Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsuke Zobacz posta
    Ooo o tym to nie wiedziałem - zdjęcia tracą ostrość w zależności od długości ekspozycji? Dlaczego?
    Heh

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsuke Zobacz posta
    Co powiecie o kadrze?
    -Mam straszne problemy ze skadrowaniem "zabałaganionych" zurbanizowanych krajobrazów.
    Jestem na nie, nie wybroniłeś się z tego bałaganu, niemniej w każdym nawet największym bałaganie da się naleźć choć odrobinkę harmonii. Więc walcz dalej!
    Zapraszam
    <a href="http://www.michalostrowski.com.pl/" target="_blank">www.michalostrowski.com.pl</a><br>

  3. #13

    Domyślnie

    No trochę szukałem i nadal nie mam pojęcia jak niby długie czasy mają wpływać na ostrość - poza oczywistą możliwością poruszenia. Więc jeśli ktoś by był tak łaskaw się podzielić wiedza to będę wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 26-01-2010 o 10:27 Powód: pis.
    Michał
    http://portfolio.hostingasp.pl
    Nikon D300 + Sigma 30mm f1.4 + Nikon 50mm f1.4

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    By zrozumieć jaki wpływ na ostrość i nie ostrość ma czas ekspozycji wystarczy odrobina inteligencji.
    Więc teraz będzie test na IQ

    Masz statyw, masz aparat. Jest wietrzny dzień zbliża się "polskie tornado" wiejące z prędkością 50km/h. przed sobą masz puste pole, chmurzyste niebo a na środku pola drzewo. ustawiasz minimalną dziurkę i powiedzmy że czas naświetlania zdjęcia wychodzi ci na 40 sekund.
    Jaki efekt uzyskasz .:

    a) - rozmyte chmury oraz rozmazane drzewo.
    b) - Żylete pod względem ostrości gdyż masz uber szkło.
    c) - masz to w d**ie , za mocno wieje i idziesz do domu.


  5. #15

    Domyślnie

    Całe szczęście że "kolega" jest tak inteligentny i potrafi tak ujmująco się rozpisać i wyjaśnić problem.

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Tak dalece nieostre jak tylko może być zdjęcie na długiej ekspozycji
    Powyższa wypowiedź kolegi skłoniła mnie do tych dziwnych rozważań.

    Jego zdjęcie jest nie ostre i wątpię by było tam tyle wiatru żeby poruszył łódkę, a jeżeli nawet to moja nie dość dostateczna inteligencja, jak to "drogi kolega" zdecydował się zaznaczyć, dostrzega jeszcze jedynie kamienie które również są nieostre.

    P.S. Skoro "kolega" Agadil zadał sobie tyle trudu żeby skorzystać ze swojej inteligencji i stworzyć test naprowadzający na odpowiedź to prosił bym jeszcze o rozwiązanie. Stawiam na "b" no ale nie mam pewności bo jeszcze "c" jest przekonujące.
    Michał
    http://portfolio.hostingasp.pl
    Nikon D300 + Sigma 30mm f1.4 + Nikon 50mm f1.4

  6. #16

    Domyślnie

    im dluzszy czas tym wiecej fotonow wlatuje na matryce, jak wiadomo, fotony maja rozna trajektorie lotu przez co gdy wpada wieksza ich liczba obraz staje sie rozmazany

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Zamiast się pienić po prostu pomyśl wszystko trzeba ci podawać na tacy ??
    Nie chcę być chamski i przez pewną stronę odesłać Cię do google w którym na ten temat długo nie trzeba szukac by coś znaleźć.

    Czas naświetlania (ogólnikowo ujęty przez wikipedię) lub Czas naświetlania trochę szerzej.

    Fotografowanie to nie tylko wciśnięcie spustu migawki.
    Poczytaj trochę książek na ten temat a nie będziesz musiał zadawać tak banalnych pytań.

  8. #18

    Domyślnie

    a ja wlazlem na stronke borsuka i powiem ze o fotografii to chyba jednak ma pojecie i tylko sie nabija

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Z samego myślenia jakoś nie zdałem sobie sprawy z tego jak się zachowują fotony i jak oddziaływają na matrycę. Fakt że dużo czasu na to nie poświęciłem ale na google'u nie znalazłem informacji na ten temat. Trochę od czasu do czasu jak mam czas to czytam ale jeszcze nie wpadłem na pozycję która by wyjaśniała wpływ fotonów na fotografowanie.

    Podsumowując, dzięki za pomoc i sorry za kłopot.

    hehe - z nikogo się nie nabijam, a forum cenię sobie bardzo.

    Studiuję Informatykę, obecnie za bardzo dobre wyniki w nauce uczelnia sponsoruje mi roczne studia w Southampton(UK).

    Od 1,5 roku jak jestem zmęczony ciężką nauką robię zdjęcia ludzi (niesamowicie mnie to odpręża) - pewnie z uwagi na wykorzystywanie innych partii mózgu. I choć troszkę nauczyłem się robić zdjęcia ludzi to uważam się za kompletnego amatora, a w dziedzinie widoków i architektury jestem kompletnym laikiem. Tak naprawdę wziąłem się za to 4 dni.
    Dlaczego? Dlatego że zauważyłem w końcu jak wielkie znaczenie ma tło w fotografii ludzi. Z uwagi na to, że moje tła najczęściej mają charakter architektury lub widoku stwierdziłem, że trzeba się w tej dziedzinie trochę rozwinąć.

    Proszę nie odbierajcie mojego poprzedniego postu za przechwałki - starałem się jedynie oczyścić z zarzutów Angadila, który uważa mnie za debila.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 26-01-2010 o 10:31 Powód: proszę nie mnożyć postów.
    Michał
    http://portfolio.hostingasp.pl
    Nikon D300 + Sigma 30mm f1.4 + Nikon 50mm f1.4

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsuke Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiem dlaczego podczas robienia HDR pojawiają się straszne szumy, czyżbym coś źle robił?
    Podczas generowania obrazów HDR, zwiększany jest mikrokontrast. Ta operacja powoduje znaczne wzmocnienie szumu.
    Należy dbać o to aby w obrazach źródłowych szum był jak najmniejszy.

    Cytat Zamieszczone przez borsuke Zobacz posta
    Do HDR używałem Photomatix Pro 3, PS wydał mi się sporo gorszy do togo celu. Czy są osoby które znają najlepszą aplikację do tego celu?
    Ja znam SNS-HDR, który automatycznie generuje naturalnie wyglądające obrazy HDR.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •