Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie D60 dylemat: rozwijac/sprzedac?

    Witam

    siedze i wertuje forum, allegro i ceneo. Moj dylemat jest taki, kupilem 9 m-cy temu zestaw D60 z kitem 18-55VR, zeby zaczac przygode i zobaczyc czy to lykne. No i mi sie spodobalo. Planuje zawsze amatorsko sobie cykac, nie chce isc w koszta 10-20-30 tys, bo musze zbierac kase na dom (wlasne wesele takze niebawem).
    Tyle wstepu. Siedze i szukam obiektywow, lamp, szykuja mi sie 3 wesela najlepszych znajomych i tam chce im troche fotek strzelic, ale z kitem nie poszaleje, a bez lampy w naszym ciemnym kosciele tym bardziej. Rozwazalem dokupienie N35mm/1,8 AF-S (niestety S), oraz SB-600/Metz-48/Nissin (to musze do kwietnia nabyc, zeby bylo czasu na pocwiczenie). W przyszlosci chce cos z ogniskowa 200-300, i dodatkowy obiektyw do makro, bo to mnie kreci, oraz lampe do makro i moze jeszcze cos z zakresu 50-85. I teraz w przypadku D60 musze kupowac wszystkie obiektywy z silnikiem. I co robic? mysle zeby sprzedac moze D60 i kupic D90 i moze cos przyoszczedze na obiektywach? Planuje sprzet rozwijac ale tylko hobbystycznie/ amatorsko i nie chce isc w grube tysiace (7-10 tys. max), ale do 4-5 obiektywow napewno dojde, z tego jak przeanalizowalem moje potrzeby.
    Prosze o porade.

  2. #2

    Domyślnie

    Bierz kalkulator i licz. A co do N35/1.8 i lampy to jest to dobry zakup bez wzgledu na to czy bedziesz zmienial puche czy nie.
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    200

    Domyślnie

    Body zmienić na d90 warto. daje ono napewno duzo wieksze mozliwosci niz d60. co co szkiełka na ślub to warto kupic 50 1.8 a jak masz troszkę wiecej kasy na chwilę obecna to i jakieś tele np tamrona 28-75 bo jest dużo tańszy niż nikkor a do amatorki/hobby spokojnie ci wystarczy. co do lampy spróbuj poszukać mało błyskanej sb 800 mozesz kupic tanio a fajna lampka
    Ps jak zmienisz body na d90 to stare mozesz sprzedac i kupic za to lampe i 50 1.8
    System "C"

  4. #4

    Domyślnie

    D80 teraz chodzą w ładnych cenach, nawet po 1300 zł z małym przebiegiem jeżeli byś zamienił puszki to dużo byś nie stracił. Tam będziesz miał silnik AF i CLS. Co do lampy to chyba najlepiej SB-600(widziałem nowe po 799zł na allegro) lub Metz 48 AF1. Jeżeli będziesz miał napęd AF w puszcze to będziesz mógł dokupić AF 50mm 1.8 D używany około 430zł (mówiłeś że interesuje Cię zakres 50-85). Wtedy do 50 mm dokupiłbym pierścienie pośrednie o takie http://www.allegro.pl/item891622450_..._d90_w_wa.html albo takie z przeniesieniem automatyki ale trochę droższe http://www.allegro.pl/item886573781_...ono_nikon.html a co do tele to nikkor AF-S 70-300

    SB600 -800zł (nowa) + jakiś stofen 40zł
    50mm -430zł (używany)
    pierscienie -50/175zł (nowy)
    70-300 -1650zł

    To tak najtańszym kosztem

    wyjdzie około 3000 zł+ wymiana body, trzeba dopłacić około 600zł zależy za ile sprzedaż D60 i kupisz D80

    Do tego SB600 możesz błyskać bezprzewodowo (z D80)
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym Ci odradził zakup d90, jeżeli chodzi o jakość zdjęć to nie będą o wiele lepsze. Jeżeli myślisz o zdjęciach (w naprawdę dobrej jakości przy wysokim iso) to niestety musisz pomyśleć o d700. Wydatek b. duży ale się opłaca. Niemniej jednak jeżeli masz zamiar rozwijać zaplecze sprzętowe, to odrazu kupuj coś dobrego, pamiętaj że zawsze możesz użyć danych akcesoriów z innym body w przyszłości.

    Co do lampy to polecam Ci SB-900, naprawdę dobra błyskotka - wykorzystuje też ją do zdjęć macro i w przyszłości planuję zakup nakładki flash ring (do makro powinno wystraczyć bez konieczności zakupu lampy pierścieniowej).

    Jeżeli chodzi o obiektyw zoom, to jeżeli zdecydujesz się na 70-300 (polecany przez wielu jako całkiem niezły) to tylko z VR (spotkałem sie z wieloma opiniami że bez tego zrobienie zdjęcia z ręki jest niemożliwe). Tak naprawdę co to znaczy mieć VR doceniłem dopiero z tym obiektywem

    Co do macro obiektywów to oczywiście nikon jak i inne firmy oferują fajne pozycje, niemniej jednak cena już nie jest tak fajna, więc na start proponuję Ci to co ja zrobiłem, mianowicie wziąłem stary obiektyw od zenita
    Helios 44-m4 (na allegro około 50zł) zakleiłem taśmą bolec do przysłony (operacja trwała około 30sek, instrukcję jak to zrobić można na google znaleźć) do tego wyszukałem w starych gratach ojca tulejki do makro (w sklepie około 50zł), kupiłem adapter mocowania m44 do nikona (około 40zł) wszystko przykręciłem do d60 i muszę przyznać,że efekty fotek są całkiem niezłe.

    Co do obiektywu takiego na wesele to najlepiej kupić jak najjaśniejszy i jak "najszerszy"... i nie jestem przekonany czy 35mm wystarczy i nie będzie zbyt długi. Dlatego jeżeli masz czas myślę, że warto poczekać na sigmę 17-70mm ze światłem 2,8-4 z silnikiem i stabilizacją (mam na myśli czekane na testy bo to nowość tej firmy)...
    Oczywiście można kupić lepsze obiektywy ale też droższe, lecz rodzi sie pytanie czy warto jak sprzęd ma służyć podobnie jak mi - tylko dla pasji.

    to narazie tyle co przychodzi mi do głowy nie mniej jednak pamiętaj żeby nie oszczędzać na lampie bo ona przydaje się w każdych warunkach i to niezależnie od tego jakie masz body i obiektyw, a dodatkowe funkcje (nawet na początku wydające sie zbędne) lampy sb-900 w zabawie będziesz częściej wykożystywać niż niejeden profesionalista

    P.S. Do d60 koniecznie dokup dodatkowy grip, wtedy praca z całym sprzętem jest znacznie wygodniejsza i nie ma już czego sie przyczepić jeżeli chodzi o ergonomię
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekie wielkie za rady. Siade na spokojnie przelicze budzet. Na ten moment myslalem ze wydam ok. 1500zl, kupie N35/1,8 i lampe np. Metz 48. Sprzedaz D60 i zmiana body pochlonie cala kase na obiektywy, a biorac pod uwage ze za 7 m-cy mam swoje wesele to nie wyrobie na zmiane i dokupienie obiektywow. Z drugiej strony chce sie rozwijac i najbardziej boli mnie brak silnika w D60 i te 3 pola auto focus. Jeszcze raz pokalkuluje, przemysle. Pzdr.

  7. #7

    Domyślnie

    Zostań przy tym body, kup lampę i jakiś jasny obiektyw, np: 35 f/1,8, jest w sklepie "Fotoceny" o 200 zł droższy od 50 f/1,8. I ci styknie.
    Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unicode Zobacz posta
    Ja bym Ci odradził zakup d90, jeżeli chodzi o jakość zdjęć to nie będą o wiele lepsze. Jeżeli myślisz o zdjęciach (w naprawdę dobrej jakości przy wysokim iso) to niestety musisz pomyśleć o d700.
    Akurat różnica w jakości zdjęć na podwyższonym iso jest OGROMNA między D60, a d90. Miałem oba i w d60 iso400 było już denerwujące, w d90 mam ustawione auto iso do 1600 i zdjęcia są przyzwoite

  9. #9

    Domyślnie

    35 afs to świetne szkło ale ja na twoim miejscu zamiast niej kupiłbym Tamrona 17-50 (jest wersja z silnikiem) ostre, jasne szkło (bardziej uniwersalne na wesela od stałki) lampa jak najbardziej sb 600 lub metz 48 a tele to tylko N 70 - 300 VR , takim zestawem obfocisz wszystko oprócz makro
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  10. #10

    Domyślnie

    Po 1 kita już kolega ma czyli zakres 18-55 ma pokryty, nie jest to jakaś rewelacja ale daje radę.

    Na dzień dzisiejszy kupił bym 35mm 1.8 szkło jest super niedrogie i co najważniejsze działa każdą puszką (nie wiem czemu kolega napisał niestety S? obiektywy z silnikiem są szybsze)
    i z tymi dwoma szkłami ogarniesz ślub spokojnie. Ewentualnie zmienił bym kita na 18-105 bo to optycznie naprawdę super szkło dorównujące 17-55 i kosztuje 1/4 jego ceny
    jak to Jacek_Z napisał na ślub wcale nie trzeba światła 2.8 wystarczy VR i trochę sprytu.
    Mając 18-105 VR i 35 1.8 spokojnie ogarniesz ślub mi to wystarcza co do lamp ja osobiście zainwestował bym w SB-800 jednak większemożliwości
    Jeśli chodzi o puszkę poczekał bym trochę i kupił D90 jak stanieją, najlepiej używkę
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •