Close

Strona 531 z 979 PierwszyPierwszy ... 31431481521529530531532533541581631 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 301 do 5 310 z 9788
  1. #5301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek87 Zobacz posta
    Ciekawi mnie czy Nikon zrobi rozwiązanie jak u któregoś ze średnioformatowych producentów - "prawdziwy" sRAW - nie na zasadzie sumowania/uśredniania pikseli w software aparatu, a przez elektryczne dodawanie sygnałów jeszcze przed wzmocnieniem go ustawiającym ISO - w odróżnieniu od sumowania po wzmocnieniu daje to znacznie mniejsze szumy i większy DR
    Można poprosić o jakiś namiar na źródło tych informacji?

  2. #5302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Można poprosić o jakiś namiar na źródło tych informacji?
    no właśnie szukałem 10min i po prostu nie pamiętam nazwy producenta był to jakiś pdf z naukowym paperem, rozpisaniem dynamiki i SNR itd. i pod koniec podsumowanie realnej aplikacji tego w konkretnym produkcie...
    było też porównanie efektu sumowania przed i po wzmocnieniu - sumując po wzmocnieniu zwiększa się też wariancja mocy szumów

  3. #5303

  4. #5304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek87 Zobacz posta
    to nie jest naukowy papier tylko folder reklamowy

    ale faktycznie takie rozwiązania są stosowane
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    i
    od niepamietnych czasow klatka 24x36 jest standardem w maloobrazkowej fotografii... czemu na sile trzymac sie kastratow? oczywiscie nie mowie o kompaktach.
    Straszna bzdura w funkcji aparatów cyfrowych.
    Była standardem bo takiej wielkości filmy kiedyś do kamer filmowych produkowali. Inna wielkość filmu do aparatu to był już inny standard.

    Wydaje Ci się, że w tych konkretnie rozmiarach jest zawarta jakaś magia?
    Czy może taki marketingowy bełkot o konieczności FF w aparacie cyfrowym dobrze trafia do ludzi którzy mieli kiedyś cudowny aparat analogowy?

    IMHO niewiele jest potrzebnego w FF zwykłemu użytkownikowi aparatu. Tak naprawdę wielu nie interesuje jaka jest wielkość matrycy i kto zrobił kości pamięci w ich aparacie.

    Dla 95% odbiorców lustrzanek cyfrowych DX jest całkowicie wystarczający.
    Powiedzenie, że zbędny im FX za obecną cenę D700 to niezbyt wysoka cena to jakaś farsa
    W tej części Europy 7000 zł. za aparat fotograficzny bez obiektywu to jest dla większości populacji cena z kosmosu. Niestety.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  6. #5306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    to nie jest naukowy papier tylko folder reklamowy

    ale faktycznie takie rozwiązania są stosowane
    no tak, inaczej to zapamiętałem

  7. #5307

    Domyślnie

    Henio Jawa... A skąd wziąłeś te 95%? Ja uważam, że dla 32,7%. To jakaś reklama Dosi, że z palca wyssane liczby podajesz? Rozumowanie osób, które posiadały kiedyś pełnoklatkowe aparaty na klisze jest proste. W obudowie konkretnej wielkości mieściła się rolka filmu na konkretny format. Była używana z obiektywami o konkretnej wielkości i masie. Była przenośna w konkretny sposób. I jedyną przeszkodą, by te konkretne właściwości - czyli mobilność, wygodę i jakość obrazu, związanego między innymi z głębią ostrości oraz dynamiką - jest *cena*. Nic więcej. Dlatego, o ile zgodzę się, że pisanie, że lustrzanki FF są zbyt drogie dla ogromnej części społeczeństwa, to pisanie, że są ludziom niepotrzebne (nie chcieliby ich używać), to dla mnie opinia nieprawdziwa. Prawda jest prosta. Większość potrzebuje *przystępnego* cenowo sprzętu. Im lepszy w założonej przez nich cenie - tym lepiej.
    Powiem wręcz odwrotnie. Jest niewiele osób potrzebujących mniejszych matryc.
    Jeżeli zrobimy założenie, że w przyszłości tańsza byłaby produkcja większych matryc, wówczas jaki udział miałyby w rynku aparaty DX i FX?

  8. #5308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    dla Was (samolociarze_ ten V1 to bajka... i po co kupowac jakiegos pro DX za 6500 jak za niecale 3 kpln jest puszka z cropem 2.7 i mega szybkostrzelnoscia... chyba wymarzona zabawka.

    swiatlo przewaznie jest niezle wiec i z obrazowaniem nie powinno byc problemu.
    Na airshow raczej słabo bo samoloty szybko latają a autofokus nie jest śledzący - tylko tryb single i w środku kadru. Ja myślę o J1 (teraz ok. 1700-1800 zł z obiektywem, może na wiosne taniej..) który przez chińską przejściówkę za 170 zł połączę z 300/4AFS żeby manualnie łapać sobie airlinery hehe.

    J1/V1 to odpowiednik DX-a ok. 30 megapikseli więc zbliża się tu już także Sony A77, może w przyszłości jakiś Nikon d400 24MP..

  9. #5309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Henio Jawa... A skąd wziąłeś te 95%?
    Z przeglądania galerii internetowych i zdjęć w formie bardziej materialnej.
    Konkretną wartość oczywiście "z palca". Chodziło mi o "przytłaczającą większość".
    Pozdrawiam,
    Tomek

  10. #5310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    ...Dla 95% odbiorców lustrzanek cyfrowych DX jest całkowicie wystarczający...
    Pewnie tak. Wystarczy tylko zdefiniować termin "wystarczający".
    Można by również zaryzykować tezę, iż w 99% przypadków robienia zdjęć (wybaczcie, ale danych statystycznych brak ) wystarczy małpka.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 21-01-2012 o 15:39
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 531 z 979 PierwszyPierwszy ... 31431481521529530531532533541581631 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •