Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Nikon d90 na d300s

    Witam, od czasu gdy ceny d300s spadły jestem zainteresowany tym aparatem, czy jest sens wymieniać moje body na korpus zawodowy? czy różnica w zdjęciach w ruchu będzie widoczna i czy nie jest tak, że mimo tej samej matrycy zdjęcia wychodzą ciut lepsze z d300s?

  2. #2

    Domyślnie

    A pokaż jakie zdjęcia wychodzą Ci teraz z D90.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    A potrzebujesz tego co jest w D300s? Zdjęcia wychodzą dobre jak fotograf dobre robi Na pewno AF jest lepszy w D300s - to nie ulega wątpliwości D300s to puszka lepsza - pytanie czy potrzebujesz tego co znajduje się w kolumnie "różnice"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A pokaż jakie zdjęcia wychodzą Ci teraz z D90.
    http://kriso.digart.pl/digarty/~kriso

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Krasnystuff
    Posty
    133

    Domyślnie

    najprościej byłoby poczytać czym się różni d300s od d90 i zadać sobie pytanie, czy te różnice są mi potrzebne, czy będą miały wpływ na moje zdjęcia lub na komfort użytkowania, w zasadzie w przypadku tych korpusów różnica polega tylko na komforcie użytkowania...
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 13-01-2010 o 14:47 Powód: "było by"
    D80 N 35 1.8G T 17-50 2.8 N 70-300 VR SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    czy ktoś z forum przesiadł się właśnie z d90 na d300s? i może coś powiedzieć na ten temat?

  7. #7

    Domyślnie

    pytasz czy lepsze zdjecia wychodza w ruchu z focusem z D300s. Patrzac na Twoja galerie, to masz same krajobrazy. Hmm mam D300 i mialem okazje sprawdzic D300s. D300s masz szybszy AF, nagrywa filmiki, ktora z odpowiednim obiektywem potrafia wydobyc sliczne efekty, ale wydaje mi sie ze nagrywa z ciutka czerwonego odcienia. Poza tym nic sie nie zmienilo. A nie lepiej w szkło zainwestowac? chyba ze pracujesz na wysokich czułosciach to D300s smialo mozesz do 1600 podciagnac ( chociaz ja na 1250 zaprzestałem) nie wiem na jakim ISO w D90 zdjecie wyglada przyzwoicie. Co wiecej. 51-polowy AF, bodajze w D90 jest 11-polowy (o ile sie nie myle) A D300s jest o ponad 200gram cięższy od D90. Czy napewno chcesz go dzwigac??
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 13-01-2010 o 14:48 Powód: "nielepiej"
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  8. #8

    Domyślnie

    Ja przesiadłem się z d80, ale głównie dlatego, że mam już komplet obiektywów, które dla mnie są zadowalające, a matryca w d80 dawała mi trochę w kość z szumami i fioletowymi zafarbami już przy 1/30 sec. Poza tym wolę mieć wszystko jak najbardziej na wierzchu, przy czym tryby tematyczne są dla mnie zupełnie zbędne.
    D90 ma prawie identyczną matrycę co d300/s więc szczerze powiedziawszy sama zmiana korpusu niewiele zmieni w wyglądzie obrazu uzyskiwanego. Jeśli na co dzień nie fotografujesz sportów motorowych i innych obiektów bardzo szybko się poruszających, to moim zdaniem niewiele zyskasz na lepszym autofocusie z d300/s.
    Ja, tak jak wydaje mi się większość forumowiczów tutaj, raczej polecałbym wydawanie pieniędzy na szkła, plenery i inne okazje do focenia i zdobywania doświadczenia, a dopiero na końcu ewentualną zmianę puszki.
    Pozdrawiam, thr

    D600 i parę słoików, fuji x100s

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perek83 Zobacz posta
    Patrzac na Twoja galerie, to masz same krajobrazy.
    Może nie same ale przede wszystkim
    No właśnie. Tak na szybko: w przypadku takiej zmiany zyskasz bardziej na ergonomii, szczelności puchy a niżeli na jakości obrazka. Gdybyś miał coś ze starych CCD to powiedziałem bym co innego. Nie napisałeś z jakich szkieł korzystasz. A chodzi o to, że ja osobiście różnicę w cenie między D90 a D300s wolałbym przeznaczyć na szkiełko.

    Już kiedyś pisałem, dzisiejsze matryce CMOS osiągnęły taki poziom, że ograniczeniem nie jest już puszka a my.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    95

    Domyślnie

    Lepszych zdjęć nie zrobisz mając d300, możesz za to zrobić je wygodniej.



    Biorąc pod uwagę obecne przeznaczenie aparatu - krajobrazy, zamiana puszek pozbawiona jest sensu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •