Close

Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 342
  1. #21

    Domyślnie

    mi się udało zakupic Jupitea 135/3.5 z bagnetem nikona. jest świetny mimo że manual czaję się teraz na sonnara MC 180/2.8
    -> puszka, kilka słoików i błyskotka......

  2. #22

    Domyślnie

    Dodawanie Vivitarów do tej listy, dla mnie nie ma sensu. Raz, że Vivitar jest tylko brandem, de fakto produkowali dla nich szkła producenci tacy jak Tokina, Kiron, itp. a dwa że lista Vivitarów z mocowaniem N/F będzie bardzo długa.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  3. #23

    Domyślnie

    Aktualna lista po Waszych poprawkach:
    M42 justowane do nieskonczonosci:
    - Carl Zeiss Sonnar 135mm f/3.5
    - Lustrzane Rubinary 300,500,1000


    Wymienne dupki na bagnet Nikona:
    - Arsat H 20mm f/2.8
    - Arsat H PCS 35mm f/2.8 "shift"
    - Arsat PCS 35mm f/2,8
    - Granit ???
    - Helios 50mm f/2
    - Helios 81H 50mm f/2
    - Jupiter 135mm f/3,5
    - Kalejnar 100mm f/2,8
    - Mir-10A 28mm f/3.5
    - Mir-24 35mm f/2
    - Mir-73H 20mm f/2.8 MC
    - Tair 135mm f/2,8
    - Tair 300mm f/4.5
    - Telear-H 200mm f/3.5
    - Vivitar 28mm f/2.5
    - Vivitar Series1 135mm f/2.3
    - Zenitar 16mm f/2,8
    ZOOM:
    - Vivitar SERIES1 70-210mm f/2.8-4.0 APO Cosina v.4


    Ponadto wszystkie obiektywy wyposażone w bagnety:
    - Hasselblad
    - Kiev 88
    - Mamiya 645
    - Pentacon Six [p-six]
    - Pentax 6x7 [67]
    - T2 [T-MOUNT]
    - Tamron ADAPTALL

    po zastosowaniu odpowiedniej przejściówki (baz soczewki) będą ostrzyły do nieskończoności.
    Co do dodawania Vivitarów do listy - jak Kolega powyżej wspomniał - można się zastanowić. Najwyżej zostanie samo hasło "obiektywy VIVITAR" i tyle.
    Chyba to jest Nikon z literką D

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prawiejakzywiec Zobacz posta
    Aktualna lista po Waszych poprawkach:
    ...
    Ponadto wszystkie obiektywy wyposażone w bagnety:
    - Hasselblad
    - Kiev 88
    ...
    Co do dodawania Vivitarów do listy - jak Kolega powyżej wspomniał - można się zastanowić. Najwyżej zostanie samo hasło "obiektywy VIVITAR" i tyle.
    Dodawanie średnioformatowych do wątku "Lista obiektywów M42, które można wyjustować do nieskończoności" też jest inteligentne inaczej. Podejście magiczne, bez zrozumienia co jest co. To jest zgubienie przyczyny, dlaczego na Nikonach potrzeba jest justować m42 (o ile sie da). Na średnim formacie problem nie zachodzi z definicji. Milion razy to jest pisane więc nie będę powtarzał.

    Podkreślę co mówiłem kilkakrotnie, moim zdaniem N+m42 jest dla dobrze rozumiejących temat pasjonatów, nie dla kogoś kto zaczyna i myśli ze tanio poderwie jakieś dające się używać szkło.

    W temacie "justowanie" mamy wymienione dwa (trzy zalezy jak liczyć) szkła.

    Wymienna dupka lub T2 jest rozwiązaniem można powiedzieć profesjonalnym ale na poziomie 20-30 lat do tyłu (pełny manual łącznie z przysłoną itd). Na szczęście obiektywy tego typu (tej generacji) zwykle mają preselekcyjną co jest szczęściem w nieszczęściu.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 24-01-2010 o 13:39
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #25

    Domyślnie

    Carl Zeiss Sonnar 300/4 psix z dupą nikona
    Carl Zeiss Sonnar 180/2.8 psix z dupą nikona

  6. #26

    Domyślnie

    Kiedyś szukałem sposobu zapięcia Biotara 1.5/75 od Exakty...
    Oto, co znalazłem, może się komuś przyda:

    http://forum.mflenses.com/adjusting-...-5-t11692.html

    http://forum.mflenses.com/exakta-pen...a+adapter.html

    Podobnie powinno być z grzebaniem w Zeissach M42.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Dodawanie średnioformatowych do wątku "Lista obiektywów M42, które można wyjustować do nieskończoności" też jest inteligentne inaczej. Podejście magiczne, bez zrozumienia co jest co. To jest zgubienie przyczyny, dlaczego na Nikonach potrzeba jest justować m42 (o ile sie da). Na średnim formacie problem nie zachodzi z definicji. Milion razy to jest pisane więc nie będę powtarzał.

    Podkreślę co mówiłem kilkakrotnie, moim zdaniem N+m42 jest dla dobrze rozumiejących temat pasjonatów, nie dla kogoś kto zaczyna i myśli ze tanio poderwie jakieś dające się używać szkło.

    W temacie "justowanie" mamy wymienione dwa (trzy zalezy jak liczyć) szkła.
    Dziękuję za uwagi, ale niestety nie mam możliwości edycji topiku, więc również nie mogę zmienić tytułu wątku. Na początku chciałem zebrać kilka ciekawych pozycji jeżeli chodzi o obiektywy na M42, które można samemu przerobić by ostrzyły do nieskończoności (patrz wspomniany sonnar). Padły propozycje stworzenia listy (nawet orientacyjnej) dot. starych obiektywów ostrzących na nieskończoność - taka teraz jest idea tego wątku.
    Docinki w stylu "sprawni inaczej" zachowaj dla siebie skoro nie masz nic konstruktywnego do dodania.

    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    Carl Zeiss Sonnar 300/4 psix z dupą nikona
    Carl Zeiss Sonnar 180/2.8 psix z dupą nikona
    Te można zaliczyć do kategorii obiektywów z bagnetem na PSIX... czyli z odpowiednią przejściówką będzie nieskończoność.
    Pozdarwiam
    Chyba to jest Nikon z literką D

  8. #28

    Domyślnie

    Dorzuce jeszcze MC PELENG f3.5/8mm FISHEYE CIRCULAR - wymienna dupka na nikona.

    Co do wypowiedzi JacekCz ,bardzo dobrze ,ze watek rozwinal sie w ten sposob,w kierunku listy starych manuali kompatybilnych z Nikonem ,(niekoniecznie musi byc to przeciez m42, wzmianka o obiektywach sredniego formatu na liscie jest bardzo pomocna) w koncu w jednym miejscu pod reka mamy calkiem pokazny spis.

    P.S Nie ma sie co czepiac ,ze tytul troche mylacy...teraz sie juz nie zmieni.(zreszta autor to wyjasnil).
    Lepiej dorzuc cos do listy.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #29

    Domyślnie

    Jacekcz a jaki widzisz problem w całkowitym manualu? Ja żadnego miesiąc po kupnie d80 dostałem heliosa 44m-4 a później dokupiłem jupika 135 3,5 i powiem CI że to są moje najczęściej używane szkła na co dzień.
    A co za różnica z jakiego powodu nie ma nieskończoności? W 90 % przypadków trzeba się z tym pogodzić i koniec.
    A jaki powód jest tego? różne odległości między filmem a szkłem w m42 a inne w Nikonie + rozmiar bagnetu w nikonie.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #30

    Domyślnie

    Helios 44 ma 58mm...poazatym takumary 50-55mm daja sie justowac, 135 tez

Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •