jeszcze jest w miarę akceptowalny, a ostatnia litera "R" jest już całkiem nie ostra.
    Masz rację i rzeczywiście lekki FF wychodzi też przy 50mm.
    Powyższe zdjęcia są z af. Jutro na spokojnie potestuję jeszcze na LV i dam znać, ale dziś robiłam na szybko taką próbę na pojedynczej karcie i wynik był słaby, tzn nadal brak ostrości.
    Jeśli chcsz w miarę dokładnie sprawdzić ff/bf to najlepiej wydrukować sobie FocCal od Skibka
    Dziękuję, tak zrobię.
    A później mikroregulacja w body (jeśli posiada tą opcję)
    d5500 niestety nie posiada mikroregulacji.

  2. #1572

    Domyślnie

    Sprawdziłam na LV, niestety nie było poprawy więc oddałam tę Sigmę.
    A czy ktoś, kto wie że ma ostry egzemplarz, mógłby pokazać lub podlinkować tu swoje zdjęcia z przysłoną 2.8? Tak, żebym chociaż wiedziała do czego się odnosić Może mam po prostu za duże wymagania względem tego obiektywu

  3. #1573

    Domyślnie

    moje poszukiwania dobrej optycznie S17-50 mam nadzieję skończyły się na 4 egzemplarzu, który dziś przywiozłem ze sklepu, jutro porządniej go sprawdzę, jeśli ktoś jeszcze jest ciekawy, to proszę o adresy em, udostępnię linki do nefów na googledisk.

  4. #1574

    Domyślnie

    chętnie porównam ze swoją

  5. #1575

    Domyślnie

    szybki test krzakowo drzewny, statyw, af on os off, bez wstępnego podnoszenia lustra, oprócz nefów są tify wywołane w dxo, korekta wypełnienia światła, korekta obiektywu, winietowania, aberracji, maska wyostrzająca domyślna, rozmiar tiff 29cm dłuższy bok, 300dpi
    proszę o opinie, ja jestem zadowolony:
    https://drive.google.com/drive/folde...T_?usp=sharing
    pozdrawiam
    P

  6. #1576

    Domyślnie

    według mnie prawy dół jest miękki, ale pewnie mogę z tym żyć,
    obiektyw jest z AB Foto, dostałem go (nówkę) w ramach gwarancji, ponieważ zakupiłem na olx "wyselekcjonowany z 6 innych", który okazał się badziewiem o skoszonej płaszczyźnie optycznej i rozkalibrowanym AF, a że był na gwarancji, niczego nie świadomy wysłałem go do KKonsult w Gdyni na Sedlarowej. Tam orzekli, że koszt naprawy w Japonii wyniesie 1100zł, więc AB Foto zdecydowało, że da mi nowy.
    Co ciekawe, AB Foto porozumiało się z serwisem KKonsult i nie musiałem za nic płacić!
    Na koniec: AB Foto dało mi ten obiektyw z europejską gwarancją, więc nie będzie już problemu z ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi Sigm, ponieważ porozumieli się z KKonsult i od teraz wszystkie Sigmy zakupione w AB Foto można w ramach gwarancji serwisować bezpłatnie i kalibrować w KKonsult,
    uf, sorki spieszyłem się, mam nadzieję, że wyszło nie za chaotycznie...

  7. #1577

    Domyślnie

    K-consult w Gdyni przy ul. Architektów to dystrybutor Sigmy na Polskę, jedynym autoryzowanym na Polskę serwisem sigmy jest Foto-Service2 na ul. Fleszarowej-Muskat w Gdyni. Takie male sprostowanie

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  8. #1578

    Domyślnie

    oczywiście chodzi o serwis, racja!

  9. #1579
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakiś czas temu ktoś z rodziny kupił na amazon sigmę brał pod uwagę że będzie musiał płacić za ewentualną kalibracje i tak też było bo u nas mimo że gwarancja EU to nie mają nic wspólnego z oficjalnymi dystrybutorami w tym przypadku z Włoch.
    Tak dla informacji jeśli ktoś nie wie.

  10. #1580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakiś czas temu ktoś z rodziny kupił na amazon sigmę brał pod uwagę że będzie musiał płacić za ewentualną kalibracje i tak też było bo u nas mimo że gwarancja EU to nie mają nic wspólnego z oficjalnymi dystrybutorami w tym przypadku z Włoch.
    Tak dla informacji jeśli ktoś nie wie.
    Jeseli ma niebieska karte + naklejke to ma 12 miesiecy gwarancii w Polsce z tego tytulu. To jest europejska Karta gwarancyjna. Azjatycka jest chyba różowa.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Strona 158 z 165 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •