Close

Strona 1 z 3102 12311511015011001 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31017
  1. #1

    Domyślnie Analogowi Ortodoksi

    Jak dotąd jedenastu uczestników ankiety zadeklarowało, że używa wyłącznie analoga. Jestem jednym z tych jedenastu osób i ciekaw jestem, kim są pozostali, a przede wszystkim dlaczego nie robią na cyfrze, czyżby zadziałała sławetna "magia" analoga?

    U mnie sprawa jest bardzo prosta, nie jestem przeciwnikiem cyfry, ale gdybym zakupił kolejne body, to żona wystawiłaby chyba moje walizki za drzwi Tym bardziej, że na pewno byłaby to pełna klatka, a więc D700, który kosztuje niemało... Chyba jedynym sposobem będzie zakup cyfry dla niej i pożyczanie od czasu do czasu, hehe. W sumie, nie brakuje mi cyfry, to co mam mi w zupełności wystarcza. Mały obrazek używam do slajdów, średni do czarno bieli i do slajdów także. Cyfra zapewne pojawi się u mnie w nieokreślonej na razie przyszłości, D700 będzie wtedy zapewne przestarzałą puszką Ale i tak analoga nigdy się nie pozbędę, amen
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 22-11-2010 o 16:53
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ja znam 5 osób na tym forum którzy nie wiedzą że istnieje cyfra
    ale niech sami sie ujawnią

    sam kiedyś do nich należałem...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Warszawa / Włocławek
    Posty
    148

    Domyślnie

    Tez bym zaznaczyl ze uzywam tylko analoga, ale jakos przeoczylem ta opcje i zaznaczylem tylko ktorego body uzywam, a konkretnie dwoch. Dopiero potem zauwazylem te dwie pierwsze opcje, ale juz nie moglem wyboru zmienic
    Miejsce na Twoją reklamę.

  4. #4

    Domyślnie

    Melduję się do raportu, ja również używam tylko analogowe body i nawet mam zamiar dokupić kolejne

    Nie zarabiam na fotografii więc po co mam wydawać bajońskie sumy na cyfrowe FF skoro można mieć analogowy pierwowzór za 200 złotych i nawet gumy się nie odklejają Jeśli do tego dołoży się sporą ilość fantastycznych szkieł za rozsądne pieniążki to żyć nie umierać.

    Co do "magii" analoga to ona istnieje, ale to temat na oddzielną dyskusję.

    Oczywiście nie da się być tylko analogowym w dzisiejszym świecie, dlatego jako uzupełnienie zestawu planuje zakup Sigmy DP1s w roli cyfrowego notatnika.
    Ostatnio edytowane przez 2Cresky ; 15-01-2010 o 13:34
    Pozdrawiam Tomasz

  5. #5

    Domyślnie

    Ja analogowo ostatnio fotografuję głównie Nikonosem V "Na sucho" uprawiam dziwny dla niektórych mariaż D-SLR + szklarnia manulna..... I w zasadzie z optyki AF, to tylko 105/2DC mnie kręci.....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    no ja ortodoksem nie jestem, ale dla siebie i wszystko co z mojej inicjatywy to film, ale jak jakias prasowka, czy inne malo ciekawe zlecenie to cyfra i bez zobowiazan..
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tez zadeklarowałem że mam cyfre , ale tak się składa że od około 3 może 4 miesięcy się kurzyła . Dziś ją pstrykałem . Tyle o cyfraku .

    Co do analoga mam i cały czas praktycznie jest w ruchu (żona czasem chce mnie powieśic za klejnoty mówi ze drogo masz cyfre !!! ) , slajdy praktycznie no i czasem b&w . Teraz zamówiłem nowe rolki sesje i provie .

    A dleczego analog ? Powiem tak , sam niewiem , patrząc na zdjęcia z filmu kodak Profoto b&w żadna cyfru mu nie dorówna , takie moje zdanie . Slajdy na ekranie 2,5 m na 2,5 m powalają na kolana. Kiedys na grilu , po paru piwkach kolega zapytał mnie o zdjęcia , pokazałem slajdy . Kolega kupił sobie F 801 a malpiszona odał żonie .

  8. #8

    Domyślnie

    kodak profoto bw? ostatnio przez przypadek kupilem, wiedzac ze to jakis szajs do C41 i po 36 klatkach cholernie zalowalem.. przepasc milowa miedzy zwyklymi bw, zreszta nie lubie jak mi ktos wola w niewiadomo jakiej chemii, a sam c41 nie wolam..
    Ostatnio edytowane przez krystek ; 15-01-2010 o 14:51
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    neopan acros sehr gut! do wielkiego na rolkasete najczesciej leci!
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

Strona 1 z 3102 12311511015011001 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •