Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Clarity

  1. #1

    Domyślnie Clarity

    Witam mam pytanko jak zastąpić funkcje Clarity z lightrooma w programie Aperture 2 , 3 lub gimpie . Podobają mi sie efekty tej funkcji lecz w aperture jej niema . Może w gimpie sie da .Photoshopa nie posiadam.
    Fujifilm X H2, Sigma 18-50 2.8 DC DN, Viltrox 27 1.2 , Viltrox 85 1.8 II, Fujinion XXF 10-24 WR, Fujinion 70-300 WR

  2. #2

    Domyślnie

    hmm to nie jest czasem po prostu wyostrzenie i zwiekszenie kontrastu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    hmm to nie jest czasem po prostu wyostrzenie i zwiekszenie kontrastu?
    wydaje mi się że niezupełnie....

    tzn tak jakby, ale lokalnie tylko, a nie na całej fotce
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Zwiększenie kontrastu krawędzi.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    tzn tak jakby, ale lokalnie tylko, a nie na całej fotce
    Lokalnie to bedzie wtedy, jak sobie zaznaczysz jakis obszar zdjecia i na nim to zastosujesz.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fredik33 Zobacz posta
    Witam mam pytanko jak zastąpić funkcje Clarity z lightrooma w programie Aperture 2 , 3 lub gimpie . Podobają mi sie efekty tej funkcji lecz w aperture jej niema . Może w gimpie sie da .Photoshopa nie posiadam.
    W Aperture to sie wabi "Definition".
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  7. #7

    Domyślnie

    Clarity generalnia działa tak, że tworzy maskę obrazu, którą wykorzystuje do zwiększenia kontrastu (korekcji tonalnej) w tonach średnich. W sumie algorytm tego polecenia jest podobny do tego z Unsharp Mask... to tak jakby w masce wyostrzającej ustawić niewielki Amount, ale za to podciągnąć (stosunkowo dużo) promień. Naturalnie efekt zależy od konkretnego zdjęcia.

    PS.
    Moim zdaniem jest to jedno z lepszych poleceń jakie wprowadzili programiści Adobe w ACRze. Podobnie jak Vibrance.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar radkins
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Welwyn Garden City, UK / Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    W sumie algorytm tego polecenia jest podobny do tego z Unsharp Mask... to tak jakby w masce wyostrzającej ustawić niewielki Amount, ale za to podciągnąć (stosunkowo dużo) promień. Naturalnie efekt zależy od konkretnego zdjęcia.
    Dokladnie... http://www.luminous-landscape.com/tu...ancement.shtml
    D5K + kit
    WYSPIARZE

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    W Aperture to sie wabi "Definition".
    No nie całkiem bo Definition jest od 0 w góre nie da się w dół , a clarity reguluje się albo na + i wyostrza albo na - i zmiękcza .Definition tylko wyostrza
    Fujifilm X H2, Sigma 18-50 2.8 DC DN, Viltrox 27 1.2 , Viltrox 85 1.8 II, Fujinion XXF 10-24 WR, Fujinion 70-300 WR

  10. #10
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fredik33 Zobacz posta
    No nie całkiem bo Definition jest od 0 w góre nie da się w dół , a clarity reguluje się albo na + i wyostrza albo na - i zmiękcza .Definition tylko wyostrza
    W LR 1 Clarity mialo tylko wartosci dodatnie. Od wersji 2 takze zmiecza.

    Aperture w wersji 4 tez bedzie potrafilo.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •