Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11

    Domyślnie

    Są 3 sposoby, profil można również generować przy pomocy DNG Profile Editor od Adobe. Szczerze polecam to rozwiązanie, mamy większą swobodę podczas tworzenia profilu. Profile są również bogatsze pod względem zawartych informacji.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  2. #12

    Domyślnie

    Można też w końcu generować go za pomocą Picture Control Utylity, który jest składnikiem CNX2.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Używanie IE to zło , tak czy inaczej, miłej zabawy, jak masz jakieś pytania to śmiało w tym wątku zadawaj.
    Dzieki bardzo....przetestowalem to sobie, ale oczywiscie to taka pro forma, poniewaz podobno jest róznica nawet jesli to sa dwie takie same puszki D300.....pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Mam plugina do LR, CC Passeport,....tylko jakim przykladowym zdjeciem sie posluzyc do wygenerowania poprawnego profilu?
    a na marginesie, ladnie wyszedl ten testowy obrazek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Są 3 sposoby, profil można również generować przy pomocy DNG Profile Editor od Adobe. Szczerze polecam to rozwiązanie, mamy większą swobodę podczas tworzenia profilu. Profile są również bogatsze pod względem zawartych informacji.
    jak to wyglada w praktyce, bo nie wiem czy zrobilem poprawnie?
    nefa zamieniam na dng
    dng otwieram w Profil editor
    zaznaczam czterama koleczkami cztery kolory na tablicy
    jesli chce to edytuje, jesli nie to nie
    zapisuje profil

    Czy moge stworzyc nowy katalog z profilami ktorego bede mogl uzywac w LR i PS ?
    Czy trzeba profile zapisywac do katalogow istniejacych juz?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witold68 Zobacz posta
    Mam plugina do LR, CC Passeport,....tylko jakim przykladowym zdjeciem sie posluzyc do wygenerowania poprawnego profilu?
    a na marginesie, ladnie wyszedl ten testowy obrazek
    Co znaczy "poprawnego" dla Ciebie?
    Ja już nie gmeram w kolorach przy tworzeniu profili, po to kupiłem to ustrojstwo, zawierzając producentowi, żeby:
    1) zaoszczędzić czas z odwzorowaniem kolorów
    2) fajnie ustawić sobie WB wedle uznania,
    3) kontrolować przepały i niedoświetlenia.
    Jeśli zechcemy podkręcić dajmy na to kolor trawy, to MZ nie musimy gmerać w profilu, tylko wystarczy HSL/Color w menu "Develop" Lightrooma, nieprawdaż?

    Do wszystkich:

    1. Zdradźcie tajemnicę (może jakieś linki do tutoriali?) jak wykorzystujecie ten pasek z 8 kolorami?
    Ciekawy opis dostępny w tym dokumencie . Rozwińcie proszę 2. akapit na 4. stronie tego opisu.

    2. O generowaniu profili wypowiedzieli się również forumowicze ze znanego forum , niejaki hijax_pl pochwalił DNG Profile Editor z uwagi na dokładność, ale czy naprawdę widać różnicę?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Co znaczy "poprawnego" dla Ciebie?
    Chodzilo mi poprawnego np. przy dziennym swietle....portret lub pejzaz to przeciez nie ma znaczenia

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    jak to wyglada w praktyce, bo nie wiem czy zrobilem poprawnie?
    nefa zamieniam na dng
    dng otwieram w Profil editor
    zaznaczam czterama koleczkami cztery kolory na tablicy
    jesli chce to edytuje, jesli nie to nie
    zapisuje profil

    Czy moge stworzyc nowy katalog z profilami ktorego bede mogl uzywac w LR i PS ?
    Czy trzeba profile zapisywac do katalogow istniejacych juz?
    Zrobiłeś wszystko jak trzeba (chociaż ostatnie "zapisuje profil" powinno brzmieć "exportuje profil" )
    ACR nie czyta żadnych katalogów, wszystko w jednym worku widzi.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Zrobiłeś wszystko jak trzeba (chociaż ostatnie "zapisuje profil" powinno brzmieć "exportuje profil" )
    ACR nie czyta żadnych katalogów, wszystko w jednym worku widzi.
    Dzieki
    Czyli tylko sie jeszcze zaopatrzyc w karteczke i pobawic sie w robienie profili
    Kurcze nie wiem czy nie mam czegos takiego do skanera, musze poszukac.
    Andrzej mozesz napisac czy duzo sobie takich profili wyprodukowales?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Dzieki
    Czyli tylko sie jeszcze zaopatrzyc w karteczke i pobawic sie w robienie profili
    Kurcze nie wiem czy nie mam czegos takiego do skanera, musze poszukac.
    Andrzej mozesz napisac czy duzo sobie takich profili wyprodukowales?
    Produkuje je na bieżąco do każdej z sesji osobno
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •