Close

Strona 921 z 979 PierwszyPierwszy ... 421821871911919920921922923931971 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 201 do 9 210 z 9788
  1. #9201

    Domyślnie

    Od kilku lat ćwiczę czepialstwo i czepię się jeszcze tego, że to co masz i na co nie możesz narzekać masz chyba też wypisane w swojej stopce? Czyli jednak o stopce też pisałeś No, ale już w pierwszym poście zaznaczyłem, że mój wpis to tak dla sportu więc równie dobrze można to zignorować

  2. #9202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No, ale już w pierwszym poście zaznaczyłem, że mój wpis to tak dla sportu więc równie dobrze można to zignorować
    No to odetchnąłem w końcu z ulgą...

  3. #9203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wroce co do 28 Mpx i uwagi Pawla. OK, ty nikoniarz itp robicie jednocyfrowcami. I 20px uwazacie za wystarczajaco. Ale marketingowo to nastepca 24 Mpx musi dac wiecej. Po tylu latach. Ale nie za duzo - by nie byc blisko D850. Niech nikon zamiast 2 serii amatorskich FX pomysli o bezlustrze FX. Mysle ze mysli
    jak widać po poczynania sony, A7 ma od samego początku 24mpix tylko coraz lepszej jakości. Wersja III pojawiła się dopiero co i nadal ma 24mpix. Sądzę że marketing - czyli dodanie 2-4mpix, nic nie wnoszących do jakości, natomiast podnoszących niebotycznie cenę, będzie musiał się podporzadkować kalkulacji. śądzę że jeśli będze miało być "marketingowo" to będzie poprawiona matryca 36mpix, albo 42mpix - obie konstrukcje znane i w znacznej mierze zamortyzowane.
    Matryca 20 (w sumie prawie 21mpix) z d5 na pewno nie trafi do następcy D6x0, ale do czegoś co zastąpi d750 miałaby szansę, ponieważ można założyć że jest to sprzęt dla "myślących" a nie podatnych na puste hasła reklamowe klientów. Pożyjemy zobaczymy. Ja znacząco podnoszącego cenę produktu końcowego, opracowania nowej matrycy miedzy 24 a 36mpix całkowicie bym nie zrozumiał - marketing marketingiem, ale aparat trzeba jeszcze zaoferować w cenie akceptowanej przez rynek i maksymalnie dużo na nim zarobić.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #9204
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7500 to dylemat tylko dla posiadacza D7200 ale pod warunkiem że odczuwa brak czegoś w nowym modelu, dla mnie grip i drugi slot jest zbędny ale pomiar światła bardzo ważna sprawa, D7500 otwiera nową serie, która ładnie wciska się między amatorskie puszki i D500.
    D850 to bezapelacyjny sukces Nikona, aparat, który jest lepszy od wszystkich modeli niższych, to co zrobili wcześniej czyli wtopa z D600, wtopa z D800 i koniec końców ludzie nadal używali D700, ratowali się wypuszczeniem D750 i znowu problemy, teraz musza dobrze umiejscowić D650 i bezlustro ff.

    Co do matryc to trzeba brać pod uwagę że w momencie dominacji sony może by się nie opłacało ale jak im teraz TowerJazz robi matryce BSI to kto wie i może dlatego na tym się chcą oprzeć.
    Matryce BSI Nikona to nowe konstrukcje, na nowo projektowane, kto wie czy nie wykorzystają "okazji" na zrobienie czegoś 26-28Mpix gdzie reszta paramentów będzie wyższa niż w zwykłych 24.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 21-04-2018 o 16:51

  5. #9205

    Domyślnie

    Całkiem możliwe, że Nikon wypuści d650 i zostawi w ofercie 3 modele ff z lustrem
    Natomiast d750 może zostać zastąpiony już bezlusterkowcem
    Sony dość wysoko postawił poprzeczkę z A7iii.
    R | 35 | 50 | 135

  6. #9206
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Całkiem możliwe, że Nikon wypuści d650 i zostawi w ofercie 3 modele ff z lustrem
    Teraz ma ich zdecydowanie więcej - D5, D850, D810 (pewnie wypadnie niedługo), D750, D610 no i prawie nikt nie liczy Df i D810A.

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Natomiast d750 może zostać zastąpiony już bezlusterkowcem .
    Też tak sugerowałem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #9207
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli mają być wreszcie te upragnione bezlustra to czy Nikon potrzebuje coś więcej jak D650, D850, D5 w pełnym lustrze ?
    Rozsadek podpowiada że pojawią się minimum dwa bezlustra, pierwsze zapewne pokazujące możliwości nikona na tą chwilę czyli drogo i dobrze, a drugie wypatroszone i tanie.
    Czy nikon potrzebuje bezluster aps-c to nie wiem, osobiście uważam że nie ma miejsca na nie i to wywalanie kasy w błoto.

  8. #9208

    Domyślnie

    Ja myślę że tanie bezlustro to będzie klasa D6x0. Ze względów ekonomicznych najlepiej przejść na bezlusterkowiec w segmencie najtańszym, ponieważ relatywnie najwięcej można zaoszczędzić, albo więcej zarobić przez uproszczenie konstrukcji - brak systemu lustra (mechanika dość precyzyjna), matrycy pomiarowej i matrycy AF.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9209

    Domyślnie

    Jak Sony odniesie sukces ze swoimi bezlustrami to inni pociągną za nim. Póki co cała kompania lustrzankowa mam wrażenie, że trochę drepce w miejscu
    natomiast w w/w segmencie chyba jest największy postęp i to właśnie za sprawą Sony . Oczywiście zawodowcy będą mieli swoje upodobania, ale ogół rynku który w głównej mierze
    wypracowuje zysk firm to trochę inna bajka.

  10. #9210
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnie dane CIPA pokazują że sprzedaż luster wzrosłą, a bezluster spadła, do tego nadal na rynku w obiegu jest gigantyczna liczba luster i to dość nowoczesnych, rynek wtórny w bezlustrach kwiczy, może częściowo przez to że ludzie nie zaopatrują się masowo w obiektywy do bezluster, jest mniejszy wybór, można też zastanowić się na trwałością tego sprzętu.
    W bezlustrach nie ma zawodowców wyprzedających sprzęt, który trafia do amatorów jak to ma miejsce w canon i nikon, do tego obiektywy tych firm po np 10 latach nadal są w świetnym stanie.
    W sony na normalny rynek wtórny trzeba będzie czekać jeszcze wiele lat.

Strona 921 z 979 PierwszyPierwszy ... 421821871911919920921922923931971 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •