Close

Strona 967 z 979 PierwszyPierwszy ... 467867917957965966967968969977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 661 do 9 670 z 9788
  1. #9661
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Strasznie sie dziwię niektórym wpisom, szczególnie Krzysztofa Z. Mój ciąg myślowy jest taki (i niech go ktoś spróbuje obalić ):
    1. nie ma sprzętu idealnego do wszystkich zastosowań naraz.
    2. każdy aparat ma różne cechy
    3. pewne cechy ML są fajne - pola AF na całej powierzchni, stabilizacja matrycy (choc tak po prawdzie to to idzie zrobić w lustrzankach, no ale Canon, Nikon i Sony w lustrzankach tego nie oferują)
    4. pewne cechy lustrzanek są fajne - np zasilanie
    celowo nie wymieniam większej ilości cech, bo niektórzy daną cechę uznają za wadę a inni za zaletę.
    No i jaki z tego wniosek? Jasny jak słońce. Jedni będą woleli lustrzanki, a inni bezlustra.
    Ba, niektórzy (większość?) ma problem, bo chcą pewnych cech lustrzanek, a pewnych - bezluster i muszą podjąć niełatwą decyzję.
    Na przykład ja. Wolę wizjer optyczny, ale chce pola AF po całości. No i co mam kupić? AF po całości przeważa.
    Chyba wszystkie aparatu jakie kupowałem miały "wady". D70 i D200 to były cropy. D700 by FX ale .. nie miał potrzebnego mi ISO 100. D800 ma mało FPS. D850 ma jako lustrzanka dla mnie wszystko ale ... nie ma eyefocus. No i pewnie kupię niedorobione bezlustro zamiast doskonałej lustrzanki. Bo te niedorobione bezlusto ma JEDNĄ pożądaną cechę, która jest dla mnie istotniejsza niż szereg wad tego sprzętu.

  2. #9662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...stabilizacja matrycy (choc tak po prawdzie to to idzie zrobić w lustrzankach, no ale Canon, Nikon i Sony w lustrzankach tego nie oferują)...
    To faktycznie idzie zrobić w lustrzankach, nawet w tych pełnoklatkowych, bo stabilizację przecież wsadzili do Pentaxa K-1 i Sony A99 II.

  3. #9663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To faktycznie idzie zrobić w lustrzankach, nawet w tych pełnoklatkowych, bo stabilizację przecież wsadzili do Pentaxa K-1 i Sony A99 II.
    I będą to musieli dołożyć, żeby konkurować z bezlustrami.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #9664
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To faktycznie idzie zrobić w lustrzankach, nawet w tych pełnoklatkowych, bo stabilizację przecież wsadzili do Pentaxa K-1
    Doskonale o tym wiem.
    Gorzej z polami AF po całości, przy działaniu w trybie lustrzanka załóżmy, że nie da się/nie potrafią (nieistotne) ale .. w trybie LV w lustrzance można by było dać eyefocus. I to by był mój wymarzony aparat.

    Na ostatnim plenerze (teraz, w maju) mieliśmy fachowca od zdjęć gwiazd, mgławic itp. W rozmowie zszedłem na temat bezluster. Odrzucił EVF jako coś co świeci i zakłóca mu akomodacje oka. On nawet używa latarki dającej mało czewonego światła.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-06-2019 o 21:30

  5. #9665

    Domyślnie

    Tani jak barszcz, nowiutki i lustrzankowy Canon 250D ma eye-af w trybie LV, ale nie wiem jak to działa ale żeby dobrze zadziałało to u Nikona pewnie musieliby dysponować czymś na kształt dual pixel af od Canona lub tym czymś od Panasa (nazwy nie pamiętam).

  6. #9666
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jeżeli N i C będą chcieli przedłużyc życie lustrzankom to w praktyce muszą zacząć wrzucać w nie funkcje, jakie oferują teraz bezlustra.

    D850 z matrycą (i AF) z Z7. Technologie mają.

  7. #9667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No to potrafisz zrozumieć czy nie potrafisz, bo sam sobie przeczysz? Piszesz, że potrafisz zrozumieć, że ktoś woli ML i jest to dla niego lepsze a jednocześnie się buntujesz gdy ktoś pisze, że EVF jest dla niego lepszy i ma lepszy sprzęt
    Taka to troche manipulacja z twojej strony (swiadoma badz nie), bo chyba nie zauwazyles drugiej czesci mojego zdania, ktore cytujesz. Bo napisalem ze rozumiem jak ktos woli bezlustra i nie buntuje sie przeciwko temu.
    Buntuje sie przeciwko Ale jak juz sie zaczyna akcja ze dana osoba glosi, ze ma najdoskonalsza i najnowoczesniejsza technicznie, niemal doskonala technologie ktora zjada i usmierca te inne.
    Taki byl sens mojej wypowiedzi, troche to zle zinterpretowales.

    I ty może tego nie zauważasz, ale po raz kolejny wypisujesz, że ktoś Ci coś narzuca, że jest agresywny, że Ci zabrania focić lustrzankami itd. I piszesz to w różnych tematach a jednocześnie masz za złe, że ktoś pisze coś innego. Trochę to zabawnie wygląda. I jeszcze sam co chwile podkreślasz jakie to inni mają absurdalne poglądy, że śmiać Ci się chce itd. Inni też się śmieją z Twoich poglądów i argumentów. Dajesz sobie prawo drwić z innych więc nie miej za złe, że inni traktują tak Ciebie. I jeszcze jedno. Nie ja tu zacząłem dyskusje o bezlustrach, sam byłeś w niech wcześniej więc daruj sobie to uskutecznianie. Odniosłem się tylko do tego co sam wcześniej napisałeś.
    Ale teraz to ladnie pojechales. Taka proba zdyskredytowania rozmowcy, jak nas zaczyna draznic w dyskusji
    Przypomnisz mi kiedy zostales namaszczony na adwokata tych "innych" i wiekszosci?
    Moglbym cie poprosic o wskazanie kiedy to rzekomo z kogos drwilem czy wysmiewalem, o cytaty. Ale juz sobie daruje, bo akapit wyzej zarzucasz mi cos czego nie napisalem i musze ci to prostowac zeby pokazac sens mojej wypowiedzi. Troche to zalatuje tendencja czytania i interpretowania tego jak sie chce a nie tak jaki jest sens wypowiedzi...
    Co najwyzej napisalem ironicznie o pewnym zjawisku na forum pt "smierc bezluster i slepym zapatrzeniu co niektorych w ML".
    Ale nie wskazalem nikogo konkretnie, pisalem o pewnym trendzie, zjawisku a nie osobie. No chyba ze wziales to do siebie personalnie.

    A moze to z ciebie ktos sie smieje?
    Daruj sobie naprawde takie przytyki personalne i takei zagrywki, bo ot obniza poziom dyskusji i sprowadza ja w niezbyt przyjemne rejony.
    Przeciez nie musimy sie zgadzac a mozemy kulturalnie i bez przytykow i insynuacji rozmawiac.




    Do niektórych smaków się dojrzewa jeśli już pozostajemy tematyce kulinarnej. Powiem więcej, znawcy kuchni często uczą się tego latami
    Filozofia wschodu troche zalecialo. Dziekuje, nie skorzystam. Mam odmienne zdanie. Jak nie lubie burakow, to wiem ze ich nie lubie.



    Proponuję byś sam na chłodno przeczytał to co właśnie napisałeś. Agresywny nic nie wnoszący tekst. I Ty piszesz, że nie szukasz zwady. Dobre.
    To byla tylko lekka doza ironi, mz udana. Na twoje wieszczenie smierci lustrzanek i przyrownywanie ich do kliszakow.

    Czasami tak właśnie jest. Nadal są wyznawcy kliszy, i dlatego wcześniej o tym wspomniałem. Nadal można jeszcze gdzieś tam kupić filmy, wywołać je itd. Ale nowego sprzętu analogowego w zasadzie się już nie robi a sama fotografia analogowa, w porównaniu z tym jakie triumfy święciła przed laty, praktycznie już nie istnieje. A pisząc praktycznie nie mam na myśli, że zupełnie nikt jej nie używa, bo takie osoby nadal są, ale że już w zasadzie dla ogółu się nie liczy
    .
    A ty znowu o kliszy. Serio, uwazasz ze przyrownywanie DSLR do kliszakow jest na miejscu. Rozumiem ze bezlustra to high-end?
    No i jak na takie cos nie odpowiedziec ironia, ze brakuje jeszcze zebys lustrzanki do malowania pedzelkiem przyrownal.


    Ale niby co jest konfliktowego w tym co głoszę? [COLOR="#FFD700"]To, że bezlustra wyprą lustrzanki to jest moja prywatna opinia i ją głoszę w temacie, który jest spekulacyjny. Skoro uważam, że lustrzanki wyginą jak dinozaury to chyba mogę o tym pisać w temacie o lustrzankach? Głoszę ją także w tematach o bezlustrach. Mam się pozbawiać swojego zdania, bo Ty czujesz się z tym niekomfortowo? To jakiś żart

    Dam ci taka analogie. To tak jak bys poszedl na wystawe kotow ze swoim psem i przekonywal wszystkich, ze psy sa madrzejsze i fajniejsze. Naprawde nie widzisz tu zwiazku? Watek o lustrzankach a ty wieszczysz w nim smierc lustrzanek i "wyzszosc" bezluster.

    Sam spamujesz o tym swoim OVFie we wszystkich tematach o bezlustrach a mnie zarzucasz, że jestem nietaktowny, bo odniosłem się do Twoich (tak Twoich) wcześniejszych wpisów odnośnie bezluster w tym (tak w tym) temacie No poziom hard, logiki
    Moim OVF...no wszedzie o tym pisze i tylko to. Wydaje mis ie ze w tym watku to glownie w odpowiedziach do ciebie. I swoich preferencjach i o tym ze ogolnie uwazam OVF za lepszy, ale jak ktos woli EVF to niech sobie woli.
    Ale moze ujme to tak; Skoro uważam, że OVF jest lepszy niz EVF, to chyba mogę o tym pisać w temacie o bezlustrach.? Głoszę ją także w tematach o lustrach. Mam się pozbawiać swojego zdania, bo Ty czujesz się z tym niekomfortowo? To jakiś żart
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 18-06-2019 o 21:59
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #9668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Troche to zalatuje tendencja czytania i interpretowania tego jak sie chce a nie tak jaki jestsens wypowiedzi...

    Krzysiu, daj spokój, bo robisz dokładnie to samo...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 18-06-2019 o 21:50 Powód: zmiana literówki z robi na robisz

  9. #9669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    I będą to musieli dołożyć, żeby konkurować z bezlustrami.
    Pytanie którzy "oni" będą musieli? Bo jeśli mowa o N i C to wątpię żeby chcieli konkurować sami z sobą.
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #9670

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Strasznie sie dziwię niektórym wpisom, szczególnie Krzysztofa Z. Mój ciąg myślowy jest taki (i niech go ktoś spróbuje obalić ):
    (.........)
    Hmm...dziwi mnie ze dziwia cie moje wypowiedzi. Bo zasadniczo to osobiscie zgadzam sie z tym co napisales.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    (....)Za to prawie na pewno widziałem głosy za bezdyskusyjną lepszością wizjera optycznego
    Ach, coz za zawoalowany i kasliwy przytyk. Przedni zart, zaiste.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 967 z 979 PierwszyPierwszy ... 467867917957965966967968969977 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •