Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Arrow Monika i Marcin - proszę o ocenę

    Jakiś czas temu robiłem zdjęcia na ślubie u znajomych. Jest to jedno z moich pierwszych podejść do zdjęć w kościele. Bardzo proszę o ocenę, czy te ujdą czy jest fatalnie. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie co do kadrów i obróbki. Ja się nie obrażam, więc proszę śmiało

    Zależy mi na tym, żeby następnym razem było lepiej - więc prośba - pomóżcie Mam nadzieję, że nie przesadziłem z ilością...


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę ,,szumnie" Co do kadrów niech się wypowiedzą fachowcy, których tu nie brakuje. Mi ogólnie set się podoba.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    całkiem przyzwoicie
    Cytat Zamieszczone przez osttel Zobacz posta
    Mi ogólnie set się podoba.
    Jestem zaskoczony! jacek.gold, osttel - dziękuję za opinię jacek.gold a mógłbyś jeszcze napisać które bardziej przyzwoite, a które mniej?

    Cytat Zamieszczone przez osttel Zobacz posta
    Trochę ,,szumnie"
    Mam świadomość szumów. U mnie tak to niestety wygląda w moim często-szumiącym aparacie przy iso 800 (a i tak potem musiałem jeszcze rozjaśniać). Więc nie były one dodawane celowo

    Cytat Zamieszczone przez osttel Zobacz posta
    Co do kadrów niech się wypowiedzą fachowcy, których tu nie brakuje.
    Bardzo na to liczę
    Ostatnio edytowane przez hobbits ; 19-02-2010 o 12:15

  5. #5

    Domyślnie

    hej,
    ogólnie jest ok, przyjemnie ale:
    1 myślę, że mogłeś spokojnie kadrować bez tego pana po prawej,
    2 i 3 fajne kadry, przy czym nie rozumiem do końca cięcia 2 ? ale są emocje, jest ok
    4,5,6,7 dość "zwykłe" kadry nie porywające przy czym 7 wypada w tu najlepiej
    8- tu już robi się miło, wystarczy z tym zdjęciem trochę posiedzieć i będzie ok, gdybyś "rozświetlił" młodych i przyciemnił nieco resztę zdjęcie nabrało by smaku, teraz jest na odwrót, gdy to zrobisz, przestanie drażnić pan z lewej i pani z prawej nie mówię tu o jakiejś mega winiecie czy czymś takim, nie nie! ( wyśle priv o co mi chodzi )
    9 i 10 gdybyś tu miał połączenie tych dwóch zdjęć byłoby super, czyli np gdybyś na 9 miał szerokość z 10, albo na 10 płatki z 9
    11 tu nie wiem o co chodzi, za duzo sie dzieje, młodzi, goscie, krzywe domy, krzak, kamerzysta, reklamówka w aucie, samo auto,płot, nie ogarniam

    ufff ale się napisałem
    pozdr
    KK
    zdjęcia robię

  6. #6

    Domyślnie

    nie jest źle, ale jeżeli mogę, to się delikatnie "przyczepię" do kilku szczegółów

    nr 4 - u mnie na laptopie jest trochę niebieskiego na sukni panny młodej i na klęczniku
    nr 8 - młody wygląda jak wampirek (wystające dwa zęby)
    nr 9 - dodałbym więcej koloru, tak aby płatki kwiatów były bardziej nasycone
    nr 10 - fajny kadr, ale chciałbym zobaczyć w bw i jakoś bardziej wyeksponować tego małego chłopca
    nr 11 - pokaż bw

  7. #7

    Domyślnie

    Jest przyzwoicie z wyjątkiem 8 do śmietnika ! nieostro/poruszono/niedoświetlono
    sporo gratów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    całkiem przyzwoicie
    Chciałbyś mieć takie zdjęcia z własnego ślubu?

    Sory za polemikę, ale dla mnie nie jest przyzwoicie, tylko słabo. Same kadry nie są złe, autory wyłożył się IMO na obróbce - jest płaska, blada, z nienajszczęśliwiej ustawionym balansem i zafarbami.

    Być może się mylę, ale te zdjęcia w większości wyglądają trochę jak dowalone lampą - powtarzam jeszcze raz, że być może się mylę, ale jeżeli mam rację to pytam się po co skoro miałeś taki jasny kościół?

    Hobbits przepraszam za te słowa nienajprzyjemniejsze dla Ciebie, ale takie jest moje zdanie, a prosiłeś o szczerość.

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kosior1125 Zobacz posta
    hej,
    ogólnie jest ok, przyjemnie ale:
    1 myślę, że mogłeś spokojnie kadrować bez tego pana po prawej,
    2 i 3 fajne kadry, przy czym nie rozumiem do końca cięcia 2 ? ale są emocje, jest ok
    4,5,6,7 dość "zwykłe" kadry nie porywające przy czym 7 wypada w tu najlepiej
    8- tu już robi się miło, wystarczy z tym zdjęciem trochę posiedzieć i będzie ok, gdybyś "rozświetlił" młodych i przyciemnił nieco resztę zdjęcie nabrało by smaku, teraz jest na odwrót, gdy to zrobisz, przestanie drażnić pan z lewej i pani z prawej nie mówię tu o jakiejś mega winiecie czy czymś takim, nie nie! ( wyśle priv o co mi chodzi )
    9 i 10 gdybyś tu miał połączenie tych dwóch zdjęć byłoby super, czyli np gdybyś na 9 miał szerokość z 10, albo na 10 płatki z 9
    11 tu nie wiem o co chodzi, za duzo sie dzieje, młodzi, goscie, krzywe domy, krzak, kamerzysta, reklamówka w aucie, samo auto,płot, nie ogarniam

    ufff ale się napisałem
    pozdr
    KK
    kosior1125, Dzięki za obszerny komentarz i PW. Podobne do 9 i 10 powinienem jeszcze jakieś mieć, zerknę i może się znajdzie. A z 11 to widać mnie poniosło

    Cytat Zamieszczone przez tito Zobacz posta
    nie jest źle, ale jeżeli mogę, to się delikatnie "przyczepię" do kilku szczegółów

    nr 4 - u mnie na laptopie jest trochę niebieskiego na sukni panny młodej i na klęczniku
    nr 8 - młody wygląda jak wampirek (wystające dwa zęby)
    nr 9 - dodałbym więcej koloru, tak aby płatki kwiatów były bardziej nasycone
    nr 10 - fajny kadr, ale chciałbym zobaczyć w bw i jakoś bardziej wyeksponować tego małego chłopca
    nr 11 - pokaż bw
    tito, dzięki za uwagi.
    4 - teraz widzę, że u mnie chyba też - chyba wynik nieumiejętnego doświetlenia lampą.
    8 - po usunięciu wystających zębów będzie ok?
    10 - też myslałem nad wyeksponowaniem chłopca, ale nic nie udało mi się sensownego zrobić
    11 - ok, spróbuję

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    Jest przyzwoicie z wyjątkiem 8 do śmietnika ! nieostro/poruszono/niedoświetlono
    piom, dzięki za opinię.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    Chciałbyś mieć takie zdjęcia z własnego ślubu?
    Tak się składa, że mam chyba gorsze od tych... Ale rozumiem, że nie o to chodzi.
    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    Sory za polemikę, ale dla mnie nie jest przyzwoicie, tylko słabo. Same kadry nie są złe, autory wyłożył się IMO na obróbce - jest płaska, blada, z nienajszczęśliwiej ustawionym balansem i zafarbami.
    Nie pozostaje mi chyba nic innego jak się z Tobą zgodzić - na pewno obróbka nie jest moją mocną stroną.

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    Być może się mylę, ale te zdjęcia w większości wyglądają trochę jak dowalone lampą - powtarzam jeszcze raz, że być może się mylę, ale jeżeli mam rację to pytam się po co skoro miałeś taki jasny kościół?
    Bo ISO 800 to u mnie max, powyżej jest już b. duży szum. Z jasnych obiektywów miałem tylko 50/1.8. Np. na zdjęciu 7 miałem ISO 800, czas 1/60, f 1.8. Z obiektywem 50 mm bałem się, że przy krótszym czasie poruszę. A to zdjęcie i tak musiałem mocno rozjaśniać, żeby jakoś to wyglądało. Gdybym to robił przy młodych, to wydaje mi się, że ich twarze byłyby ciemne. Ale może tylko mi się wydaje...

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    Hobbits przepraszam za te słowa nienajprzyjemniejsze dla Ciebie, ale takie jest moje zdanie, a prosiłeś o szczerość.

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Jasne, dzięki, że poświęciłeś swój czas i coś napisałeś Z Twojego komentarza wyciągam dla siebie informację, że o ile kadry jeszcze ujdą, o tyle obróbka kuleje. I to jest dla mnie wartość dodana. I na pewno więcej mi da taki komentarz niż "fajne zdjęcia" albo "wszystko ok"

    Także, w miarę możliwości - proszę o więcej komentarzy z wytkniętymi błędami.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •