Close

Strona 3 z 3102 PierwszyPierwszy 1234513531035031003 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31017
  1. #21

    Domyślnie

    jak same blony bw z wizja pozniejszego skanowania to w 100pln sie zamkniesz. koreks mozna dostac naprawde za 10-20pln, jakis krokus 800 na poczatek wystarczy. do tego termometr do akwarium (5pln) o skali 15-30 albo wiekszej no i sama chemia, tj wywolywacz i utrwalacz - to taka podstawa. przyda sie tez przerywacz i zmiekczacz.
    wywolywacz na poczatek najlatwiejszy - kodak D76, albo ilford ID11 - to samo. utrwalacz to i foma fomafix moze byc.
    setki ksiazek o tym powstaly, bo temat jest szeroki i zawily jak archiwa ss, ale mozna zrobic to w banalny sposob. wiecej info: http://www.korex.net.pl/artykuly/4.html
    czasy dla wiekszosci dostepnych materialow: http://www.digitaltruth.com/devchart.php
    jak masz jakies pytania to pm smialo
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  2. #22

    Domyślnie

    i ja od niedawna stałem się połowicznie analogowy
    IMO nie mozna rezygnowac ortodoksyjnie z cyfry badz z analoga - raczej nic nie przebije dostepnego wysokiego iso i mozliwosci poprawek w cyfrze a z drugiej strony dreszczyku emocji i wielkosci, taniosci analoga
    od jakiegos czasu analoga uzywam do zdjec codziennych a cyfry do zarabiania
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #23

    Domyślnie

    Jestem członkiem tej "parszywej jedenastki" Poza pstrykaniem na filmie to jeszcze sam te filmy obrabiam
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  4. #24

    Domyślnie

    gary, czy ten Twoj contax to jest bagnet M, czy jakis ich wlasny wynalazek ? czy ew da sie do niego podpiac szkla M ?

    i ja tez sie tu wpisalem, ale polowicznie cyfrowe lustro + analogowy dalmierz, choc rozwazam jeszcze analogowe lustro "F" (glownie ze wzgledu na 14-24)
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 17-01-2010 o 01:22

  5. #25

    Domyślnie

    nie da sie niestety
    contax sobie wymyslil swoj bagnet g i tylko zeissy pasują. jest to jedyny taki aparat - tzn system dalmierzowy z af, bez plamki.
    sa szkla: 16, 21, 28, 35, 45, 90.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gary Zobacz posta
    sa szkla: 16, 21, 28, 35, 45, 90.
    I zoooooom.

  7. #27

    Domyślnie

    ano. 35-70 bodaj
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie

    o tym Contaxie gdzieś czytałem, że to zaj*biście zaawansowana konstrukcja. autor artykułu znacznie bardziej zachwalał contaxa niż analogowe M'ki
    Mamiya + Sony

  9. #29

    Domyślnie

    tak, zaawansowanie na poziomie nowoczesnych aparatow, mimo ze to prosty kompakt - tzn naciskasz, ostrzy af i wsio.
    ma af w calkowitej ciemnosci (podczerwien), zdjecia seryjne, manual (czasy od 4 do 1/4000), Av (do 1/6000s), korekcje ekspozycji, wielokrotna ekspozycje klatki, pływającą ramkę korygującą paralaksę wizjera, blokade ekspozycji, stopke na lampę, proteze MF, magnezowa budowa, no i szkla zeissa (podobno wg testow jedne z najlepszych na swiecie).
    ale tak na prawde to po prostu fajny aparat na codzien ktory pieknie naswietla klatki i daje duzo zwyklej frajdy
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    o tym Contaxie gdzieś czytałem, że to zaj*biście zaawansowana konstrukcja. autor artykułu znacznie bardziej zachwalał contaxa niż analogowe M'ki
    Porównywanie G2 do zwykłych dalmierzy raczej było by karkołomne, to jest bardzo specyficzny aparat. Ale świetny. Będąc dalmierzem ma w zasadzie wszystkie przydatne funkcje nowoczesnej lustrzanki (AF, szybki przesuw i zwijanie filmu). To aparat który bardzo dobrze sprawdza się w praktyce - dyskretny i pozwalający fotografować szybko.
    Obiektywy to rzeczywiście pierwsza klasa, a przynajmniej 21 i 45 - z tych dwóch naoglądałem się zdjęć.
    I ma jeszcze jedną dużą zaletę. Leica z analogicznie dobrymi obiektywami bardzo mocno przebija ceną Contaxa...
    Ostatnio edytowane przez pawel ; 19-01-2010 o 05:23

Strona 3 z 3102 PierwszyPierwszy 1234513531035031003 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •