Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Ingerencja w Rawy - nikon d90

    bylem zainteresowany zakupem nikona d90, mialem go w rekach i wedlug mnie jest swietny, ale po rozmowach z paroma fotografami i znajomymi chyba jednak decyduje sie na canona 50d. wiec moje pytanie jest takie -> jak to wygladaz rawami w nikonie d90? na optyczne.pl przyczytalem ze ingerencja w rawy jest ogromna co moze zmienic zdjecie i to bardzo. co wy o tym myslicie? macie jakiec zdjecia w rawach z nikona d90?

  2. #2

    Domyślnie

    Znajdź body w którym nie ma ingerencji w RAWy, a jak ona jest duża to wiedzą tylko inżynierowie którzy aparat zaprojektowali.

    A tak BTW to 100 razy wolał bym D90 niż 50D
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    Znajdź body w którym nie ma ingerencji w RAWy

    no wlasnie znalazlem canon 50D

    nie wiem co o tym myslec...

  4. #4

    Domyślnie

    A wiesz jak czym się różni RAW-y z ingerencją i bez ?. Co przeszkadza Ci w takim RAW-ie w który ingerowano ?. Potrafisz odróżnić różnice ?.

  5. #5

    Domyślnie

    Skąd Ty czerpiesz takie informacje? Jeśli uważasz że Canon nie ingeruje w RAWy zwłaszcza w 15 megapikselowej matrycy formatu ASP-C to go sobie kup tylko nie mów głośno takich herezji.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #6

    Domyślnie

    przeczytalem na optyczne.pl ze ingerencja w rawy w nikonie jest 100x wieksza niz u canona.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monek Zobacz posta
    przeczytalem na optyczne.pl ze ingerencja w rawy w nikonie jest 100x wieksza niz u canona.
    no to podaj link do tych madrosci

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monek Zobacz posta
    przeczytalem na optyczne.pl ze ingerencja w rawy w nikonie jest 100x wieksza niz u canona.
    Tak myślałem, kolejna zaczepka. Moderatorzy zamknijcie ten wątek o niczym.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Wrocław/Bełchatów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monek Zobacz posta
    przeczytalem na optyczne.pl ze ingerencja w rawy w nikonie jest 100x wieksza niz u canona.
    Postanowione! Przestaje robić zdjęcia w RAWach. Za duża jednak ta ingerencja.. Ciekawe jak wygląda ingerencja w JotPeGie. Czytaliście coś może na ten temat gdzieś? Bo jak jest tak samo duża jak w RAWach to nie pozostaje nic innego jak zmienić system.
    A tak na serio - skoro aparat Ci leży dobrze w rękach i dobrze się z nim czujesz to go kup. Przestań się zadręczać jakimiś tam testami. Dla zastosowań amatorskich żadnych ingerencji nie odczujesz.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monek Zobacz posta
    przeczytalem na optyczne.pl ze ingerencja w rawy w nikonie jest 100x wieksza niz u canona.
    Sto razy wieksze, to pojecie wzgledne. To wszystko zalezy od ilosci wyjsciowej modyfikowanych pikseli. Moze byc tak, ze zmodyfikujesz 1000 pikseli, to 100x wiecej bedziesz mial 100000. Jesli zmodyfikujesz 1 piksel, to zgodnie z Twoja teoria w Nikonie zmodyfikowanych bedzie 100 pikseli. Ale co to jest do 12000000 pikseli na matrycy.

    Poza tym wydaje mi sie, ze ani Canon ani Nikon nie ingeruje w RAW-y w ogole, poniewaz RAW to wlasciwie przetworzony roznymi algorytmami obraz swiatla padajacego na matryce. W obu przypadkach algorytmy moga byc z gola rozne, ale dopiero efekt koncowy mozemy nazwac RAW-em. Zreszta to co dzieje sie na matrycy i wychodzi w postaci cyfrowej po przetworzeniu jest na tyle skomplikowane, ze trudno powiedziec, czy lepiej mniej, czy bardziej ingerowac w... no wlasnie w co... w RAW-a?
    clusca
    Fufu X

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •