Close

Strona 151 z 3102 PierwszyPierwszy ... 511011411491501511521531612012516511151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 31017
  1. #1501
    conik
    Gość

    Domyślnie

    za pińcet

  2. #1502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    odstraszało mnie potencjalne skoplikowanie procesu.
    generalnie szukając informacji o wołaniu C41 w necie, zauważyłem taką zależność: osoby które nie wołały koloru, a tylko o tym czytały/słyszały, piszą ze to bardzo trudne, skomplikowane, ze temperatura i w ogóle, a ci którzy wołali, że proste i banalne nie wiele trudniejsze od BW
    Völkchlor

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    nie upraszczam, tylko przedstawiłem swój punkt widzenia.
    Ja też.
    Jednak jest drobna różnica między samodzielnym zrobieniem zdjęć, a późniejszym postprocesem.
    Zwłaszcza, że nie masz tak naprawdę pewności, czy w labie nie zrobią tobie tego tak samo dobrze, a nawet i lepiej.
    Oglądałem "War photographer" o Jamesie Nachtweyu i też powiększenia na wystawę w Nowym Jorku przygotowywał za niego technik. Nachtwey oglądał tylko efekt końcowy i wyrokował, co przyciemnić, co rozjaśnić czy gdzie tam kontrastu dodać. Nie wiem, może nie umie, w co jednak wątpię, a bardziej prawdopodobne jest, że nie chce się za to brać, na co przy swojej pozycji może sobie z pewnością pozwolić.

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    generalnie szukając informacji o wołaniu C41 w necie, zauważyłem taką zależność: osoby które nie wołały koloru, a tylko o tym czytały/słyszały, piszą ze to bardzo trudne, skomplikowane, ze temperatura i w ogóle, a ci którzy wołali, że proste i banalne nie wiele trudniejsze od BW
    To tak, ze wszystkim jest. Ja u siebie zauważyłem, że ogranicza mnie tylko moje lenistwo. Kiedyś mocno śrubkowałem rowery i tez parę rzeczy, które dużo osób twierdziło, że zrobią tylko w serwisie robiłem sam na korytarzu. Teraz z reguły mnie się już nie chce. Mam koło domu mechanika, któremu w pełni ufam i za garść PLNów nie chce mnie się brudzić już rąk.
    Sam proces C41 z tego co napisałeś nie jest specjalnie trudny, w każdym razie nie wymaga jakiś szczególnych umiejętności, jak na przykład zrobienie dobrego zdjęcia, zatem ewentualne robić czy nie, zależy od tego czy się chce czy też nie.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 29-12-2010 o 15:03
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    generalnie szukając informacji o wołaniu C41 w necie, zauważyłem taką zależność: osoby które nie wołały koloru, a tylko o tym czytały/słyszały, piszą ze to bardzo trudne, skomplikowane, ze temperatura i w ogóle, a ci którzy wołali, że proste i banalne nie wiele trudniejsze od BW
    podobnie jest z cz/b. Gdy rozmawiam z "dziećmi cyfry", to często słyszę: "ooo, sam wywołujesz filmy. Ja to nie, to za trudne."
    Z tym, że ja się na tym wychowałem.

    Jednak jest drobna różnica między samodzielnym zrobieniem zdjęć, a późniejszym postprocesem.
    Zwłaszcza, że nie masz tak naprawdę pewności, czy w labie nie zrobią tobie tego tak samo dobrze, a nawet i lepiej.
    pewnie zrobią nie gorzej. Ale dla mnie ważny jest cały proces powstania zdjęcia.
    Porównam to do modelarstwa. Po kiego ludzie budują model samolotu, rozwalają go, sklejają, znowu rozwalają, znowu sklejają? Żeby na końcu nim polatać. Przecież można kupić gotowe, od razu latające, modele.
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 29-12-2010 o 15:06

  5. #1505
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Dziecko saluta i volny na hp5 wywolane w rodzinalu


  6. #1506

    Domyślnie

    oj.. jedno zdjęcie na 10 postów..

    ten wątek idzie w złym kierunku, nawróćcie się!
    Naucz się czytać

  7. #1507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    oj.. jedno zdjęcie na 10 postów..
    ten wątek idzie w złym kierunku, nawróćcie się!
    proosz (portra 160)





    Völkchlor

  8. #1508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    oj.. jedno zdjęcie na 10 postów..

    ten wątek idzie w złym kierunku, nawróćcie się!
    jak sobie życzysz

    Mamiya 645 Fomapan 200+Rodinal 1+50


  9. #1509

    Domyślnie

    To ja dziś dorzucę jedno zdjęcie do kolekcji. Canon AE-1 film chyba Foma200


  10. #1510

    Domyślnie

    A proszę bardzo:

    HP5+ przez Nikkora 28/2.8 Ai

    Delta 100 takoż przez 28 mm
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 151 z 3102 PierwszyPierwszy ... 511011411491501511521531612012516511151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •