Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    odświeżę wątek...
    Co na dzień dzisiejszy polecicie do fakturowania?
    Mała firma - kilka faktur miesięcznie, bez magazynów i takich tam...
    Księgowości sam nie prowadzę.
    Możesz ściągnąć jakieś dziwne aplikacje, które mają swoje formaty, bazy itp, albo po prostu użyć do tego... Excela. Mam podobne potrzeby jak Ty, w porywach wystawiam 3 faktury miesięcznie i Excel spokojnie daje radę. Spędzisz parę godzin na czytaniu co ma być na fakturze (w internecie materiałów sporo, np. http://www.infakt.pl/blog/rodzaje-fa...y_name=faktury), a co nie jest konieczne, choć 99% faktur to zawiera (kto wie, że numer konta, podpis i nieśmiertelne wyrazy "faktura VAT" wcale nie są konieczne?), ale co się dowiesz to Twoje.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 02-07-2014 o 23:01

  2. #32

    Domyślnie

    Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.
    D7100
    S 17-50 2.8 | V 135 2.8
    Conference call to Canon Inc.s Masaya Maeda - "Maeda: Huh? You sure you want more out of focus? We give you out of focus in 1D Mark III and Galbraith complain."

  3. #33

    Domyślnie

    FitFaktura

  4. #34
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacol Zobacz posta
    Programy są znacznie wygodniejsze niż excel i nawet najprostsze oferują znacznie więcej wygód i są bardziej przejrzyste niż komórki.
    Jeśli ktoś ma wiele produktów w ofercie, różne stawki VAT itp. to jak najbardziej. Ale żeby trzy razy w miesiącu wpisać "Usługa XXXX" i wpisać kwotę netto (brutto itd. wylicza się samo) + dane klienta (które i tak musiałbym wpisać, czy do Excela, czy do innej aplikacji) instalować osobną aplikację? Jak ktoś lubi - ok, ale moim zdaniem szkoda miejsca na dysku.

  5. #35

    Domyślnie

    Wystarczy, że będzie chciał coś odnależc z poprzednich miesięcy/lat, posortować, podejrzeć, sprawdzić i już jest problem bo albo ma osobne pliki, albo arkusze i musi to zrealizować za pomocą funkcji lub dodatkowych opcji w excelu.

    Każdy program za "stówkę" rocznie jest dużo wygodniejszy. Są ludzie, co wolą 10 faktur miesięcznie wypisywać ręcznie i potem szukać po segregatorach - można i tak. Tylko, że to strata czasu.
    D7100
    S 17-50 2.8 | V 135 2.8
    Conference call to Canon Inc.s Masaya Maeda - "Maeda: Huh? You sure you want more out of focus? We give you out of focus in 1D Mark III and Galbraith complain."

  6. #36
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Ok, nie twierdziłem, że Excel jest dobrem na całe zło. Ja nie mam takich potrzeb, więc Excel spełnia swoje zadanie, ale rozumiem, że komuś takie możliwości mogą być przydatne i dedykowana aplikacja w takim przypadku jest lepszym rozwiązaniem.

    A co do papierowych faktur - nie wiem, jeszcze nigdy takiej nie wystawiłem

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    FitFaktura

    Po co robicie OT, czy Exel, a moze cos innego.Juz podalem prykladowy program, a wy dalej ciagniecie bez sensu. I tak w 80% watkow.

  8. #38

    Domyślnie Faktura Small Business

    Spawdźcie sobie Faktura Small Business https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/. Naprawdę fajny programik. Cena niby nie najniższa, bo 200zł, ale w przeliczeniu na miesiąc to około 16zł, a po roku połowę mniej, więc nie są to duże koszty za wygodę i oszczędność czasu, które daje program.

  9. #39

    Domyślnie

    Ja polecam onlineowy serwis fakturownia.pl. Używam w dwóch małych firma i naprawdę jestem zadowolony. Przy okazji załatwia archiwum dokumentów, faktury w walutach, itp.
    Do tego naprawdę ładny i porządnie zrobiony. Do trzech faktur miesięcznie za free. Naprawdę nie warto bawić się Excellem.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •