Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    szosti-rawa
    Gość

    Domyślnie Fotografia odzieży

    Witam serdecznie
    Mam problem związany z fotografowaniem odzieży.
    Od pewnego czasu sprzedaję odzież w sklepie internetowym ale nadal mam problemy ze zrobieniem dobrego zdjęcie, bardzo proszę o pomoc, w czym tkwi problem, chciałbym uzyskać taki efekt jak na zdjęciach poniżej ale z reguły nie udaję mi się to nawet w 50%.

    Zastanawiam się czy muszę tutaj użyć stołu bezcieniowego lub namiotu bezcieniowego - czytając wątki z tym związane widziałem że fotografuje się w ten sposób tylko rzeczy wypukłe, typu myszki,telefony i wszystko inne.
    Nie spotkałem się natomiast z fotografią odzieży "na płasko"
    Czy jest możliwość zrobienia takich zdjęć z użyciem np. namiotu bezcieniowego czy w tym wypadku jest on zbędny?

    Domyślam się że chodzi tutaj o dobre światło, chciałbym je uzyskać w miarę tanim domowym sposobem. Czy jest to możliwe.
    O to klika przykładowych zdjęć które chciałbym uzyskać.

    Zdjęcia te są wyjątkowo precyzyjne i miękkie, oddają jak wygląda produkt ułożony na płasko. Bardzo proszę o wskazówki. Z góry dziękuję i pozdrawiam


  2. #2
    szosti-rawa
    Gość

    Domyślnie

    Podaję jeszcze przykładowe zdjęcie. Zdjęcie robione na płasko, czy stosuje się tutaj namiot bezcieniowy lub stół bezcieniowy? Zdjęcie jest oświetlone równomiernie i wygląda naprawdę jak z katalogu. Bardzo proszę o podpowiedź i pomoc jak uzyskać taki efekt.

    Czy dobrym pomysłem byłoby ułożenie odzieży na dużym białym kartonie, zabudowanie kartonu no 30-40 cm "płotkiem z prześcieradła" i podświetlenie stałym światłem np 150-200W ? Coś na wzór namiotu bezcieniowego ale zdjęcie robione nie z boku ale z góry. Na górze bez zabudowania aby można było wykonać zdjęcie.
    Bardzo proszę o pomoc.


  3. #3
    szosti-rawa
    Gość

    Domyślnie re

    posiadam Nikona D3000. Niżej zamieszczam zdjęcie w sumie jedno z lepszych jakie udało mi się wykonać. Zdjęcie wykonałem na ciemnym płótnie ze światłem zastanym dziennym, nie wykorzystywałem żadnej lampy w aparacie jak również dodatkowego oświetlenia.
    Moje zdjęcia nie są takie jak te poprzednie, nie odwozrowują tak t-shirtu jak poprzednie, nie są miękkie i po zrobieniu zdjęcia ciężko coś z nim zrobić nawet ciężko jest je wyciąć np w PS.

    Bardzo proszę o pomoc. Czy kupić stół lub namiot bezcieniowy? czy np kupić dwa-trzy światła stałe 150-200 W ustawić po bokach fotografowanej na płasko odzieży i wyjdzie mi wtedy coś na typ poprzednich zdjęć.
    Bardzo serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    O to jedno z moich zdjęć które udało mi się zrobić Nikonem d3000 z kitowym obiektywem 18-55.


  4. #4

    Domyślnie

    Stół becieniowy rozwiaze twoje problemy... ale jak chcesz pokombinowac domowym sposobem to mozesz zbudowac taki stol np ze starego lezaka plazowego naciagając na niego delikatne przescieradło. Ustaw lampe pod stolem gruga ponad obiektem i zobacz efekty... Zamiast przescieradla moze tez sprawdzic sie agrowluknina... powodzenia
    D80: N 50 f/1.8; S 70-200 f/2.8; T 17-50 f/2.8; T 11-16 f/2.8; S 85 f/1.4; SB600; SB 900; ( i trochę studia)

  5. #5
    szosti-rawa
    Gość

    Domyślnie re

    Czemu przedmiot musi być oświetlony od dołu? A jak położe go na czyms baiłym na ziemi np na brystolu i oswietle z lewej i z prawej strony to czy da to podobny efekt do tego ktorego "szukam" ?

  6. #6

    Domyślnie

    przyjrzyj sie zdjeciu ktore zrobiles i jak sie tam rozkladaja cienie... sadze ze wlasnie tak bylo zrobione to zdjecie jka piszesz: bialy karton i walniete lampa z gory czego efektem sa cienie dookola przedmiotu. Zeby je zniwelowac trezba zaswiecic krzyzowo lampami a to wlasnie oznacza ze jedna z dolu jedna z gory. Zalezy tez jakie masz lampy i jakie moce maja bo moze sie okazac ze dwie lampy to za malo Musisz tez pomyslec o zmiekczeniu swiatla i dlatego proponuje agrowluknine bo tania a swoje robi...

    A moze tutaj ci cos spasuje:
    http://forum.nikon.org.pl/archive/in...p?t-97631.html
    Ostatnio edytowane przez willy_fil_ ; 02-01-2010 o 14:39
    D80: N 50 f/1.8; S 70-200 f/2.8; T 17-50 f/2.8; T 11-16 f/2.8; S 85 f/1.4; SB600; SB 900; ( i trochę studia)

  7. #7

    Domyślnie

    A może spróbować pokazać odzież na jakiejś osobie ?
    Myślę że tak powinno się prezentować ubrania i mimo wszystko łatwiej będzie Ci uzyskać dobry efekt.
    Poza zdjęciem z modelką (-em) fotka wycinka materiału dla pokazania nadruku, faktury materiału.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  8. #8

    Domyślnie

    albo chociaz na manekinie, tak rzucone ciuchy to mi sie kojarza z lumpexem, bez urazy

  9. #9
    szosti-rawa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez willy_fil_ Zobacz posta
    Musisz tez pomyslec o zmiekczeniu swiatla i dlatego proponuje agrowluknine bo tania a swoje robi...[/url]
    może ktos cos napisac o tej agrowłokninie? Wiem ze to pewnei jakas przenosnia ale gdzie to mozna dostac etc.
    a drugie pytanie czy ta agrowloknine stosuje na lampach w sensie lampe ustawia sie za agrowloknina i wtedy powstaje nam cos ala namiot bezcieniowy ale nie zabudowany w calosci?

  10. #10

    Domyślnie

    Agrowłóknina to taki material ktory mozna kupic w sklepie ogrodniczym i sluzy do jakis tam czynnosci grodniczych jednak ma tez swietne zastosowanie w fotografii poniewaz bardzo ladnie zmiekcza swiatlo. Jest urzywana do domowej roboty softboxow namiotów bezcieniowych i roznego rodzaju dyfuzorow. Za metr zaplacisz okolo 2 zlotych... ma rozna gamature wiec mozna kupic grubsza do ktorej potrzeba mocniejszej lampy albo ciensza... mozna kupic ciensza i zlozyc na kilka warstw... slowem do zmiekczania swiatla

    Kolega pytal o konkretna sprawe wiec nie probowalem przekonywac do zmiany pomyslu, ale tez wolalbym zobaczyc przedmiot na jakiejs fajnej modelce niz na nawet najlepszej klasy agrowłókninie
    D80: N 50 f/1.8; S 70-200 f/2.8; T 17-50 f/2.8; T 11-16 f/2.8; S 85 f/1.4; SB600; SB 900; ( i trochę studia)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •