Close

Strona 117 z 119 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 161 do 1 170 z 1181
  1. #1161

    Domyślnie

    Strasznie mało o tym szkle da się znaleźć... To znaczy da się znaleźć sporo narzekania na AF i ostrość, ale narzekanie zawsze znaleźć najłatwiej. Zdjęć tyle co kot napłakał, rzetelnych opinii tez prawie wcale... Chyba trzeba przetestować

  2. #1162

    Domyślnie

    Polecam przetestować Nie wiem czy to standard, ale naprawdę mój egzemplarz jest na 1.4-1.6 na d4, d4s i d800 jest na tyle ostry i tak ładnie separuje plany że nigdy nie przyszło mi do głowy że jest miękko. Ale może mam jak D800 który nigdy nie wymagał kalibracji AF, super egzemplarz
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #1163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ale może mam jak D800 który nigdy nie wymagał kalibracji AF, super egzemplarz
    Może tak być, zdaje się że mam D4, które kiedyś było Twoje i bardzo dobrze się nam współpracuje Choć miało FF, które było korygowane
    No nic, pozostaje przetestować. Tak na prawdę zły jestem na siebie, bo miałem 24 Art, która była wspaniała i coś mnie pokusiło żeby ją sprzedać... 20 jest chyba za szeroka jednak dla mnie, za blisko muszę podchodzić, za bardzo pilnować tego co jest na bokach. 24 jest w sam raz A że lubię próbować, to czemu by nie sprawdzić tego Nikkora

  4. #1164

    Domyślnie

    No to sprawdzamy...



    Mam nadzieję, że nie będę żałował

  5. #1165
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    i jak w porównaniu do sigmy 24 f1.4?
    D600 +N35 +N50 +N70-210
    D810 +S24
    fr

  6. #1166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez km79 Zobacz posta
    i jak w porównaniu do sigmy 24 f1.4?
    Mam go od kilku godzin, Arta miałem prawie trzy lata. Za szybko na takie pytania

  7. #1167
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    Ok, za trzy lata się odezwę
    D600 +N35 +N50 +N70-210
    D810 +S24
    fr

  8. #1168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez km79 Zobacz posta
    Ok, za trzy lata się odezwę
    Hehe, jakieś wnioski będą szybciej Na pewno ładniej miesza tłem...







    Pogoda jest do kitu, nie ma jak wyjść na spacer... Mam wrażenie, że prędkość AF jest na podobnym poziomie jak w Arcie, liczę trochę na to, że będzie skuteczniej, choć z 24 Art nie miałem większych problemów. Ostrość na 1.4 jest dobra, czy lepsza - jeszcze nie wiem. Lepiej wygląda obrazek z 16 MPX niż z 45, ale to oczywiste, choć na tym z D850 też jest ok. Jest ciut mniejszy i lżejszy od Arta, ale nie jest to jeszcze poziom tych plastikowych stałek, raczej coś jak Nikkor 24-70 2.8. Widać ciut większe aberracje, ale dość łatwo je skorygować. Tyle na razie... Sporo więcej będę wiedział w maju, jak sprawdzę go w boju. Do maja będzie raczej zabawa w dobrych warunkach, chyba że coś mi się wcześniej trafi.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 11-02-2020 o 23:16

  9. #1169

    Domyślnie

    No dobra, kilka słów wniosków po kilku dniach. Obiektyw nie jest demonem ostrości na 1.4, choć wcale nie wygląda to mocno gorzej niż w 24 Art. na matrycy z D850 jest akceptowalnie (na matrycy 24 i 16 MPX jest sporo lepiej, mniej widać różnice), a na pewno lepiej niż w przypadku Nikkora 24-70 2.8 w zakresie 24-35. Aberracje w 24 na 1.4 są wielkie, ale dość łatwo się dają korygować, choć jak są daleko drzewa na tle nieba, to uuuu AF jest jakiś taki leniwy... Mam wrażenie, że tak samo żywo działa AF w 20 i 24 Art, choć ten w N24 wydaje się mniej mylić, ale działanie AFu muszę sprawdzić w warunkach innych niż światło dzienne. Leniwość widać, jak moja dwulatka rusza w moją stronę, a ja mam ostrość blisko nieskończoności. Wtedy okazuje się, że zanim AF ją dogoni, to mam ze dwa zdjęcia z back focusem. Pod tym względem Arty wyglądają lepiej, tam bywaja pomyłki, ale zryw jest szybszy. Muszę sobie jeszcze dokładnie sprawdzić, czy nie ma generalnie back focusa, ale ponieważ sporo zdjęć jest jednak w punkt, to raczej taka cecha AFu. Na razie jeszcze nie wiem czy się z nim pokochamy... Ma piękne rozmycie, dość charakterystyczny dla starszych Nikkorów obrazek z miękką ostrością na pełnej dziurze, jest sporo plusów, które mnie przekonują. Idealnie ostro na szerokim i to bez prawie żadnych wad będę miał z Tamrona 35 1.4. 20 Art chyba jednak będzie szukała nowego właściciela. Kusi mnie, żeby mieć coś na szerokości, co da inny obrazek, tak jak 105 2.5 czy 180 2.8. No i właśnie te 24 1.4 mi się mocno podoba pod tym względem. Chyba się dogadamy

  10. #1170

Strona 117 z 119 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •