Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    a czemu ma nie lubic? policzyc trzeba tylko. problem jest w kolorze, gdzie bez maskowania potrafia sie rozjechac juz na 1/15, ale w bw problem nie istnieje

    szelas
    zrob najpierw rollei, maja przezroczysta maske
    Ostatnio edytowane przez krystek ; 18-01-2010 o 01:51
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    Zrobiłem jedną rolkę agfy scali i jestem pod wrażeniem. Czarnobiel na slajdach to bardzo ciekawe doświadczenie.
    sam wołałeś scalę?
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    sam wołałeś scalę?
    nie, oddałem do czarno-białe

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    nie, oddałem do czarno-białe
    ile się czeka u nich i czy jest możliwość wysyłkowo ? i jak jest cena za rolkę .

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    ile się czeka u nich i czy jest możliwość wysyłkowo ? i jak jest cena za rolkę .
    nie pamiętam, to było jakieś dwa lata temu.

  6. #26

    Domyślnie

    jest mozliwosc wysylkowo. Pan Marek szybko robi robote, wiec to nie problem, a cennik do pobrania ze strony
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  7. #27

    Domyślnie

    Ja mam porównanie pomiędzy velvią i sensją. Obie setki. I ze zdziwieniem powiem, że o wiele bardziej podeszła mi sensja. Ale na nich robiłem ludzi. Jak sobie przypomnę to zieleń trawy wyglądała całkiem obrze na velvii. Kolor twarzy podobał mi się. Ale to były specyficzne twarze - ludowe. Sensja je trochę uziemiła, ucharakteryzowała.

  8. #28

    Domyślnie

    mi jakoś Velvia 100 i 100F nie podeszły. Jedna zażółca, druga jakaś taka niedorobiona. Kolory jakieś takie nie dobre, bardzo niedobre dla mnie.
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekajana Zobacz posta
    Ja mam porównanie pomiędzy velvią i sensją. Obie setki. I ze zdziwieniem powiem, że o wiele bardziej podeszła mi sensja. Ale na nich robiłem ludzi. Jak sobie przypomnę to zieleń trawy wyglądała całkiem obrze na velvii. Kolor twarzy podobał mi się. Ale to były specyficzne twarze - ludowe. Sensja je trochę uziemiła, ucharakteryzowała.
    Velvia nie bardzo sie nadaje to fotografowania ludzi, pewnie dlatego ci nie podeszla.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  10. #30

    Domyślnie

    Tak gwoli slajdowego podsumowania (135):

    * Velvia 50, 100, 100f: poza swoją ogólną fantastycznością, kiepsko się skanuje i niezbyt się nadaje do ludzi.
    * Provia 100F - nadaje się do ludzi i lepiej się skanuje.
    * Sensia 100, 200 - slajd amatorski, a opinie co do niego są mocno podzielone. Chyba trudno go już dostać.
    * Astia - opinii mało, łatwość skanowania nieznana, dostępność żadna.
    * Wszystkie inne materiały (uproszczenie) są kilka długości za Fuji

    Czyli najuniwersalniej jest zapakować do puszki Provię, zwłaszcza, jeśli ma się zamiar skanować - dobrze wszystko zrozumiałem?
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 26-04-2012 o 10:32
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •