Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    dokańczając post poprzednika - FM 3A - z automatyką
    zdecydowanie polecam to co mam - 801s - jest nie do zajechania. ma wszystko co trzeba. tylko niestety nie mozna praktycznie stosowac obiektywów typu G - bez pierścienia przysłon.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Moim zdaniem - dla amatora z ambicjami jako uzupełnienie Dslra (kompatybilność obiektywów) do okazyjnego cykania na Reali czy innej Velvi F80 to wyśmienita sprawa.
    Chyba że jakoś bardziej wyrafinowanie...
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini Zobacz posta
    Moim zdaniem - dla amatora z ambicjami jako uzupełnienie Dslra (kompatybilność obiektywów) do okazyjnego cykania na Reali czy innej Velvi F80 to wyśmienita sprawa.
    Chyba że jakoś bardziej wyrafinowanie...
    no i doszlismy do sedna wlasnie takie cykanie mnie interesuje. pozostaje wiec rozejrzec sie po czelusci internetu za f80 w znosnej cenie.
    500px.com/kubasikorski

  4. #14
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    również polecam F80, z gripem ( MB16 ) trzyma się świetnie, dzwięk migawki wspaniały delikatny, cichy ( D80 przypomina dzwiękiem niestety Zenka ), na ergonomię nigdy nie narzekałem, pozdrawiam
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadza sie - F80 to dla naszego kolegi jeden z najlepszych wyborow.

    Nie polecalbym koledze zadnego z MANUALI.... po pierwsze wszystkie FMki wykrocza nawet znacznie poza limit naszego przyjaciela. Po drugie kolega sklania sie ku cyfrze, czasem przepinajac obiektyw do analoga... a Wy mu polecacie FM2ke...?????

    Po zalozeniu obiektywu typu G do takich klasykow jak FM, 801, 601, 301 to kolega CUBE se nie porobi zadnego slajdu....

    F80 lub jeszcze taniej: F65 czy F75 to dla niego doskonaly sprzet. Mozna powiedziec ze reprezentuja podobny poziom co jego D50. Nie bedzie mial zatem problemow z ich obsluga i zmiesci sie w 400 zlotych.

    F50 z tego towarzystwa bym stanowczo wykluczyl. Bardzo wolny AF, klopotliwa guziczkowa obsluga, ciemny wizjer i kilka innych tego typu rodzynkow. To BAAAARDZO amatorskie body.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłem F -801 za 200zł
    I uważam że to bardzo fajny aparat
    Miałem też 301, też bardzo fajny manual
    I F80, ale tego bym już nigdy nie kupił bo nie gada ze szkłami manualnymi
    Teraz bym chciał F3

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #17

    Domyślnie

    kup sobie zenita jak ci sie spodoba to kupisz sobie jakas puszke do ktorej bedziesz mial wiecej szacunku , a jak sie nie spodoba to bedziesz mial czym wbijac gwozdzie :P Wydatek rzędu 20 zl xD

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    czyli wniosek włąsciwie prosty - zalezy od szkieł.
    czy ma w perspektywie prace na nowych nikkorach typu G
    czy tez chce pracowac na starych manualach, szkłach na m42 i innych tanich rozwiazaniach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    czyli wniosek włąsciwie prosty - zalezy od szkieł.
    czy ma w perspektywie prace na nowych nikkorach typu G
    czy tez chce pracowac na starych manualach, szkłach na m42 i innych tanich rozwiazaniach.

    Dokladnie Jacku! Chociaz ta fm3ka ktora polecales jest i moim marzeniem.... moze kiedys.
    Ale Ci dobrze w tym basenie.... hihihi

  10. #20
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    nie cofaj się w żadne rozwiązania które nie pozwolą Tobie na wykorzystanie w pełni np. lampy błyskowej, obiektywów typu G czy D , chociaż w jedną stronę ( z analoga do cyfry, bo z DX nie współpracują z analogami ) zenka nie kupuj, kto ma niech ma ( mam dwa i nie tylko Zenki, niech leżą ...wspomnienia... )
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •