Close

Strona 3097 z 3097 PierwszyPierwszy ... 20972597299730473087309530963097
Pokaż wyniki od 30 961 do 30 965 z 30965

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gordonXXL Zobacz posta
    Mam problem jak na foto
    Czy tylko cała klapa do wymiany?
    Póki co podkleiłem taśmą
    Miałem tak w F100, tyle że F100 ma dwa zatrzaski, jeden mi się odłamał i odpadł, drugi był nadpęknięty i podkleiłem kropelką. Trzymało, ale dla świętego spokoju wymieniłem całe plecy. Możesz wystrugać zatrzask i wkleić lub szukać dawcy. Poprzednia seria FX01 miała metalowe zatrzaski, w nowszej wszedł plastik.

Zrobiłem pierwszą w życiu kliszę czarno-białą (ilford xp2). Mam pytanie do bardziej doświadczonych - czy takie zarysowania to wina paprochów w obiektywie, zarysowania w wywoływaniu czy ten typ tak ma i takie uroki fotografii bw?
    XP2 to OIDP film cz-b do procesu C-41. Sam wołałeś czy w labie?
    To nie są zarysowania, tylko paprochy. Sprawdź czy gruszką ichnie zdmuchniesz, te większe widać gołym okiem.
    Jak chcesz się tym poważniej zająć, to polecam kupić koreks, chemię i samemu zabrać się za wołanie filmów. To nic trudnego, do tego płaszczak pokroju Epsą V300 i możesz digitalizować. Oczywiście ortodoksi powiedzą, że hurr, durr tylko powiększalnik, ale koreks i skaner to nie jest złe połączenie.
    W każdym razie mnie po samodzielnym wołaniu i suszeniu w łazience pojawiał się może jeden paproch na cały film.
    Z labu zawsze będziesz miał gorzej, nawet z ramowej maszyny, z przeciągowej możesz mieć jeszcze rysy przez kilka klatek lub nawet cały film.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Otwock, Warszawa

Domyślnie

Dzięki! Popatrze co dam radę zrobić z tymi zatrzaskami. Chociaż pewnie skończy się tym, że go poprostu sprzedam w takim stanie (mam F90x w zamian).
    Jeżeli chodzi o klisze to wołałem w labie - teraz wiem skąd taka niska cena - 8zł za film. Póki co zostanę przy wywoływaniu u nich, a co do digitalizacji to czytałem o tym, że można się też pobawić aparatem cyfrowym, tylko potrzebna jest stabilna podstawka do slajdówi źródło światła (najlepiej głowica powiększalnika). Ktoś się takim zestawem bawił?
    Skaner też rozważam, Epson z serii V jest polecany tak? czy jakikolwiek skaner z podświetleniem góry i z dobrą rozdzielczością?
    D700; D90x; pompki: 28-70 2.8; 70-210 4-5,6 ;P7700; for sale: D300s

Domyślnie

Epsony to kiepskie skanery do filmów małoobrazkowych, średnioformatowych z resztą też. Kup plusteka z seri 7xxx lub 8xxx, a jeżeli masz budżet to nikona coolscana lub minoltę dimage.
    www.facebook.com/ArtoflLight
    F Photomic, Ftn, 105/2.5, 50/1.4, 50/1.4 ai, 35/2, 28/3.5, 28/2 ai, 80-200/4ai-s, 50-300/4.5 ai ed| Hasselblad 500cm, Distagon 40/4, 50/4, Opton 80/2.8, Opton 150/4, Sonnar 250/5.6| Leica M2, summicron rigid, summaron 35 2.8 | H4D50, 28/4, 50-110/3.5-4.5, 120/4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kacper111 Zobacz posta
    Epsony to kiepskie skanery do filmów małoobrazkowych, średnioformatowych z resztą też...
    Do negatywów wystarczająca, zwłaszcza jak głównym celem digitalizacji jest prezentacja w necie. Za czasów świetności AO, raczej nie było narzekań na Epsą.

Kup plusteka z seri 7xxx lub 8xxx, a jeżeli masz budżet to nikona coolscana lub minoltę dimage.
    Te dwa ostatnie jako leciwe skanery i nie są wspierane przez nowe systemy operacyjne. Woytek @wpkx długo walczył z coolką do średniego i Windowsem 7 lub nawet nowszym. Nie pamiętam rezultatu, ale może się okazać, że do obsługi tego skanera będzie potrzebny osobny komp z WinXP.
    Jednego z pierwszych Plusteków do filmu miał inny Wojtek i rezultaty były OK, zatem jak nie skopali czegoś po drodze to może być opcja warta rozważenia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Te dwa ostatnie jako leciwe skanery i nie są wspierane przez nowe systemy operacyjne. Woytek @wpkx długo walczył z coolką do średniego i Windowsem 7 lub nawet nowszym. Nie pamiętam rezultatu, ale może się okazać, że do obsługi tego skanera będzie potrzebny osobny komp z WinXP.
    Tomku, groźne duchy i echa przeszłości tu przywołujesz (Mario powiedziałby, że łezka w oku się kręci...), defetyzm szerząc, albo nawet defektyzm. I poniekąd masz rację.
    Co prawda zarówno 5000ED po USB jak i 9000ED po FW działają mi normalnie pod Nikon Scanem na W10 64bit (na rosyjskich modyfikacjach sterowników), ale nie da się zapomnieć, że są leciwe.
    Raz, musiałem je rozebrać i czyścić tor optyczny, szczególnie lustra.
    Dwa, kiedyś umarł mi zasilacz w większym. Udało się naprawić, umarł drugi raz, udało się po raz drugi (problem, bo brak schematów i nietypowe podzespoły). Naprawiałem też zawiasy ramek szybkowych (FH-869G).
    Udało się potem także kupić oryginalny zasilacz (znów z najbliższego wschodu) oraz okazyjnie drugiego 9000 (po Marcinie) na wszelki wypadek, bo Maciek (który go w międzyczasie też musiał reanimować) akurat na antypody wybywał.
    Obecnie od pewnego czasu jest problem z 5000, bo z ICE nie chce skanować w trybie batchowym, ale to drobiazg.
    Jednak do kompletu i Epson się przydaje, bo gdy mi się zachciało odzyskiwać negatywy z FP-100C45 to i tak musiałem V850 nabyć.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 3097 z 3097 PierwszyPierwszy ... 20972597299730473087309530963097

Uprawnienia umieszczania postów