Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    DG (Sławków)
    Posty
    52

    Smile Jakie lampy (błyskowe) do studia?

    Robię w pewnym pomieszczeniu (bez okien) studio, takie do zastosowań pół-profesjonalnych, czyli zdjęcia jako hobby, ale jakość zdjęć nie znacznie odbiegająca od zawodowców...

    Mógłbym za całą kasę nakupować badziewia i mieć już jutro 'studio' ale ja badziewia nie lubię...
    Więc na początek lampy, właśnie, lampy będą błyskowe, bo na porządne lampy światła ciągłego mnie nie stać...
    Co mi dokładniej powiecie o poniższej parce?
    Zestaw oświetleniowy SQ-201 - 2x 200 Ws (1049zł)
    http://quantuum.pl/detal.php?id=1361&lang=pl&curr=PLN

    Czy jest to dobra inwestycja? Tak dodam, że posiadam Nikona D80 (to nie jest istotne) i prawdopodobnie dostanę lampkę SB600 (to już chyba jest istotne...)

    Czy w/w lampy są dobre, czy odpowiednia cena i czy za tą cenę można kupić coś lepszego?

    I czy na tych lampach uzyskam prawidłowe naświetlenie przy migawce 1/200, f8 i iso100? Chodzi mi o to, czy nie będą za słabe...

    Pzdr ; )

  2. #2

    Domyślnie

    no nie wiem co rozumiesz poprzez pojecia nakupic badziewia ....chyba o zarowkach blyskowych mowa bo to jeden z najtanszych zestawów wybrałeś a po wstępie spodziewałem się czegoś więcej
    a co do mocy przy parametrach jakie założyłeś to pewnie w połowie skręcone dadzą Ci poprawne naświetlenie (zaleznie od modyfikatorów) za mało na pewno nie będzie w każdym razie

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie za zwyczaj chodzą na polowie mocy+ przy transparentej parasolce.
    Odleglość od modela jakieś 1,5 - 2m.
    Fajny zestaw na początek ale po czasie przydaly by się mocniejsze, stabilniejsze statywy i wiecej modyfikatorów.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    DG (Sławków)
    Posty
    52

    Domyślnie

    joker, wiesz, jeszcze dwa dni temu myślałem że kupię coś takiego:
    http://allegro.pl/item907603278_zest...watt_w_wa.html
    i to jest badziewie, prawda?

    A to, co podałem w pierwszym poście już jest chyba czymś, co zaspokoi potrzebowania niedzielnego pstrykacza?
    Wcale nie musi być to, byle nie wiele droższe, bo raczej 16latek z marnym kieszonkowym nie ma zbyt dużego budżetu...

    (druga sprawa, że tu jest masa zawodowców, a na co dzień siedzę na mniejszym forum, na którym takie coś co zrobię w najbliższym czasie to jest 'och, ach, ech, super' bo ilość osób posiadających sprzęt w rodzaju D300 można by na palcach policzyć, a czegoś takiego jak D3 chyba nikt tam nie ma :P )

  5. #5

    Domyślnie

    to to nawet badziewiem trudno nazwać
    a z żarówek się nie śmiejcie bo mam 3 (od nich zaczynałem zakupy) i czasem się przydają, małe tanie g.. ale jak trzeba gdzieś doświetlić to swoje robią
    Debocik pomyśl co będziesz pstrykał za jakiś czas, aby 2x nie kupować.
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    DG (Sławków)
    Posty
    52

    Domyślnie

    co będę pstrykał za jakiś czas?
    N najlepszym wypadku cała postać/pastacie (tło będzie 2,75) zarówno dobrze ładnie oświetleni, jak i...
    taka fotografia bardziej artystyczna, gdzie będę modelował światło, żeby uzyskać w 100% taki efekt, jaki chce...

    A sugerujesz, że te lampy mogą mi nie wystarczyć?

  7. #7

    Domyślnie

    jak zaczynałem zakupy zadałem podobne pytanie jednemu z kolegów i dostałem odpowiedź jaką dałem Tobie, dzięki temu mam mocniejsze lampki bo tamte by już musiały wylądować na giełdzie. A jak poza osobą w studio będziesz chciał pstryknąć średnich rozmiarów produkt i mieć go w GO to te dwie lampki wystarczą? minimalna moc w lampach, do której możesz je skręcić to jest naprawdę słabe światełko.
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    DG (Sławków)
    Posty
    52

    Domyślnie

    a mógłbyś mi podać jakiś konkretny model który twoim zdaniem będzie ok?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    DG (Sławków)
    Posty
    52

    Domyślnie

    ale z drugiej strony...
    Czy jeżeli kiedyś nadejdą chwile, że będę miał świetny sprzęt do focenia, to takie lampki (te w/w) nie przydadzą się czasem? ; P
    Bo na droższy sprzęt po prostu mnie nie stać... i tak do tego będę musiał jeszcze zbierać na statyw na tło, tła itd.

    PS. jeżeli na tym forum nie wolno robić duble postów to z góry przepraszam, nie wiedziałem...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Debocik Zobacz posta
    joker, wiesz, jeszcze dwa dni temu myślałem że kupię coś takiego:
    http://allegro.pl/item907603278_zest...watt_w_wa.html
    i to jest badziewie, prawda?
    cale szczęście że ktoś odwiódł Cię od tego pomysłu bo według mnie światło stałe to zła droga a bynajmniej z takim budzetem
    a co do reszty myślę że ten zestaw wystarczy Ci całkowicie ewentualnie kup 1 *200 WS i 1* 300 WS

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •