Close

Strona 2 z 3102 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31017
  1. #11

    Domyślnie

    No ja jestem jednym z tych 11 bezcyfrowych.
    Tak sie kiedys zlozylo przypadkowo troche. Wyjezdzalem i potrzebowalem miec aparat. Na moje szczescie kilka dni wczesniej stary kompakt wyzional ducha i pozyczylem od kumpla Pentaxa MX zeby miec cokolwiek - ot mowie, trzasne sobie filmik jak za dawnych czasow a jak wroce to sie za DSLR rozejrze, bo byl to zakup planowany od pewnego czasu. No ale jak wrocilem to juz mi sie nie chcialo cyfry kupowac.

    Czasem pozyczam od kumpli jak potrzebuje ale raczej rzadko. Nie bardzo tez podobaja mi sie cyfrowe odbitki, aberracje i takie tam. No i jeszcze slajdy na scianie z wycieczek, ktorych zaden monitor nie pobije.

    Pewnie kiedystam cyfre kupie ale jesli poki co moge sobie pozwolic na zabawe filmami to korzystam, b&w zreszta wywoluje sobie sam. No i przede wszystkim wieksza frajde sprawia mi robienie zdjec analogami, wiec robie

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    U mnie sprawa jest bardzo prosta, nie jestem przeciwnikiem cyfry, ale gdybym zakupił kolejne body, to żona wystawiłaby chyba moje walizki za drzwi Tym bardziej, że na pewno byłaby to pełna klatka, a więc D700, który kosztuje niemało... (..) Mały obrazek używam do slajdów (..). Cyfra zapewne pojawi się u mnie w nieokreślonej na razie przyszłości, D700 będzie wtedy zapewne przestarzałą puszką Ale i tak analoga nigdy się nie pozbędę, amen
    Kolejny zatwardziały analogowiec to ja! Na dodatek 3 miesiące temu dokupiłem drugą puszkę - F100 z gripem
    Podobnie widzę swoją przyszłość z cyfrą, choć nie wykluczam, że być może wcześniej się pojawi. Póki mam radochę ze slajdów i póki je produkują, to nie pozbędę się moich analogów a może i potem zostawię je sobie na pamiątkę
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  3. #13

    Domyślnie

    a tak się zapytam oficjalnie , czy są w Irlandii koledzy z forum . Co używają analoga ?

  4. #14

    Domyślnie

    Gwoli uszczegółowienia, bo czytając własną wypowiedź zauważyłem, że można z niej wysnuć wniosek, iż głównym powodem braku cyfry jest dezaprobata mojej żony w kwestii wydawania kasy na sprzęt. Otóż nie. Głównym powodem jest to, że cyfra nie da mi w czarno-bieli tego, co średni format oraz, że wolę oglądać slajdy, a nie fotki na ekranie komputera. Dobrze wiecie, co mam na myśli. Jedyną przewagą cyfry nad analogiem jest wygoda, szybkość, co na ten moment nie ma dla mnie większego znaczenia. Wolę dokupić szkło do średniego, niż inwestować w cyfrowe body.
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  5. #15

    Domyślnie

    Ja też fotografuję na filmach.

    Dlaczego? Bo lubię. Lubię oglądać slajdy ze znajomymi, lubię wywoływać swoje filmy cz-b w łazience, lubię oglądać własnoręczne odbitki. I lubię kolory z przeterminowanego farbwelta 100 i wszelkiej maści kolorowych negatywów ( i pozytywów) fuji

  6. #16

    Domyślnie

    A mnie wk...urza, ze obecnie nie mam gdzie wolac filmow.
    Ostatnio cyfra, ale na szczescie nie musze potem obrabiac zdjec na kompie. Mam domowego fotoedytora.

  7. #17

    Domyślnie

    jak to nie masz, rece urwalo? ;]
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystek Zobacz posta
    jak to nie masz, rece urwalo? ;]
    zaczynam coraz częściej rozmyślać nad spróbowaniem wywołania w warunkach domowych . Czy dla zielonego jak ufoludek jest to technologia niczym z marsa ? Myślę nad b&w bo o slajdach mogę zapomnieć

  9. #19

    Domyślnie

    a nad czym tu myslec? sama blone to i 5latek wywola. koreks za 10zl z allegro czy ebay, chemia, czarny brystol do wyciemnienia piwnicy i nagle masz kontrole nad kontrastem, ziarnistoscia, tonalnoscia i wszystkim czego sobie zyczysz
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  10. #20

    Domyślnie

    A jaki trzeba mieć budżet na skompletowanie wszystkiego , i czy wszystko jest bez żadnego problemu osiągalne ?

Strona 2 z 3102 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •