Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    Ja używam velvii 50, jak nie ma żadnych promocji to velvia 100F. W Średnim formacie wykańczam (tzn jeszcze mam sporo do wykończenia) provię 100 i 400 (kupiłem okazyjnie 80 sztuk). Przymierzałem się kiedyś do kodaka, ale nie podobał mi się. Sam nie testowałem, ale słyszałem negatywne opinie o rolleiu.
    Zrobiłem ze dwie rolki fuji sensja - amatorski slajd, mi się nie podoba ale trzeba samemu spróbować.
    Zrobiłem jedną rolkę agfy scali i jestem pod wrażeniem. Czarnobiel na slajdach to bardzo ciekawe doświadczenie. Mam zapas Kodaka T-MAX i od jakiegoś czasu przymierzam się do wywołania go w procesie odwracalnym, wyjdzie na pewno taniej niż scala, zobaczymy tylko czy lepiej

    Jedyna uwaga z mojej strony, to kwestia skanowania i podkreślam, że jest to tylko moje skromne zdanie. Jeżeli ktoś kupuje slajd pod kątem łatwości skanowania, to niech lepiej zostanie przy cyfrze.
    Slajdy najlepiej oglądać wyświetlane przez rzutnik i basta ewentualnie podświetlarka i lupka.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    Sam nie testowałem, ale słyszałem negatywne opinie o rolleiu.
    Wtrącę się, bo miałem okazję testować. Popełniłem na rolleiu kilkanaście nadmorskich krajobrazów i - kilka miesięcy później - oglądaliśmy je z kolegą przy piwie. Później kolega wyciągnął co nieco ze swojego archiwum, a trochę w tym archiwum ma... I nagle doszliśmy do wniosku, że ten Rollei wygląda jak dawna Astia 100 (bez F), tylko z większym ziarnem. Nam to akurat pasowało, ale nie każdemu musi...

    No i nie wiadomo jak na naszą percepcję wpłynęło spożycie... Ale nie było znowu takie wielkie...
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    Jeżeli ktoś kupuje slajd pod kątem łatwości skanowania, to niech lepiej zostanie przy cyfrze.
    Slajdy najlepiej oglądać wyświetlane przez rzutnik i basta
    Od tego nalezaloby zaczac Zgadzam sie w pelni.

    btw. zdazylo nam sie przed imprezka zrobic pokaz slajdow z wycieczki w kosmiczne miejsce. Wszyscy ogladali z zainteresowaniem bo zaden monitor poki co ze sciana nie wygra

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekone Zobacz posta
    Od tego nalezaloby zaczac Zgadzam sie w pelni.

    btw. zdazylo nam sie przed imprezka zrobic pokaz slajdow z wycieczki w kosmiczne miejsce. Wszyscy ogladali z zainteresowaniem bo zaden monitor poki co ze sciana nie wygra
    Sam doświadczyłem tego uczucia ( w czasie imprezki )

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    Sam doświadczyłem tego uczucia ( w czasie imprezki )
    Podbnie jak ja słuchać było jak szczeny opadały, bo w życiu nie widzieli ludzie takich kolorów
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    J
    Zrobiłem ze dwie rolki fuji sensja - amatorski slajd, mi się nie podoba ale trzeba samemu spróbować.
    Zrobiłem jedną rolkę agfy scali i jestem pod wrażeniem. Czarnobiel na slajdach to bardzo ciekawe doświadczenie. Mam zapas Kodaka T-MAX i od jakiegoś czasu przymierzam się do wywołania go w procesie odwracalnym, wyjdzie na pewno taniej niż scala, zobaczymy tylko czy lepiej
    .
    Z góry przepraszam za pytanie , żeby nie okazało się w 100% głupie !!!
    Czy są slajdy b&w ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    Z góry przepraszam za pytanie , żeby nie okazało się w 100% głupie !!!
    Czy są slajdy b&w ?
    no chociażby wyżej wymieniona scala, ale jest jeszcze Fomapan R 100

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    Z góry przepraszam za pytanie , żeby nie okazało się w 100% głupie !!!
    Czy są slajdy b&w ?
    A jak sie uprzesz, albo znajdziesz innego upartego, to mozesz negatywy z bardziej przezroczystym podlozem wywolac "na odwrot".

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    A jak sie uprzesz, albo znajdziesz innego upartego, to mozesz negatywy z bardziej przezroczystym podlozem wywolac "na odwrot".
    Podbno T-maxa można wołać na slajd. Znajomy próbował też z innym materiałem, ale nie pomnę jakim, poza tym sprzedał graty do ciemni ku mojemu wyraźnemu niezadowoleniu.
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szelas Zobacz posta
    Zrobiłem jedną rolkę agfy scali i jestem pod wrażeniem. Czarnobiel na slajdach to bardzo ciekawe doświadczenie.
    jutro zamawiam agfe , a czy slajd lubi naświetlnie np. 2 godziny ?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •