Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Szczegóły w cieniach NX2 i LR

    Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?
    O co kaman?
    1. zdjęcie z NX2:

    2. zdjęcie z LR2:


    Chodzi mi o te masakryczne przejścia tonalne w cieniach w LR2.
    W NX2 jest wszystko ok.
    Może któryś z kolegów ma patent na to?
    Pozdrawiam LiSEK

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, o co Ci chodzi. Jeśli o te kolorowe krawędzie np. na tej czarnej kurtce, to jest to AC ( aberracja chromatyczna ).
    Wygląda na to, że CNX2 ją usuwa. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  3. #3

    Domyślnie

    Drugie zdjęcie w LR aż prosi się o przesunięcie suwaka exposure w prawo. Zobacz na histrogramy, w pierwszym programie jest więcej danych po prawej stronie. Później jedynie delikatne użycie blacks oraz fill light i nie będzie do odróżnienia od NX2.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Drugie zdjęcie w LR aż prosi się o przesunięcie suwaka exposure w prawo. Zobacz na histrogramy, w pierwszym programie jest więcej danych po prawej stronie. Później jedynie delikatne użycie blacks oraz fill light i nie będzie do odróżnienia od NX2.
    Andrzej masz 100% racji co do ekspozycji, ale podejrzewam, że liskowi00 chodziło o AC, bo przejścia tonalne są ok. Obejrzyj zdjęcia w większym rozmiarze. A może Ty wiesz, czy CNX2 sam usuwa AC? Nie pamiętam teraz dokładnie, ale bodajże D300 w JPG-ach automatycznie usuwa AC.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chodzi o AC.
    Nie wiem czy widzicie u siebie na monitorach tą pixeloze w cieniach (przesjście tonalne z czarnego do mniej czarnego ).
    Nie chodzi o niedoświetlenie czy prześwietlenie.
    Zdjęcie jest modyfikowane tylko poprzez wyciąganie detali w cieniach i w LR u mnie jest pixeloza taka ze aż mnie odrzuca
    Widzicie to?
    Może to tylko kwestia mojego monitora ale nie wiem jak to ustawić w LR?
    W NX2 jest wszystko OK.
    Pozdrawiam LiSEK

  6. #6

    Domyślnie

    Ja widzę dla odmiany "gorsze" cienie w pierwszym zdjęciu, tłumaczył bym to jednak jak poprzednio, exposure
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lisek00 Zobacz posta
    Nie wiem czy widzicie u siebie na monitorach tą pixeloze w cieniach (przesjście tonalne z czarnego do mniej czarnego ).
    U mnie nawet na laptopie to widać więc monitor masz raczej ok. Dodatkowo, to co w NX jest czarne, w LR zalatuje szarym.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aTomek Zobacz posta
    U mnie nawet na laptopie to widać więc monitor masz raczej ok. Dodatkowo, to co w NX jest czarne, w LR zalatuje szarym.
    Na pierwszym zdjęciu jest trochę więcej czerni, widać to w ciemnych detalach, dodanie czerni lub odjęcie świateł dla LR da taki sam rezultat. Nie jest tajemnicą że oprogramowanie od Nikona lepiej sobie radzi na starcie, po prostu wszystko odczytuje jak było w puszcze, łącznie z profilem kolorów itp., w ACR trzeba wiedzieć co ruszyć by było dobrze.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  9. #9

    Domyślnie

    CNX2 pokazuje NEFa tak jak byl robiony w puszce, w LR wersja wyjsciowa jest luzna interpretacja Adobe (inny profil kolorystyczny, nieco odmienna interpretacja WB)

    czy przy robieniu zdjecia byl moze wlaczony Active D-Lighting, jesli tak to masz odpowiedz skad roznica w ekspozycji

    ADL polega na tym, ze NEF jest niedoswietlany a nastepnie wprowadzane sa rozne korekcje, CNX to potrafi, LR nie -
    w zwiazku z czym pokazuje tylko niedoswietlonego NEFA

    jak ktos nie wola NEF CNX-me, to proponuje Active D-Lighting po prostu wylaczyc

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że w NX zdjęcie będzie wyglądało inaczej - dla mnie to oczywiste.
    Chodzi mi tylko o odwzorowanie przejść tonalnych w cieniach. Zaznaczyłem na zdjęciu


    Dlaczego w LR widać poszczególne pixele w cieniach?
    Pozdrawiam LiSEK

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •