Close

Strona 962 z 979 PierwszyPierwszy ... 462862912952960961962963964972 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 611 do 9 620 z 9788
  1. #9611

    Domyślnie

    Dlaczego ludzie, ktorzy maja Z-etki lub inne bezlustra pitola 3 po 3 o smierci lustrzanek a ML uwazaja za swietego graala aparatow foto.
    I nie potrafia zrozumiec, ze sa ludzie ktorzy wola np "prawdziwy" optyczny wizjer itp.

    Mozna by uzyc slow;
    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    (......)
    Kompleks macie jakiś? Dajcie się cieszyć tym, którzy je (LUSTRZANKI) sobie kupili lub kupić zamierzają.
    (....)
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #9612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Dlaczego ludzie, ktorzy maja Z-etki lub inne bezlustra pitola 3 po 3 o smierci lustrzanek a ML uwazaja za swietego graala aparatow foto.
    I nie pottafia zrozumiec, ze sa ludzie ktorsy wola np "prawdziwy" optyczny wizjer.

    Mozna by uzyc slow;
    Może dlatego, że tam gdzie używane są lustrzanki klasy D5/1DX II (sport/przyroda) lustro jest ogromnym ograniczeniem szybkości zdjęć seryjnych?

  3. #9613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Daj im spokojnie odsprzedać lustrzanki w dobrej cenie
    Ten joke jest tak smieszny i ma mniej wiecej taki sam poziom, jak kawaly z podstawowki z cyklu "Twoja stara..."
    Np; Twoja stara jest tak gruba, ze spada z lozka z obi stron naraz.

    Taak, zrobmy tutaj taki sam sciek i syf jak w watku "Z6 i Z7 oficjalnie"...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Może dlatego, że tam gdzie używane są lustrzanki klasy D5/1DX II (sport/przyroda) lustro jest ogromnym ograniczeniem szybkości zdjęć seryjnych?
    A EVF ma opoznienia, lagi, smuzenie i "rozdrgany" obraz. Jakiekolwiek bezlustro nie przyloze do oka to tak to epatuje szcztucznoscia, ze ja dziekuje.
    Proponuje tez poczytac czym jest ograniczony tryb seryjny w "topowym reporterskim" i najszybszym bezlustrze czyli Sony A9
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #9614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Może dlatego, że tam gdzie używane są lustrzanki klasy D5/1DX II (sport/przyroda) lustro jest ogromnym ograniczeniem szybkości zdjęć seryjnych?
    ale fps to nie jest jedyny wyznacznik sprzetu reporterskiego klasy D5/1DX

  5. #9615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Dlaczego ludzie, ktorzy maja Z-etki lub inne bezlustra pitola 3 po 3 o smierci lustrzanek a ML uwazaja za swietego graala aparatow foto.
    I nie potrafia zrozumiec, ze sa ludzie ktorzy wola np "prawdziwy" optyczny wizjer itp.
    Bo mają te aparaty, mają możliwość popracować na nich i zobaczyć przeskok i nowe możliwości. Nietrudno sobie to uzmysłowić, trzeba tylko najzwyczajniej w świecie poznać ten sprzęt, ale teoretyk tego nie przeskoczy. Niespecjalnie widzę żeby ktokolwiek się przesiadał w drugą stronę (chyba, że z jakichś wynalazków u4/3 czy entry level apsc) - widzialeś gdzieś post kogoś sprzedającego ML żeby wrócić do DSLR? Znasz kogoś takiego?

    Tak, też byłem z tych co woleli optyczny wizjer póki dłużej nie popracowałem Z (która ma defacto jeden z najlepszych wizjerów obecnie). Już nie wolę.

  6. #9616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Bo mają te aparaty, mają możliwość popracować na nich i zobaczyć przeskok i nowe możliwości. Nietrudno sobie to uzmysłowić, trzeba tylko najzwyczajniej w świecie poznać ten sprzęt, ale teoretyk tego nie przeskoczy. Niespecjalnie widzę żeby ktokolwiek się przesiadał w drugą stronę (chyba, że z jakichś wynalazków u4/3 czy entry level apsc) - widzialeś gdzieś post kogoś sprzedającego ML żeby wrócić do DSLR? Znasz kogoś takiego?

    Tak, też byłem z tych co woleli optyczny wizjer póki dłużej nie popracowałem Z (która ma defacto jeden z najlepszych wizjerów obecnie). Już nie wolę.
    No ja znam. No ale nie była to Zetka.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 17-06-2019 o 18:48
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #9617

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A EVF ma opoznienia, lagi, smuzenie i "rozdrgany" obraz. Jakiekolwiek bezlustro nie przyloze do oka to tak to epatuje szcztucznoscia, ze ja dziekuje.
    Proponuje tez poczytac czym jest ograniczony tryb seryjny w "topowym reporterskim" i najszybszym bezlustrze czyli Sony A9
    EVF z Z6 w dobrym świetle działa ok z 400 2.8 i akceptowalnie z 800 5.6(400+TC 2.0), a mówimy tutaj o 1 generacji bezluster Nikona.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Proponuje tez poczytac czym jest ograniczony tryb seryjny w "topowym reporterskim" i najszybszym bezlustrze czyli Sony A9
    W 12 bitach, nie ze wszystkimi szkłami, na migawce elektroniczej... jest tam coś jeszcze?

  8. #9618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Bo mają te aparaty, mają możliwość popracować na nich i zobaczyć przeskok i nowe możliwości.
    no ja mam i to i to. i zawsze biorac do reki DSLR ciesze sie jak male dziecko od tych nowych mozliwosci jakie daje celownik, w ktorym mozna zobaczyc co sie foci, a nie jakis poglad z gatunku: "to cos ciemne jak w d*, tutaj rozpackane, czyli chmury". i ze na jednej baterii dniowke zdjeciowa od 4:00 do 22:00 przejade, nawet z wlaczonym GPS-em.

    jak biore ML to mi sie nim fajniej B&W foci. nie wiem czy to jest to co miales na mysli jako "przeskok", ale zamiast tego hurraoptymizmu uzylbym raczej okreslenia "roznica", bo przeskok kojarzy mi sie z czyms lepszym (a nawet jednoznacznie lepszym), a tu mi nijak nie wychodzi.

    przeskok widze w optyce. 32/1.4 i 22/2 do mojego bezlusterkowego malucha sa duzo mniejsze od ekwiwalentow do DSLR. i robia im optycznie z d* jesien sredniowiecza.


    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Nietrudno sobie to uzmysłowić, trzeba tylko najzwyczajniej w świecie poznać ten sprzęt, ale teoretyk tego nie przeskoczy. Niespecjalnie widzę żeby ktokolwiek się przesiadał w drugą stronę (chyba, że z jakichś wynalazków u4/3 czy entry level apsc) - widzialeś gdzieś post kogoś sprzedającego ML żeby wrócić do DSLR? Znasz kogoś takiego?
    tak. sprzedalem zestaw Fuji i zamienilem na DSLR (APS-C). to by chyba znaczylo, ze nie jestem teoretykiem i ze jednak stanowie wyjatek...

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Tak, też byłem z tych co woleli optyczny wizjer póki dłużej nie popracowałem Z (która ma defacto jeden z najlepszych wizjerów obecnie). Już nie wolę.
    i uogolniasz wlasne preferencje na wszystkich innych...

  9. #9619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jak biore ML to mi sie nim fajniej B&W foci. nie wiem czy to jest to co miales na mysli jako "przeskok", ale zamiast tego hurraoptymizmu uzylbym raczej okreslenia "roznica", bo przeskok kojarzy mi sie z czyms lepszym (a nawet jednoznacznie lepszym), a tu mi nijak nie wychodzi.
    Przy Twoich zastosowaniach może różnica jest mniejsza. Landszaft generalnie jest dość mało wymagający jeśli chodzi o sprzęt (body) - dobra matryca najważniejsza, a reszta jest znacznie mniej istotna i najmniej się w tej kategorii odczuwa postęp (wg mnie oczywiście). Nie mówię, że łatwo zrobić dobry krajobraz - bron zielony borze - tylko o wymaganiach technicznych względem sprzętu.

    Ale ciężko nie określić:
    - stabilizacji matrycy z każdym szkłem
    - punktów AF na całości kadru.
    - AF działającego na LV tak samo jak przy fotografowaniu z wizjerem (czyli np z aparatem w górze/na dole z odchylonym ekranem)
    - Focus peakingu/możliwości powiększenia obrazu w wizjerze do manualnego ostrzenia
    - Możliwości obejrzenia zdjęcia w pełnym słońcu w wizjerze zamiast zasłaniania i wpatrywania się w LCD
    - Dokładnej oceny GO i wyglądu nieostrości/bokehu PRZED wykonaniem zdjęcia (niby jest przycisk od podglądu GO w lustrze, ale raczej średnio użyteczny)
    - symulacji ekspozycji (nie trzeba używać, ale można)
    - rozjaśnienia obrazu w wizjerze gdy jest ciemno i przez OVF mało co widać
    - brak kłapiącego lustra (brak drgań, MLU zbędne)
    - braku BF/FF
    - możliwość podpięcia totalnie dowolnego szkła dzięki małemu dystansowi do matrycy

    jako coś jednoznacznie lepszego. Wg mnie te możliwości/cechy to coś jednoznacznie lepszego. Imo posiadanie 2szt baterii więcej do zmiany w ciągu dnia jest niską ceną za te dodatkowe możliwości.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tak. sprzedalem zestaw Fuji i zamienilem na DSLR (APS-C). to by chyba znaczylo, ze nie jestem teoretykiem i ze jednak stanowie wyjatek...
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - nie znam i nie widziałem nigdzie na necie nikogo kto przesiadł się z obecnych (najnowszych czyli nie chodzi mi o przesiadke z a7mk1 na d850) wersji ML FF od Nikona/Sony (canonowskich for kompletnie nie śledzę i nie wiem jak tam z R) spowrotem na lustro. Zarówno wśród ślubniaków, portrecistwów, ludzi od reklamy etc. I to będzie postępować, bo ML będą się rozwijać, Z to dopiero pierwszy wypust nikona, zobaczymy jak wyjdzie Z Pro i jaki to nada kierunek.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i uogolniasz wlasne preferencje na wszystkich innych...
    Raczej na własnym przykładzie pokazuję, że nie ma sensu wydawać kategorycznych wyroków jeśli jakiegoś sprzętu/możliwości się dobrze nie poznało, albo zna tylko z neta (czyli nie zna).
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 17-06-2019 o 19:34

  10. #9620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A EVF ma opoznienia, lagi, smuzenie i "rozdrgany" obraz. Jakiekolwiek bezlustro nie przyloze do oka to tak to epatuje szcztucznoscia, ze ja dziekuje.
    Miałeś styczność z jakimś starociami. W nowych ML wizjery są bardzo dobre. A jestem pewien że będą jeszcze lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Proponuje tez poczytac czym jest ograniczony tryb seryjny w "topowym reporterskim" i najszybszym bezlustrze czyli Sony A9
    A9 to taki trochę "miś" Sony co to pokazuje co to my nie potrafimy ale póki co potrafimy trochę , bo technologia nie puszcza. Następne iteracje, które pewnie pojawią się niebawem pokażą na ile takie bezlustro będzie potrafiło konkurować z jedynkami.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 962 z 979 PierwszyPierwszy ... 462862912952960961962963964972 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •