Close

Strona 431 z 979 PierwszyPierwszy ... 331381421429430431432433441481531931 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 301 do 4 310 z 9788
  1. #4301

    Domyślnie

    http://nikonrumors.com/2011/11/25/4-...products.aspx/

    Jak rumorsy są tego typu to już coś jest na rzeczy. Od dawna 95% takie posty, to strzał w sedno. Mamy 5 dni, aby się przekonać. W końcu coś się dzieje w segmencie lustrzanek.

  2. #4302

    Domyślnie

    SB-910 - no ciekaw jestem
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  3. #4303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    SB-910 - no ciekaw jestem
    Raczej na jakis przelom sie nie zapowiada, przy takiej numeracji. Pewnie przestanie sie przegrzewac.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Raczej na jakis przelom sie nie zapowiada, przy takiej numeracji. Pewnie przestanie sie przegrzewac.
    i LEDowy palnik do filmów
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #4305

    Domyślnie

    Tak, zamontują jej wiatraczek.

    Ale dwa fajne obiektywy by się przydały 85/1.8G i 16-85/4 (a jeszcze lepiej 2.8-4.0)
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #4306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nie na imaginacji, tylko na podstawie Twoich wypowiedzi. "Prawda" i "rzeczywistoscia" jest tylko to, co Ty raczysz rzec.
    Owszem, taka jest właśnie otaczające mnie rzeczywistość. Jeśli Ciebie otacza inna i nie jesteś w stanie pojąć, że ktoś może mieć większe potrzeby, to cóż, ubolewam.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ale ze niby w jakim kontekscie? Ze nie starcza pikseli? Gdyby nie starczalo, to bym Ci przytaknal. Widocznie nie mam z tym problemow.
    Bo może nie masz do czynienia (takie niejasne przeczucia) Spytałem, a Ty jak zwykle niewiele potrafisz powiedzieć o meritum, za to dużo ad personam.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jesli projekt zaklada "tak to a tak to", to tez takowe dostaje zdjecia. Wszystkie z dupek (mimo, ze projekty nie male) sa -- o dziwo -- ze sporym zapasem. Bo sa wykonane dokladnie pod specyfikacje art directora. Nie ma tu zadnej pieprzonej magii. Fotograf wykonuje tak jak jest opisane i wedlug tego ja wykonuje materialy. Prosta sprawa.
    Buchachacha Art Director tworzący specyfikacje, to ci świetny żarcik Ale przyznaję, szczerze zazdraszczam tak cudnie poukładanego świata, gdzie wszystko od razu wiadomo, są żelazne założenia, specyfikacje jeszcze przed sesją, klienci nie wpadają na żadne przełomowe pomysły już po niej, domy mediowe wykupują same idealne formaty (oczywiście też przed sesją), pewnie na wszysko jest dużo czasu i wszyscy żyją w pełnej szczęścia i pozbawionej stresu harmonii. Cudnie. Szkoda tylko, że jakoś zupełnie nie mogę uwierzyć, że to prawda.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Looknij sobie i ocen, bo chyba nie wiesz o czym piszesz: http://www.luminous-landscape.com/re..._vs_8x10.shtml. Jak zwykle pierdu-pierdu bez sensu...
    Taaaa, a na tej samej stronie jest taki teścik: http://www.luminous-landscape.com/essays/Cramer.shtml, z którego wynika, że 4x5 (czyli materiał o 1/4 powierzchni 8x10) jest wciąż widocznie lepszy od 40 MPx (1/2 owych 80 MPx). Do jakich Ty wniosków na tej podstawie doszedłeś, nie chcę nawet zgadywać, ja tam za to widzę dowód na starą jak świat tezę, że materiałem analogowym pracuje się trudniej i jest więcej miejsc, gdzie można coś spierdzielić.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Przykro mi bardzo, ze poziom firmy w ktorej pracujesz, przyciaga tylko takich.
    Mi też przykro, że przy kasie jaką ci klienci wydają, potrafią żałować jej tam, gdzie by się przydała, a szastać bez sensu gdzie indziej. I jedyną osłodą są tylko te marne procenty od paromilionowych budżetów. Ale może to i lepiej, że ci klienci nie zdają sobie sprawy z faktu istnienia takich Stigów, którzy potrafią zrobić cuda z dowolnego materiału...

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Taaa, jasne. Tylko Ty masz do czynienia z drogimi zleceniami, a wszyscy inni na tym forum, pracuja dla sportu. Zastanow sie czasami nad swoim postrzeganiem swiata.
    I znów, brak odpowiedzi na proste pytanie, za to bzdurne insynuacje. Pohamuj wyobraźnię lub pokaż paluchem gdzie coś takiego napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Dodasz cos sensownego poza tymi "wyimaginowanymi wycieczkami osobistymi"?
    A proszę. Akurat dziś znów do mnie trafił doskonały przykład na Twoje "tego nikt nie ogląda z bliska, naście ppi wystarczy". Plakat do wind, format B1, offset. Opowiedz proszę coś więcej o optymalnej odległości z jakiej ogląda się tej wielkości materiały, tu bez resampla wychodzi jakieś 115 ppi. Lub może jak wytłumaczyć klientowi (pewien bank, raczej poważna instytucja), że jednak na sesję miesiąc temu trzeba było wziąć przystawkę (był 1Ds, bo w założeniach była głównie prasa i pomniejsze BTLe) i może skoro wtedy oszczędzili, to w takim razie jednak nie zrobimy tego projektu, bo przecież wcześniej nie mówili, że takie coś będzie potrzebne. A może powtóreczka sesji? No Stig, nie bądź taki, poradź coś – przecież taki znawca branży jak Ty nie raz musiał rozwiązywać tego typu problemy...

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Tobie zapewne nawet 500 MPx ciagle byloby za malo. "Ch...wej baletnicy przeszkadza nawet rabek spodnicy" (czy jak to szlo?).
    Nie płakałbym z powodu takiej szczodrości pikseli. Ale że gdy, może, kiedyś, taka hipotetyczna dupka pojawi się na rynku Ty nie będziesz mógł spać po nocach, jakoś w ogóle mnie nie martwi.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jesli nie odrozniasz realnej potrzeby od bzdur -- to faktycznie nie mamy o czym rozmawiac.

    Jak zwykle tylko "pierdu-pierdu" -- zadnych realnych przykladow potrzeby wiekszej ilosci pikseli, tylko gdakanie o tym, co Ty kiedys tam robiles i co Ci sie nie udalo.
    Takiemu Supermenowi jak Ty z pewnością zawsze wszystko się udaje bosko. Gdzie nam maluczkim równać się z takim guru, co to wszędzie był i wszystko widział.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Przyklad ze zdjeciem z fotoreportazu, jest idealny. Tylko oczywiscie Ty nie mozesz tego zrozumiec -- probujac wtryniac w to roznice miedzy fotoreportazem a zdjeciami reklamowymi. To jest doskonala analogia na zle przygotowane materialy!
    To jest o tyle idiotyczna analogia, o ile w reportażu takie sytuacje może zdarzają się raz na 1000, za to w reklamie 20 razy na 100. I powie Ci to każdy, kto ma do czynienia z poważnym rynkiem reklamowym gdzie powstają ogólnopolskie kampanie w szerokim spektrum mediów. Ale nie, zapomniałem, to wszystko leszcze nie znające się na robocie za którą biorą nie-tak-małe pieniądze, wszak Ty wiesz lepiej. Czy tam wydaje Ci się, że wiesz. W sumie co za różnica :->

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jasnym jest, ze jesli specyfikacja jest przygotowana prawidlowo (adekwatnie do efektu finalnego), i zdjecia sa wykonane pod te specyfikacje, to nie ma bata, zeby 80 (czy nawet 50 MPx) bylo za malo! Jak mozna miec pretensje do ilosci pikseli w topowych rozwiazaniach sprzetowych, skoro blad tkwi w okresleniu potrzeb?
    No i? Co z tego, że "teoretycznie można by to zorganizować lepiej", skoro w praktyce całkiem często po prostu tak nie jest? I właśnie w tej "błędnej" praktyce bywa, że potrzeba więcej. I dalej najzabawniejsze jest to, że problem z tym masz Ty, który ani nie potrzebuje, ani, i tu stawiam dolary przeciwko orzechom, nigdy takiej przystawki nie kupi.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Twoje przyklady "problemow" wygladaja tak:

    Zalozenie:
    -- przewiezc druzyne pilkarska (+ trenerow, lekarza, masazyste i pomagerow) na odleglosc 300 km

    Wymagania wg specyfikacji:
    -- potrzeba standardowego autokaru wycieczkowego (do 50 miejsc) z klimatyzacja, kiblem i TV

    w godzinie odjazdu de Fresh przyprowadza jeszcze 300 kibicow, a pozniej zali sie, ze nie istnieja autokary na 350 osob.
    Łoł, to był oślepiający błysk ignorancji. Aż mam mroczki przed oczami. Nie zrozumiałeś (jak zwykle zresztą). Ja tu jestem kierowcą autokaru, kibiców przyprowadził klient, który za całą imprezę płaci. A płaci dużo. I ma głęboko w 4 literach, że na wcześniejszym, bardzo ogólnym zamówieniu było 50 osób. Teraz chce więcej. I jeszcze tupie nóżką "na rano mają być na miejscu".

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    To tyle w temacie, jesli nie pojales, ze Twoje utyskiwania sa zalosne -- przykro mi.
    Goście z Hassla też są żałośni wypuszczając dupkę 200 MPx. I ci, co ją kupują za skromne ~45k USD. I w ogóle wszyscy są żałośni, którzy śmią uważać inaczej niż Stig. Tak tak.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  7. #4307
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    1Ds mk3 nie starcza do B1 ? No daj spokój. Dowolna odległość oglądania. Tyle, że bez lupy.

    Sądzę, że wyjaśnienie jest proste. Gdy są rzeczy niedogadane, gdy się za sprawę biorą amatorzy to muszą mieć super sprzęt, bo inaczej nie dadzą rady. Innym 80 Mpx straczy.

    Chciałbym zauważyć, że znacznie odeszliśmy od tematu, bo rozmawiamy o kampaniach reklamowych i haselach. Nie wiem czy uda mi sie to sensownie wydzielić z watku i całkiem prawdopodobne, że to wszystko pójdzie do kosza (nie mamy działu "pralnia"). Więc się nie wysilajmy na elaboraty.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #4308

    Domyślnie

    De Fresh... proszę... Przestań się ośmieszać. Dziwne, że tylko Ty masz takie problemy z ilością MPxl. Ale to dowodzi tego, co Ci zarzucałem już jakiś czas temu - jesteś teoretykiem.
    Dla mnie koniec tematu. Stig - nie odpowiadaj, bo nie ma sensu tego ciągnąć.
    Zresztą Jacek podsumował to chyba jednoznacznie i dobitnie.

    Zastanawia mnie, jak owe 36MPxli będzie się miało do 40 z P 645D.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #4309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Raczej na jakis przelom sie nie zapowiada, przy takiej numeracji. Pewnie przestanie sie przegrzewac.
    I o to mi właśnie chodzi
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  10. #4310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1Ds mk3 nie starcza do B1 ? No daj spokój. Dowolna odległość oglądania. Tyle, że bez lupy.
    Nie, w mojej ocenie jest to mydło – z oryginalnej foty zostało dokładnie 3068x3288 px. Wiem, bo widziałem podobne wiele razy na żywo – szczególnie że w windzie fizycznie nie odejdziesz za daleko. Niestety, czasem trza zamknąć oczy i wypuszczać jak chce klient.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sądzę, że wyjaśnienie jest proste. Gdy są rzeczy niedogadane, gdy się za sprawę biorą amatorzy to muszą mieć super sprzęt, bo inaczej nie dadzą rady. Innym 80 Mpx straczy.
    Rzecz w tym, że produkcja reklam to całkiem skomplikowany proces, w który zaangażowanych jest wiele osób i przy panującej na naszym rynku metodyce rzadko kiedy da się wszystko ustalić wcześniej (i tak jest nie tylko u nas, w tzw. cywilizowanym świecie jest tego po prostu mniej) Co więcej, największym amatorem bardzo często klient-marketoid, do kórego pewne kwestie nie docierają.

    I bardziej w temacie wątku – mi tam potencjalne 36 MPx w lustrze skierowanej na rynek pro wcale a wcale nie będzie przeszkadzać. Ino większość fotografów z którymi współpracuje moja firma to Canonierzy, ciekawe czy jeśli Nikon zdecyduje się na taki krok (dość dziwny jak na nich, biorąc pod uwagę segment reporterski, w który bardziej celowali dotychczas), to czy i jeśli tak, to jak szybko będą masowe przesiadki.
    I'm one of those bad things that happen to good people

Strona 431 z 979 PierwszyPierwszy ... 331381421429430431432433441481531931 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •