Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z pilotem ML-L3 do N60

    Witam serdecznie!

    Przeszukałem forum w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu, ale nie znalazłem niestety nic na ten temat. Otóż zakupiłem niedawno pilota ML-L3 i mam następujący problem:

    Z obiektywem kitowym Nikkor AF-S 18-55mm wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżeń. Aparat reaguje na pilota nawet z odległości kilku metrów idealnie. Ale kiedy tylko zamienię obiektyw na inny, aparat przestaje reagować na sygnały z pilota. Pozostałe dwa obiektywy są manualne (nie posiadają AF) i zastanawiam się, czy to właśnie nie jest przyczyną tak dziwnego zachowania. Jeśli mam rację, to czy zna może ktoś sposób na obejście tego i wymuszenie pilotem pstryknięcia fotki przez aparat bez uprzedniego ostrzenia przez AF?
    D90 | 18-55/3.5-5.6 | 55-200/4-5.6 | 85/1.4 | 50/1.8 | PZ42X

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajos Zobacz posta
    Witam serdecznie!

    Przeszukałem forum w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu, ale nie znalazłem niestety nic na ten temat. Otóż zakupiłem niedawno pilota ML-L3 i mam następujący problem:

    Z obiektywem kitowym Nikkor AF-S 18-55mm wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżeń. Aparat reaguje na pilota nawet z odległości kilku metrów idealnie. Ale kiedy tylko zamienię obiektyw na inny, aparat przestaje reagować na sygnały z pilota. Pozostałe dwa obiektywy są manualne (nie posiadają AF) i zastanawiam się, czy to właśnie nie jest przyczyną tak dziwnego zachowania. Jeśli mam rację, to czy zna może ktoś sposób na obejście tego i wymuszenie pilotem pstryknięcia fotki przez aparat bez uprzedniego ostrzenia przez AF?
    Czy masz tryb ustawiania ostrości na M ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Czy masz tryb ustawiania ostrości na M ?
    Tak. Tzn w obiektywie, w którym mam dostępny tryb auto mam włączony AF i tam działa bez zarzutu. Natomiast w pozostałych obiektywach nie mam nawet dostępnej innej opcji, niż M, bo - jak już wspomniałem - są to obiektywy manualne
    D90 | 18-55/3.5-5.6 | 55-200/4-5.6 | 85/1.4 | 50/1.8 | PZ42X

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajos Zobacz posta
    Tak. Tzn w obiektywie, w którym mam dostępny tryb auto mam włączony AF i tam działa bez zarzutu. Natomiast w pozostałych obiektywach nie mam nawet dostępnej innej opcji, niż M, bo - jak już wspomniałem - są to obiektywy manualne
    Ustaw M w aparacie. Przypuszczam, że próbuje ustawić ostrość a ponieważ nie może to blokuje migawkę.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_ ; 07-01-2010 o 13:27

  5. #5

    Domyślnie

    Aparat automatycznie wybiera mi tryb M po podłączeniu pozostałych dwóch obiektywów i nie mam możliwości zmiany tej opcji (jest zablokowana).
    D90 | 18-55/3.5-5.6 | 55-200/4-5.6 | 85/1.4 | 50/1.8 | PZ42X

  6. #6

    Domyślnie

    No to skończyły mi się pomysły. Teoretycznie na M powinien działać. Może ktoś inny wpadnie na rozwiązanie problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    A spróbuj ustawić ostrość żeby potwierdził ją "kropką". I co wtedy?

  8. #8

    Domyślnie

    Dziwne... Kombinując z tą kropką przez przypadek znalazłem inną regułę: wygląda na to, że aparat blokował komunikat, że "obiekt jest za ciemny", bo wówczas nie chciał się wyzwalać z pilota, ale wystarczy, że pierwsze zdjęcie po włączeniu aparatu wykonam na jasnym obiekcie tak, żeby komunikat zniknął, to kolejne wyzwolenia już też działają nawet pomimo komunikatu... Nie pojmuję tego
    Dzięki wszystkim za pomoc
    D90 | 18-55/3.5-5.6 | 55-200/4-5.6 | 85/1.4 | 50/1.8 | PZ42X

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •