Close

Strona 902 z 979 PierwszyPierwszy ... 402802852892900901902903904912952 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 011 do 9 020 z 9788
  1. #9011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    D650?
    Szukałem ale na razie cisza .
    Też nadstawiam uszu, ale nie ma żadnych wieści. Przypuszczam, że najwcześniej jakieś plotki pojawią się już po premierze D850. Do tego czasu temat nowych premier w Nikonie zapewne będzie zdominowany przez D850.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #9012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    Piszesz zapewne o ostrzeniu przez lifeview. Wtedy można by się z tym zgodzić.
    Jednak jeżeli piszesz o tym, że ostrzenie przez wizjer w D810 jest ślimakiem w porównaniu z Samsung S7 to dołączam się do wypowiedzi, że jest to interesujące spostrzeżenie, powiedziałbym raczej, że nieprawdopodobne. Może masz ustawiony af w D810, że ma być wolny (afc można regulować opóźnienie w 5 stopniach).
    AF w D850 będzie na pewno lepszy niż w D810. Słyszałem opinie, że AF w D500 jest szybszy i pewniejszy niż w D810 więc coś w tym jest.
    Nie piszę o live view, a o wizjeze. Nie robiłem testów by mieć konkretne wyniki, ale sory S7 szybciej ostrzy. Af w D810 mam ustawiony różnie ze względu na różnorodność sesji. Nie mówię, że D810 ma zły af, ale są szybsze i skoro od jego premiery mija 3 lata oczekuje szybszego w D850.

    Co do gripa to posiadam go, że względu na wygodę jaki daje. Mam w nim zwykła baterie, więc jak jest z atomową nie wiem. Ale wydaje mi się, że dzieci w wieku 2 i 4 lat (moje) są większym wyzwaniem dla AF niż samolot. Choć wypowiadam się tylko na podstawie zdjęć robionych raz na pokazach lotniczych w Gdyni. Oczywiście mogę się mylić. Ale jak mam wykonać zdjęcie dziecią na spacerze czy w domu to wyjmując telefon z kieszeni mam zawsze ostre zdjęcie na które nigdy nie czekam. Wyjmując aparat czasem się trafi nie ostre, albo ostre gdzie indziej. I nie chce tu poruszać dyskusji o technice robienia zdjęć, przysłonie, jakości obrazka itp. Mówię o zwykłych zdjęciach domowych jakie chyba robi dzisiaj każdy. Większą wygodę daje mi telefon z wielu czynników a jednym z nich jest AF. I konkretnie mówię o S7, bo mając Sony Z2 już tak fajnie nie było.

    Podsumowując, nie mam ochoty się z nikim sprzeczać, a jedynie wyrażam swój pogląd na bazie własnych doświadczeń i życzenie lepszego AF w nowym aparacie, choć by na fakt rozwoju technologii.

  3. #9013
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Rolę gra mała matryca, wieksza GO, leciutka soczewka i zapewne dobre warunki oswietleniowe. Moj 4 letni telefon tez ostrzy blyskawicznie, ale zupelnie tego nie przekladam sobie na jakiekolwiek porownania z AF w lustrzance FX. To prównywanie sliwek z gruszkami.

  4. #9014
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jaki obiektyw był podpięty do tego wolno ostrzącego D810 ?

  5. #9015

    Domyślnie

    Co do smartów - tam af jest generalnie dla bliskich odległości, dla tych typowych ostrzyć właściwie nie trzeba, GO będzie na na tyle duża. Niektóre modele i/lub apki pozwalają na manual focus, można sprawdzić. Dla aparatu również można uzyskać podobny efekt odpowiednią kombinacją ogniskowej, przysłony i pierścienia ostrości.

  6. #9016
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    W komorkach są szerokie kąty. I jakby przeliczyc po matrycy (ekwiwalenty dajace te samą GO) patrzac jakie to sa jasne szkla to pewnie wyjdzie ze to jest cos w okolicach 28 mm f 5.6 - zadne wyzwanie dla AF.
    Zapewne robiąc D810 używał kolega zarówno dłuższej ogniskowej i jasniejszego szkla.

  7. #9017
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby przeliczać jeszcze dokładniej to można by sobie wyobrazić teoretycznie jakby działało AF na pełnej klatce z obiektywem 5mm

  8. #9018

    Domyślnie

    Zgadza się że są to różne urządzenia i że używam często dłuższej ogniskowej i jaśniejszego szkła. Jak już robię zdjęcia dzieciom aparatem to oczekuje czegoś lepszego niż telefon ?. Wspomnę poraz kolelny iż uważam że af w D810 jest dobry. Nie jest to aparat typowo reporterski i nie oczekuje by taki był. Kupiłem go do innych zastosowań i był to dobry wybór. Ale skoro D850 jest w plotkach promowany jako bardziej uniwersalny to liczę na lepszy af.
    Co do szkieł to kilka postów wcześniej pisałem jakie mam i nie jest to ich problem.
    Trochę dziwi mnie, że jak mówię że chciałbym lepszy af to odzywają się obroncy, że ten jest dobry. Nigdzie tego nie kwestionuje, ale technika idzie do przodu i obecnie są już szybsze. A nawet i wtedy byly, bo D4s z tego samego okresu podejrzewam, że ostrzy szybciej i pewniej niż D810. Jak się mylę to proszę o sprostowanie.
    Tak samo jak chciałbym mieć więcej FPS, mimo iż w 95% wystarcza mi obecne 5 to nie obrażę się na 7, bo do 9 nie będę dopłacał za ładowarkę do atomowej bakterii. Normalne, że skoro Nikon ma mnie przekonać do zmiany z D810 na D850 to oczekuje pewnych zmian a oni oczekują pewną kwotę. Istotne tylko jaka i za co. Kto na ile ma oczekiwań. Na korzyść Nikona działa nasz US, więc na starcie mają przewagę ?

  9. #9019

    Domyślnie

    Panowie dajcie spokój druga strona i ciągniemy czy d810 ma na tyle dobry af aby dogonić smarta.
    Dzisiaj 16.08 a z tego co pamiętam w tym dniu plotki mówiły o premierze d850.
    R | 35 | 50 | 135

  10. #9020
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Masz nieco życzeniowy tok rozumowania. Oczywiscie jest postęp i nalezy sie spodziewać, że AF w D850 bedzie lepszy od tego bardzo dobrego w D810. Ale absolutnie bym nie oczekiwal ze bedzie lepszy od tego w D5. Bardziej upakowane matryce maja wieksze wymagania. Widać na nich bardziej to, ze zdjecie nie jest trafione. W nich AF musi byc precyzyjniejszy, a nie szybszy. Kwestia priortetow.
    Niech cos do myslenia da ... Sigma USB dock. Mozna zaprogramować różną prędkość ostrzenia, z konsekwencją co do ilisci trafionych klatek. Inne sa priorytety w D5, a inne w wielomegapikselowcu. No i dochodzi kwestia zasilania - akku w jednocyfrowcach maja wyzsze napiecie. D5 będzie szybszy i dokladniejszy szczegolnie w zdjeciach seryjnych (lustro dłużej leży w dolnym położeniu)

Strona 902 z 979 PierwszyPierwszy ... 402802852892900901902903904912952 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •