Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Colorchecker Passport RAW

    Mam taka prosbe, czy ktos móglby wkleic link do pliku RAW z tablica Colorchecker Passport?
    Bylbym bardzo wdzieczny, chcialbym nauczyc sie jak zrobic konkretny profil...

  2. #2

    Domyślnie

    Zapomnialem dodac ze z D300 przy swietle dziennym, chyba ze moga sie roznic miedzy puszkami D300....nie mam pojecia

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    oo, to super....mam nadzieje ze sie przyda...

  5. #5

    Domyślnie

    Łap, zdjęcie robione przy świetle wpadającym przez okno.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  6. #6

    Domyślnie

    chyba zle podczpiles, nef sie nie otworzy w przegladarce, lepiej spakowac....zip, rar

  7. #7

    Domyślnie

    prawym myszy na link i zapisz jako
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki juz sciagnalem przez Opere-bez problemu....przez IE nie chcialo, zerkne na spokojnie na tego nef'a....

  9. #9

    Domyślnie

    Używanie IE to zło , tak czy inaczej, miłej zabawy, jak masz jakieś pytania to śmiało w tym wątku zadawaj.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Są dwa sposoby na profile:
    1) w LR eksport NEFa do CC Passeport a wgrany plugin zrobi wszystko za nas. Po restarcie programu do obróbki, profil znajdzie się w liście wyboru profili.
    2) eksport NEFa do DNG i zaimportowanie do programu dołączonego przez x-rite, a następnie wygenerowanie pliku DCP (o ile pamięć mnie nie myli), który "wskoczy" do katalogu z innymi profilami (tak było u mnie w przypadku LR). Tą metodę zastosowałem dwa razy, kiedy plugin w LR nie poradził sobie z kadrem.
    Dodam, że profilu nie wygeneruje się kiedy zdjęcie jest prześwietlone. Zaraz po zakupie zrobiłem sobie teścik:
    1. Zdjęcie z adobe standard

    2. Zdjęcie z profilem x-rite

    Różnice widoczne w histogramie i przy przełączaniu pomiędzy dwoma zdjęciami.

    EDIT: na stronie producenta albo gdzie indziej widziałem program do profili do ściągnięcia. Nie ściągałem bo potrzeby nie było ale zakładam, że to to samo co producent dodaje na płycie w zestawie.
    Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 23-02-2010 o 16:30
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •