Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Interwałometr

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie Interwałometr

    Chciałbym do D90tki dorzucić sobie interwałometr, tak na różne okazje. W zasadzie mam zamiar go zrobić, chyba że są jakieś naprawdę tanie modele ale takich nie spotkałem do tej pory... Jeśli nie zakup to mam mały dylemat. Chciałem to urządzonko maksymalnie uprościć i zastanawiam się czy warto by było zamiast kablowego sprzęgnąć go z pilotem na podczerwień. Które rozwiązanie będzie lepsze? Jeśli pilot, to jak jest z poborem mocy przez aparat w trybie oczekiwania? Jeśli kabelek, jak zdobyć jakiś schemat wężyka spustowego albo chociaż jego złącza w celu przeróbki?

  2. #2
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 14-02-2010 o 00:57 Powód: nowa oferta

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Może i prościej ale prosty układ jestem w stanie zrobić za 20 zł... a aktualnie jestem na etapie zakupu lusterka i tak sobie myślę o akcesoriach które mógłbym mieć za minimalną kwotę. Chwilowo wydaję ją na co innego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eu07 Zobacz posta
    Może i prościej ale prosty układ jestem w stanie zrobić za 20 zł....
    jak chcesz to zrobić?
    pytam poważnie. Przymierzałem się do tego tematu i poniżej stówki ni jak nie chciało wyjść.
    Mówimy oczywiście o układzie z porządną powtarzalnością, a nie o układzie na 555.
    Jeżeli chodzi o przewód. Ja bym kupił najtańszy wężyk i wsadził do niego układ. Miałbyś od razu przewód z wtyczką i obudowę. W środku są trzy przewody, które odpowiednio zwierając powodujesz albo wyostrzenie albo wyzwolenie migawki. Takie wężyki są do kupienia za 20.-
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 14-02-2010 o 01:05

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Trafiłeś... na 555... ale szczerze to nie wiem jaka jest powtarzalność czasu. Mam słabe pojęcie o elektronice. Nie wierzę tylko, że błąd wyniósłby powiedzmy więcej niż 10% a tyle raczej nie gra roli... zwłaszcza że chodzi tylko o odstępy.

  6. #6

    Domyślnie

    Poszukajcie w na forum, kiedyś był kolega, który robił piloty na podczerwień i piloty z interwałometrem.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Czemu zawsze wychodzi że lepiej szukać i kupować niż wymyślić i zrobić? :P

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eu07 Zobacz posta
    Trafiłeś... na 555... ale szczerze to nie wiem jaka jest powtarzalność czasu. Mam słabe pojęcie o elektronice. Nie wierzę tylko, że błąd wyniósłby powiedzmy więcej niż 10% a tyle raczej nie gra roli... zwłaszcza że chodzi tylko o odstępy.
    czasem odstępy są bardzo ważne a poważnie. Jeżeli 10% Cię satysfakcjonuje, to 555 będzie dobry. Tylko kondensator kup najlepszy, jaki możesz. Od niego zależy dokładność układu. I jego powtarzalność. Z potencjometrem miniaturowym powinieneś zmieścić się w obudowę wężyka.
    Czemu zawsze wychodzi że lepiej szukać i kupować niż wymyślić i zrobić? :P
    bo jeżeli ktoś coś produkuje, to ma tańsze części, profesjonalne maszyny, specjalistyczne oprogramowanie. Robiąc samemu mamy przede wszystkim satysfakcję
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 14-02-2010 o 01:28

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eu07 Zobacz posta
    Czemu zawsze wychodzi że lepiej szukać i kupować niż wymyślić i zrobić? :P
    ja tam sie ciesze z tego bo mam dwie lewe rece

  10. #10

    Domyślnie

    a ja się nie znam na elektronice tak mocno jakbym chciał. potrafię zmontowac układa, ale napisac program do kontrolera to już nie. Dlatego kupiłem obydwa piloty.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •