Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    ...a tak korzystając z okazji Jacek_Z , slaw74, jaki polecacie obiektyw do F80 zamiast 28-80G ( zamiana na podobny zakres wszystko wyjaśnia ) z możliwością ewentualnego podpięcia do D80 , pytanie ma dużo wspólnego z głównym wątkiem .... ( T28-75 ??? )
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  2. #22

    Domyślnie

    hm. poki co to slaw74 najlepiej zrozumial o co mi kamon
    dokladnie potrzebuje body ktore bedzie odpowiednikiem mojego d50 tyle ze na klisze, nie interesuja mnie zadne manualne 'klasyki', zenita mam ale chodzi mi o UZYWANIE TYCH SAMYCH szkiel AF w obu body. zaczynam kolekcjonowac sprzet w systemie nikona i chce miec puszke zarowno analogowa jak i cyfrowa a jeden komplet osprzetu.
    500px.com/kubasikorski

  3. #23
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Smile

    ....a korzystając z okazji, Jacek_Z, slaw74, jaki obiektyw polecacie do F80 w miejsce N28-80G, myślę że przy głównym wątku to pytanie może też coś wyjaśnić, istotne żeby można było wykorzystać również w D80 ........ pewnie T28-75/2,8 ale może coś innego ...
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    dokańczając post poprzednika - FM 3A - z automatyką
    zdecydowanie polecam to co mam - 801s - jest nie do zajechania. ma wszystko co trzeba. tylko niestety nie mozna praktycznie stosować obiektywów typu G - bez pierścienia przysłon.
    Jacku możesz wyjaśnić dlaczego 801 nie współpracuje z obiektywami typu G
    Właśnie podpoiłem taki obiektyw pod aparat, i na programie P działa (dobiera czas do przysłony)
    Wracając do wątku to polecam właśnie to body

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    na P działa, na S też.
    tylko, że w akurat tych dwóch trybów uzywa sie (w kazdym razie ja) najmniej.
    ale nie ma jak sterowac przysłoną - bo nie ma jej na obiektywie, a na body nie ma drugiego kółka sterującego.
    w związku z tym nie ma jak robic np na manualu, czyli m.in nie ma jak robic na błysku zewnetrznych lamp - w studio foto (i oczywiscie nie tylko tam)

    slaw74 - to nie basen. To morze. Morze Martwe zresztą. Lewitacja jest super.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-11-2006 o 00:34
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Rozwiązanie "Low End"
    Manulal - Nikon FG, tanie to dziś jak barszcz. A od biedy zapnie wszystko co jest na bagnecie AI-s. Ma TTL i nawet SB800 z nim fajnie biega. Baterie założy raz na dwa lata, a jak zerknie w wizjer to dozna szoku.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #27

    Domyślnie

    do F80 polecam 50mm 1,8 - ja praktycznie nie sciagam z swego F80
    pierwszy okrzyk wydasz jak spojrzysz w wizjer F80 - kto wie moze juz nie powrocisz do D50

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    ....a korzystając z okazji, Jacek_Z, slaw74, jaki obiektyw polecacie do F80 w miejsce N28-80G, myślę że przy głównym wątku to pytanie może też coś wyjaśnić, istotne żeby można było wykorzystać również w D80 ........ pewnie T28-75/2,8 ale może coś innego ...
    hmmmm... ja bym bral Nikkora 28-70 2,8ifed... ale mnie na to nie stac, zatem zastanawialbym sie nad 35-70 2,8d
    Takie ogniskowe i jasnosc sa dla mnie wystarczajace. Choc i tak zbieram stalki.

    Jacek_Z
    "to nie basen. To morze. Morze Martwe zresztą. Lewitacja jest super." Jacku jak moglem nie rozpoznac...
    cube zatem wybieraj miedzy f80 a f75 ze wskazaniem na ten pierwszy!

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    do F80 polecam 50mm 1,8 - ja praktycznie nie sciagam z swego F80
    pierwszy okrzyk wydasz jak spojrzysz w wizjer F80 - kto wie moze juz nie powrocisz do D50
    no w porownaniu z d50 to f80 ma fajny wizjer.. ale to dalej ciemna miniaturka w porównaniu z 801s, który jest tańszy i znacznie bardziej ergonomiczny i wytrzymały

  10. #30

    Domyślnie

    Nie będe zakładał nowego wątku więc zadam tutaj pytanie
    Mam od niedawna 801 i chciałbym się dopytać czy wasze egzemplarze po złapaniu ostrości wydaja z siebie takie lekkie pisknięcie i dopiero po ułamku sekundy strzelają fotkę. Następne zdjęcia strzela już bez tego
    Po ponownymj złapaniu ostrości sytuacja się powtarza
    Ze szkłami manualnymi jest tak samo
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •