Szukaj
Trochę odkopię temat.
Jaki rodzaj pilota jest najlepszy: radiowy, na podczerwień czy laserowy?
Wydaje mi się że laserowy powinien mieć najlepszy zasięg.
Pilot ma być do D300s
Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/pilot-seculine-r4n...965725141.html
Co o tym sądzicie? Jakich używacie? Może jakiś godny polecenia jest?
Z tego co czytam to on jest laserowy z nazwy, to jest zwykły pilot na IR. Jak aparat ma wbudowany IR to nie trzeba podpinać odbiornika. Dxxx nie mają odbiornika, więc do D300 musisz go użyć.
W opisie aukcji jest bzdura - że radiówki maja zasięg 5 m, a ich "laser" ma 50 m. Bzdura. IR może i ma dobry zasięg, ale w pochmurny dzień albo w pomieszczeniu. W słoneczny dzień zasięg będzie mały. Popatrz na CLS w nikonie (tez na IR). W dodatku nadajnik i odbiornik praktycznie to musza sie "widzieć".
Opis aukcji - "wykonany według nowej generacji podczerwieni laserowej".![]()
![]()
podczerwień laserowa
Za to radiówki - mają 10 m minimum i to przez ściany. Generalnie zasięg radiówek to kilkadziesiąt m. Dobre radiówki mają po 250 m.
Bierz radiówke.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-04-2013 o 01:08
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Jacek_Z dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie.
odkopie wątek, to może ktoś będzie znał odpowiedz fotomagika - sam jestem ciekaw..
przejrzałem allegro ale nic nie widzę takiego..
Polecacie coś oprócz Pilot RFN3 do d300s?
Obecnie: D700, N20-35/2.8D, N50/1.8D, N85/1.8G, N80-200/2.8D, N75-300.
Było: D5000, D300s, S10-20, N35/1.8G, N18-200, N18-55, N55-200.
Skontaktuj się z nami