Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie trudny wybór ...

    Witam,

    Postanowiłam zrobić przesiadkę z D80 na D90 lub D300s . Nie chcę wydać więcej niż 5,5-6 tyś (ale to i tak w systemie ratalnym, więc używka nie wchodzi w grę). Za D90 przemawia cena , za D300s uszczelniany, mocniejszy korpus - nie ukrywam, że sprzęt nie ma ze mną łatwego życia. Obiektywy mam takie jak w stopce. Potrzebny mi szybki AF bo najczęściej fotografuję psy w ruchu.

    Kupując D90 wystarczy mi jeszcze na jakieś fajne szkiełko. Chciałabym w miarę jasny spacerzoom, żeby nadał się na wycieczki, ale miał dobrą jakość. I tutaj nie wiem co wybrać. Idąc po kosztach mogłabym wziąć 18-105VR, 18-200VR itp, ale wolałabym jednak coś lepszego, bo chciałabym aby ten sprzęt wystarczyl mi na długo. Może ten tamron 17-50/2.8 - nie musi to być jakiś superzoom - bardziej zależy mi na jakości.

    Biorąc D300s nie wystarczy mi praktycznie na nic (no może na używkę 18-70, albo 18-150VR). Warto?

    Pomóżcie, bo czytam, czytam i coraz mniej wiem

    Już nawet Canona rozważałam, ale nie chce mi się zmieniać systemu, przyzwyczaiłam się do Nikona, poza tym nie mam zamiaru sprzedawać mojej D80, drugi aparat zawsze się przyda, a sprzedawać go za 1/4 ceny za którą kupiłam - grzech a posiadanie i Nikona i Canona to jakaś rozpusta :P

    Chcę podjąć dobrą decyzję, ponieważ np. Kitem z D80 byłam rozczarowana i szybko go sprzedałam.


    Z góry dzięki

    Ps. Jeśli już taki sam temat był - opieprzajcie śmiało, ale z ręką na sercu mogę napisać, że całe forum przejrzałam
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  2. #2

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu bym przeskoczył półkę tzn. odpuścił D90 na rzecz D300s. Sam mam D80 i tak mam zamiar zrobić...A szkiełka ... same się kupią później )

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz co, zanim coś zdecydujesz to warto byłoby się zapoznać dokładnie z tymi puszkami pod kątem Twoich preferencji. Są takie możliwości w postaci różnego rodzaju zlotów, spotkań i warsztatów.
    Opinie będą różne, w zależności od doradzającego, ale to Ty i tylko Ty musisz zdecydować co dla Ciebie jest dobre ( czy D300s i później dozbierać do obiektywu, czy D90 Ci wystarczy i obiektyw w komplecie ).
    O specyfikacjach tych puszek pewnie wszystko wiesz, więc musisz się nimi "pobawić" własnoręcznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi właśnie o to, że wątpię, żeby te szkła się kupiły później - a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    Chodzi właśnie o to, że wątpię, żeby te szkła się kupiły później - a przynajmniej nie w najbliższej przyszłości

    Przy takim stwierdzeniu sprawa jest jasna - D90.
    Cena ostatnio dość mocno spadła (kolega kupił nowe body za 2200 PLN), ale czuję, że to jest minimum tym bardziej, że waluty zaczynają znów szaleć.
    Niby D90 to taki D80, ale jednak jakość obrazowania zdecydowanie lepsza - jeśli jednak nie pracujesz często (lub w ogóle) na wysokich ISO to bym się zastanowił - ja zamieniłem D80 na D90 głownie ze względu właśnie ze względu na lepsze wyniki na wyższych wartościach ISO.
    MISTER
    ------------------------------------

  6. #6

    Domyślnie

    dość często mi się zdarza robić zdjęcia z wysokim ISO - zdjęcia w lesie i innych średnich warunkach. A jeśli D90 to ten tamronik byłby dobrym wyborem? Oczywiście z chęcią bym przygarnęła Nikkorka 17-55 ale póki co mnie nie stać
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  7. #7
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    Z obiektywów jasnych zastanów się nad Sigmą 18-50/2.8 HSM. Dłuższa gwarancja niż u Tamrona i mniejsze ryzyko trafienia na wadliwy egzemplarz niż w Sigmie.

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki, rzucę okiem. A jakiś droższy zoom z fajnym światłem? (po zakupieniu D90tki zostanie ok 2500 zł )
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym zostawił d80, kupił jakiegoś zooma w stylu 70-200 sigmy, albo używkę 80-200, do tego ten tamron i robił zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    ja bym zostawił d80, kupił jakiegoś zooma w stylu 70-200 sigmy, albo używkę 80-200, do tego ten tamron i robił zdjęcia
    amenT
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •