Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126
  1. #1

    Domyślnie wyzwalacze radiowe 2,4 GHz YONGNUO

    pilnie potrzebuję kupić dwa w miarę tanie komplety wyzwalaczy radiowych (nadajnik + odbiornik) i...
    na allegro wypatrzyłem coś takiego ... jakaś chińszczyzna marki YONGNUO (ale teraz i tak wszystko jest chińskie):
    http://www.allegro.pl/item904478744_...nikon_slr.html

    chińszczyzna ale ma wszystko co mi potrzeba a do tego jest w bardzo dobrej cenie
    piszą też o synchronizacji lamp studyjnych na poziomie 1/250 s
    zasięg - niby 100 metrów a ile w praktyce?
    piszę, że ma 16 kanałów - na odbiorniku widzę ich ustawianie ... ale na załączonych zdjęciach nadajnika nie widać żadnych "dzyndzli" do ustawiania kanałów

    czy ktoś już kupił to ustrojstwo?
    jak to się sprawuje?
    jak to jest wykonane?
    czy faktycznie można zsynchornizować lampy studyjne na poziomie 1/250 s. ?
    jak długo trzymają baterie?
    z tego co widzę to odbiornik nie ma żadnego mocowania a jedynie wisi luźno na kablu - czy nie spada z tego kabla?
    jak to się sprawdza przy "sabinkach"?
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  2. #2

    Domyślnie

    proszę http://forys.net/test-phottix-pt-04-...ongnuo-rf-602/ - test m.in. tych wyzwalaczy które Cie interesują (które też do mnie mają właśnie dzisiaj trafić )
    a tutaj http://forum.nikon.org.pl/showthread...=113738&page=9 cały temat w tym bardzo dużo opinii o tych wyzwalaczach

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki
    test jak test ... są tam podane głównie odległości na jakich działają te wyzwalacze ale u mnie w studio to nie ma aż takiego znaczenia
    mnie interesuje przede wszystkim zastosowanie tych Yongnuo z lampami studyjnymi.
    Czy faktycznie da się na tych wyzwalaczach uzyskać czas synchronizacji 1/250 s.?

    podobny zestaw wyzwalaczy z Quantuuma kosztuje 640 zł (komplet) a ten Yongnuo - 161 zł
    więc jeśli nie ma jakiś specjalnych różnic a i synchronizacja jest na podobnym poziomie to nie widzę sensu przepłacać
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    dzięki
    Czy faktycznie da się na tych wyzwalaczach uzyskać czas synchronizacji 1/250 s.?

    podobny zestaw wyzwalaczy z Quantuuma kosztuje 640 zł (komplet) a ten Yongnuo - 161 zł
    więc jeśli nie ma jakiś specjalnych różnic a i synchronizacja jest na podobnym poziomie to nie widzę sensu przepłacać
    Podepnę się pod pytanie.
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby na lampach studyjnych dało się uzyskać czas synchronizacji 1/250s. Co prawda nie wierzyłem, że można uzyskać na chińskich wynalazkach wyzwolenie błysku z odległości blisko 100m, więc jak widać wszystko jest możliwe.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  5. #5

    Domyślnie

    Na flikrze ktoś pisał, że z Yongnuo na studyjnych wyciąga 1/160, a na Sabinach 1/200.

  6. #6

    Domyślnie

    1/160 to żadna rewelacja ...
    na obecnej chińszczyźnie mam 1/125 ... więc zmiana niewiele mi da

    ale pisać można różnie tym bardziej na flickrze
    a może jednak ktoś z szanownego grona testował te wyzwalacze w studio (najlepiej z Quantuumami )?
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  7. #7

    Domyślnie

    Metze 58 i 44 wyzwalam z 1/250.. powyżej już nie funguje.. Studyjnych nie mam.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    1/160 to żadna rewelacja ...
    na obecnej chińszczyźnie mam 1/125 ... więc zmiana niewiele mi da
    Niebagatelną zaletą tych gadżetów jest fakt wyzwalania błysku z odległości ok. 100m z praktycznie 100% skutecznością i wyzwolenia. To naprawdę duża zaleta, a jak do tego doda się funkcjonalność i cenę, zaczyna to być naprawdę interesująca propozycja.
    W moim przypadku czas synchronizacji lamp błyskowych Powerlux na obecnie używanym chińskim wynalazku wynosi 1/160, ale jeśli na YONGNUO będę w stanie uzyskać 1/200. kupię je natychmiast. Fakt, głównie ze względu na opisane na początku zalety, tym nie mniej przydadzą się bardzo w zdalnym błyskaniu (strobing).
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  9. #9

    Domyślnie

    no dobra ... zamówiłem...
    przekonam się w praktyce jak to działa
    a ze sprzedawcą dogadałem się, że jak wyzwalacze nie spełnią obiecanych parametrów to odeślę je a oni zwrócą kasiorę
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    no dobra ... zamówiłem...
    przekonam się w praktyce jak to działa
    a ze sprzedawcą dogadałem się, że jak wyzwalacze nie spełnią obiecanych parametrów to odeślę je a oni zwrócą kasiorę
    Zatem wstrzymuje się z kupnem i czekam na Twoje doświadczenia studyjne Tym nie mniej nie zmieni to faktu, iż dwa komplety prędzej, czy później zawitają na dobre u mnie.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •