Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie ...takie zdjęcia właśnie robię



    pozdrawiam i zapraszam do komentowania

  2. #2

    Domyślnie

    Ot, pstryk dokumentalny jak na mój gust. Typowe cechy: bałagan w tle, niepewny kadr, niedokładny balans bieli, brak emocji wzbudzanych w postronnym obserwatorze.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Ambrosious
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Wwa-Ursynów-Imielin
    Posty
    162

    Domyślnie

    Trzy rzeczy konkurują ze sobą, o zdobycie uwagi: portret, obraz w obrazie i tło portretu.
    Jakiś związek występuje tylko między portretem a trzymanym zdjęciem - ale nie jest pewne czy to ta sama osoba.
    Sam portret jest - jak się wydaje - celowo niedobry, w konwencji zdjęcia do legitymacji, co - być może - ma przesunąć akcent na trzymany w ręku obraz?
    Czy z powodu niskiego słońca, czy jakiejś ingerencji, latawiec wygląda jak "doklejony"; mówiąc inaczej: mało realistyczny. Sposób trzymania zdjęcia jest nienaturalny, wymyślony i wymuszony przez autora?
    "Człowiek i jego marzenia" to nieco na siłę domyślana idea tego zdjęcia.
    Ale po co, w takim razie ta kanapa i jakieś rzeczy tam pozostawione?

    I w końcu najważniejsze: czy nie było by mocniejsze i bardziej wyraziste samo zdjęcie z latawcem?
    Oczywiście staranniej dobrane: człowiek na pierwszym planie w jednej linii z latawcem...

    W tym zdjęciu widzę wysiłek, który poszedł w niewłaściwym kierunku (przeładowanie i przegadanie)
    i oddalił, zamiast przybliżyć do zamierzonego efektu.
    ms

  4. #4

    Domyślnie

    Nie trafiony balans bieli, ciemno i bałagan.

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie się właśnie poodba.

    W pogoni za poprawnością zatracamy czasem to, co nazywa się duchem zdjęcia. Tutaj mimo może nie najszczęśliwszego kadru - ale też nie najsłabszego (można by trochę pokombinować z przesunięciem modela względem tła, zdecentralizować kompozycję albo nadać ramionom i twarzy pewnej dynamiki układając je w ramie bardziej proporcjonalnie) do niczego bym się nie przyczepił.
    Oko ludzkie też postrzega niektóre źródła światła jako cieplejsze, inne mniej ciepłe, dlatego tu jest bardzo naturalnie i nie ma co zawsze gonić za idealnie białą bielą.
    IMHO jest wyraz portretowanej osoby, jest przekaz, jest duch. Tło też coś mówi i o wnętrzu i o osobie. Jedynie przeszkadza mi obiekt w PD.

  6. #6

    Domyślnie

    Mi wydaje się że pomysł na portret środowiskowy jest niezły. Człowiek w domu, w tle kanapa, pokazuje swoje marzenia czy wspomnienia. Lubię takie kontrasty. Jest w tym jakaś historia.

    Z drugiej strony wywaliłbym wszystkie kocyki i inne drobiazgi z kanapy i coś spod łokcia. Model pozuje bardzo sztucznie, widać że stara się zmieścić w kadrze. Lepiej byłoby się cofnąć żeby nie musiał tak zadzierać rąk. Kadr zbyt wąski dla mnie (cięte łokcie), zdjęcie poruszone i balans bieli nie trafiony - po domowemu. Też uważam, że nadmiar dbałości zabija czasem treść czy nastrój, tu jednak haosu jest zdecydowanie zbyt dużo.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  7. #7

    Domyślnie

    dziękuję za konstruktywną krytykę

  8. #8

    Domyślnie

    "Takie zdjęcia.." Jak na zdjęciu pokazanym czy tym trzymanym?
    Do mnie niestety nie trafia.
    Aria

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •