Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: na wydmach...

  1. #11

    Domyślnie

    Hmm...
    Może teraz bedziej bardziej rozmowniej...
    Zdjęcie po obrobce.

    By igusiek21, shot with DMC-FZ28 at 2010-02-02

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Chyba nie będzie rozmowniej, bo to nadal kiepskie zdjęcie. Powiem Ci co ja na nim widze : 1. ślady opon, 2. krzaki, 3. flagę Danii

  4. #14

    Domyślnie

    Anię zgodzę się z tobą ponieważ ja nie tylko widzę te wymienione przez Ciebie rzeczy. Sorry ze ja to ak zobaczyłam i mysle ze bardzie tu spojrzane zostało na to kto robił zdjęcie a nie na jakość. Nic wiecej nie piszecie a mnie potrzebna jest dokładna wasza opinia a nie tylko Nie POdoba MI się. Po to tu jestem

  5. #15

    Domyślnie

    Nas tam nie było i nie wiemy co Ciebie urzekło w tym widoczku, ja widzę głównie ślady opon, więc ciężko pisać coś konkretnego (np. pięknie te promienie słońca uwydatniają rzeźbę bieżnika opon niedawno przejeżdżających aut ). Technicznie jest dobrze. Nie ma dla mnie znaczenia kto pokazał zdjęcie.

  6. #16

    Domyślnie

    Musisz sobie odpowiedzieć na parę pytań zanim naciśniesz spust migawki - co chcę pokazać? jak chcę pokazać? dlaczego chcę pokazać? zasadnicze pytatnie co chciałaś pokazać bo ja nie patrząc na to zdjęcie nie bardzo potrafię odpowiedzieć na to pytanie (może to nie jest dziwne bo w końcu nie ja to pokazuję) ale dobrze byłoby gdyby odbiorca czyli ja mógł w miarę łatwo stwierdzić co właściwie autor pokazuje ? ślady opon może ale po co (tytuł mógły podpowiedzieć), rośliny - chyba nie, domki? - też chyba nie bo jakieś takie mało wyraziste, nadmorski krajobraz? - mało morza, flaga - może?, niebo - chyba nie bo raczej nieciekawe, ponieważ mamy trudności ze stwierdzeniem co przedstawia obraz przestajemy zadawać następne pytania. Co do jakości to padły tu stwierdzenia że jest ok, ja bym rzekł tak - może jest a może nie jest diabli wiedzą, dla mnie nie jest, ale widziałem ostanio serię zdjęć robionych holgą - nie jestem miłośnikiem tego rodzaju fotografii ale jakość była doskonała (a zaręczam ci że była znacznie gorsza od tej tutaj) przy pewnych zdjęciach jakość ma znaczenie, a przy pewnych nie, a jeszcze przy innych jest zbędna gdyż jej brak daje bardziej syntetyczne spojrzenie. jeśli chodzi o rzeźbę bieżnika to fotografowałbym bym z niższej pozycji z mniejszą ilością nieba a dłuższymi śladami i wyciągał dodatkowo w postprocessingu jakimś filtrem typu high pass lub emboss. nie wiem na ile takie dywagacje mogą w czymś pomóc ale na morzem POWINNO być coś czemu daje się w miarę prosto i dobrze zdjęcie a jak już kompletnie nic nie znajdziesz to zrób brzeg po skosie i napisz "pustka" przynajmniej będę wiedzial o czym pisać, fotografujesz zbyt spontanicznie, zrób sobe zadanie domowe - "10 przyzwoitych i różnych zdjęć pustej plaży" albo cokolwiek innego co masz pod ręką (drzewo, most, budynek, człowieka - może być trudniejsze) - zaplanuj, wykonaj, poproś forum o ocenę. "tak to zobaczyłam" jest dobre jeśli osoba która to zobaczyła ma jakiś dorobek, wtedy być może ktoś się zatrzyma i zacznie zastanawiać czy może jednak w tym spojrzeniu coś jest ale to również nie jest pewne najczęściej stwierdzimy "wielkim to wychodzą wielkie gnioty". Jeśli ta krytyka jest zbyt daleko idąca to proszę o usunięcie ale starałem się być konkretny na tyle na ile potrafię.
    doczytałem tytuł "na wydmach" niestety nadal nic mi to nie wyjaśniło.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 03-02-2010 o 21:48
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #17

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •