Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie SB600 i AF illuminator

    Witam
    Jak zmusić D50 aby w trybach A, P, S, M lampa SB600 uzywala AF illuminator? Dziala mi to cholerstwo tylko w trybach predefiniowanych
    DualCore
    D80 + D300

  2. #2

    Domyślnie

    Zauważyłem ze to nie wina lampy tylko body, bo po zdjęciu lapmy AF illuminator wbudowany w body działa dokładnie tak samo... więc jak zmusić to cholerstwo do działania w półmanualu?
    DualCore
    D80 + D300

  3. #3

    Domyślnie

    A nie ma takiej opcji w menu lampy? nie wiem jak w 600 ale w 800 można wyłączyć to w lampie więc moze tam analogicznie. Na pewno AF-assist działą z D50?
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  4. #4

    Domyślnie

    w moim body mam wylaczony AF illuminator i zauwazylem ze teraz lampa mierzy swoim
    pozdrawiam
    ---------------------------------------------------------------------
    |S5Pro|S30|N60|SB600|

  5. #5

    Domyślnie

    Może się przyda. Ja wczoraj zauważyłem że wspomaganie AF z sb800 (d50) raz zadziałało, potem zaczęło świecić body potem znowu błysnęło z lampy potem całkiem przestało z lampy. Zacząłem grzebać w menu i resetować lampę bo myślałem że coś się przestawiło ale zauważyłem dodatkowy myk. Dioda gotowości nie zapalała się tylko lampka strasznie długo i wytrwale piszczała. Ponieważ akumulatory były dwa dni wcześniej ładowane prawdopodobnie ktoś mi odłączył w trakcie ładowarkę i wsadziłem słabo naładowane bateryjki. Po naładowaniu dziś w nocy wspomaganie z lampy (kratka) działa w każdym trybie bez kłopotu i dioda też ożyła.

    Pozdrawiam

    Przy okazji AF iluminator (a właściwie AF Area Illm) w body nie dotyczy świecenia z body czy z błyskograta , tylko podświetlania punktu łapania ostrości w wizjerze. Od wspomagania oświetleniem z body jest AF assist (ciekawe że nie mogli tego jednakowo nazwać w body i gracie).
    Z krótkiego testu który zrobiłem dla mojego "zestawu" wynika że AF assist włączony lub wyłączony w body nie ma wpływu na świecenie z błyskograta (zawsze świeci kratka) dopiero jeżeli wyłączymy AF-Ill w gracie to zaczyna być ważne ustawienie w body tzn. czy będzie świeciło wspomaganie z body czy nie. (tryb M , TTL BL )
    Ostatnio edytowane przez CynowaKonefka ; 21-11-2006 o 17:37

  6. #6

    Domyślnie

    CynowaKonefka, o ile pamiętam SB800 wyłącza np wspomaganie AF przy kiepskich bateriach oszczędzając energię na samo błyskanie (sprytne!). Także zasugerowałem urad'owi pogrzebanie w menu lampy, bo nie pamiętam czy SB600 także ma możliwość wyłączenia wspomagania. Aczkolwiek mniemam, że ma.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    Zauważyłem ze to nie wina lampy tylko body, bo po zdjęciu lapmy AF illuminator wbudowany w body działa dokładnie tak samo... więc jak zmusić to cholerstwo do działania w półmanualu?
    Ustawić się na środkowe pole autofokusa.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    Tys prowda Zapomniałem bo przeważnie robię na środku.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    W czym jest slabsza SB600 od SB800? Pomijam sile blysku..

  10. #10

    Domyślnie

    tak na szybko.
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=10364

    A użyć szukajki to się nie chciało ? Paluszek boli od klikania ?
    Na dodatek Pdzran podbił temat i jest pierwszy od góry

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez CynowaKonefka ; 22-11-2006 o 14:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •