Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu nie unikał wysokich ISO, ja jeszcze 2 tygodnie temu miałem D200, a tam sprawa szumów wygląda dosyć podobnie jak w D70 i naprawdę jak jest dobrze naświetlona klatka to te szumy są zjadliwe nawet przy wyższych ISO. Jak niedoświetlisz to wiadomo, że wyjdzie dziadostwo od razu.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    Ja bym na twoim miejscu nie unikał wysokich ISO, ja jeszcze 2 tygodnie temu miałem D200, a tam sprawa szumów wygląda dosyć podobnie jak w D70 i naprawdę jak jest dobrze naświetlona klatka to te szumy są zjadliwe nawet przy wyższych ISO. Jak niedoświetlisz to wiadomo, że wyjdzie dziadostwo od razu.
    Sęk w tym, że mi na ogół nie podobają się zdjęcia z dużym szumem. Może to przychodzi z czasem

    A tak na poważnie, spróbuję porobić na 1600 i zobaczę jak to wyjdzie. Dzięki za podpowiedź.

    Zapomniałem też napisać, że kilka więcej jest na blogu.

    I tu jeszcze 2 wersje poprzednich:



    9a.



    11a.



  3. #13

    Domyślnie

    zdjecia z kosciola rozumiem... bales sie ze poruszysz wybrales wysokie ISO lekka lampa ok... Ale zapomniales przejsc na niższe ISO po wyjsciu z kosciola... o ile tolerowac mozna szumy ( ktos lubi inny nie) z wnetrza, to po wyjsciu automatycznie przechodz na nizsze ISO... wiem stresik byl ze moment ucieknie: sypanie platków itp... zmieniales obiektyw i bałes sie ze nie zdazysz... ale bez stresu.... kadry wiadomo jenemu podejda drugiemu nie... młodzi zadowoleni??? to wsztscy zadowoleni...
    D80: N 50 f/1.8; S 70-200 f/2.8; T 17-50 f/2.8; T 11-16 f/2.8; S 85 f/1.4; SB600; SB 900; ( i trochę studia)

  4. #14

    Domyślnie

    Troche się za bardzo czepiacie przecież jak na zdjęcia amatorskie z takiego sprzętu to naprawde niejest źle! w porównaniu do kamerunów itp..
    sporo gratów

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hobbits Zobacz posta
    bałem się, że przy krótszym czasie poruszę. A to zdjęcie i tak musiałem mocno rozjaśniać, żeby jakoś to wyglądało.
    No i obawy niestety się potwierdziły.
    red light, dark room...

  6. #16

    Domyślnie

    większość userów forum ma uczulenie na szum , a szkoda .

    jak na pierwsze podejście do tematu , jest dobrze . Jedynie nr 8 zbyteczny.
    to i owo...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez willy_fil_ Zobacz posta
    zdjecia z kosciola rozumiem... bales sie ze poruszysz wybrales wysokie ISO lekka lampa ok... Ale zapomniales przejsc na niższe ISO po wyjsciu z kosciola... o ile tolerowac mozna szumy ( ktos lubi inny nie) z wnetrza, to po wyjsciu automatycznie przechodz na nizsze ISO... wiem stresik byl ze moment ucieknie: sypanie platków itp... zmieniales obiektyw i bałes sie ze nie zdazysz... ale bez stresu.... kadry wiadomo jenemu podejda drugiemu nie... młodzi zadowoleni??? to wsztscy zadowoleni...
    Tak jak piszesz - trochę się tym denerwowałem Myślę, że przy następnym razie będzie lepiej. Młodzi przekazali mi kilka uwag, ale ogólnie powiedzieli, że im się te zdjęcia podobają. A mi zależy też na ocenie kogoś bardziej obiektywnego - dlatego wrzuciłem na forum.

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    Troche się za bardzo czepiacie przecież jak na zdjęcia amatorskie z takiego sprzętu to naprawde niejest źle! w porównaniu do kamerunów itp..


    Ale mi właśnie o czepianie się chodziło, więc cieszę się, że jest tyle uwag

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    No i obawy niestety się potwierdziły.
    Czyli że poruszone - to miałeś na myśli?

    Cytat Zamieszczone przez Miloko Zobacz posta
    większość userów forum ma uczulenie na szum , a szkoda .

    jak na pierwsze podejście do tematu , jest dobrze . Jedynie nr 8 zbyteczny.
    Miloko, dzięki za komentarz

  8. #18

    Domyślnie

    kadry nie są złe , szumy w sumie też dają rade (no chyba ze ktoś jest "szumofobem" ), ale najbardziej przeszkadzają mi szumy na zdjęciu 9a ...
    NIKON D700 /\ T28-75/2.8 /\ N50/1.8 /\ N85/1.8 /\ N100/2.8 /\ S70-200/2.8 /\ SB900 /\ ITD
    www.fotorobert.com.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DHA Zobacz posta
    kadry nie są złe , szumy w sumie też dają rade (no chyba ze ktoś jest "szumofobem" ), ale najbardziej przeszkadzają mi szumy na zdjęciu 9a ...
    DHA, dzięki za komentarz. Ten dzień był bardzo szary, było już popołudniu i przy ISO 400 (z ciemnym obiektywem) zdjęcia na dworze wychodziły b. ciemne. Wysokie ISO po wyjściu z kościoła było właśnie z tego powodu - chciałem, żeby były jaśniejsze niż naprawdę wychodziły. Bo w końcu to był ślub i powinno być radośnie

  10. #20

    Domyślnie

    sorry, ale mnie się nie podoba; mam wrażenie, jakbym oglądała reportaż z wesela córki sołtysa; obróbka zdjęć nijaka (szumy ), no i kadry pozostawiają wiele do życzenia; zdjęcia nie mają klimatu; zbyt wiele osób przewija się za, obok, a nawet przed parą młodą; zastanawiam się czy to kościół czy centrum handlowe; podczas ceremonii przydałoby się zrobić zdjęcia tylko młodym (plus ksiądz,świadkowie czy dzieciaczki-druhny of coz); zaznaczyć tę intymną aurę wokół nowożeńców; dopiero po sakramantalnym "tak" warto "objąć" gości; zdjęcie przy wyjściu z koścoła - tutaj właśnie brakuje mi tłumu; no i coś tam z drzwi mi wystaje; coś jakby pazur
    P.S. ksiądz nie wydaje się być zadowolony z faktu przygarnięcia do wspólnoty kolejnej pary owieczek
    Ostatnio edytowane przez lustrzanka ; 23-02-2010 o 10:35

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •