Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    ale to szkiełko niestety nie do D700. Do D300 OK.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaipur Zobacz posta
    Mam i polecam - D700 +N 50/1.4, na początek to znakomity zestaw do przemyślanego kadrowania, zabawy z GO itp. Zestaw prosty, poręczny i o ogromnych możliwościach kreacji pięknych zdjęć. Może być 50-ka innej firmy, albo np jakaś 35-ka, ale w tym kierunku bym zrobił pierwszy krok.
    Podpisze się pod ta rada. Z w/w "duetem" nie może być źle (choć zamieniłbym N50 na S50, żeby było jeszcze lepiej ...).
    Zostaw może trochę środków na oprogramowanie, archiwizacje zdjęć i, jeżeli nie masz, to na w miarę szybki komputer i dobry ekran.

    P.S S90 to bardzo dobry kompakt i można go używać nie tylko jako "małpkę". Największą jego zaleta poza jakością zdjęć, to to, ze jest malutki . Kilka próbek zrobionych jego "braciszkiem" G11 masz tutaj

    Powodzenia i dobrej zabawy.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 31-12-2009 o 19:29
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #13
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    zrób inaczej napisz czego nie potrafia te zestawy ....

    3. analog - wiec wszystkie wady i zalety analoga ... kompakt ... zawsze to tylko kompakt - zawsze 2 przedmioty - nie sprawdza sie wg. mnie ...
    2. af i szybkie akcje .... właśnie foty rodzinne tego wymagają mam dzieci to doskonale wiem ze szybciej się przemieszczają niż gracze koszykówki
    1. brak filmów .... i "plastyki" ja ja juz znalazłem w swoim D700 - nauczyłem się

    co ci jest najmniej potrzebne ???

  4. #14

    Domyślnie

    MZ wiesz co chce fotografować. Na drugim miejscu jak mówią fachowcy jest optyka a na kolejnym body. W wielu wypadkach trzeba mocno precyzować możliwości szkieł w kontekście body. Można powiedzieć, że wybierając N24-70 kierujesz się w kierunku D700. Reszta w wybranej przez ciebie kolejności
    Waldo 2008
    D700+D300+MB-D10 N28-70/2,8 N70-200/2,8VR N200-500/5,6VR S150/2,8 Macro TC-20E III SB910 i nogi.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taboo Zobacz posta
    Oszczędźcie mi wieloletniego poszukiwania jedynej słusznej drogi, niepotrzebnych wydatków, zawodów itp.

    nie ma tak łatwo...
    ale z własnego doswiadczenia jeżeli...

    Cytat Zamieszczone przez taboo Zobacz posta
    ja szukam czegoś bezkompromisowego, tzn czegoś do czego nie miałbym odczucia, że można coś więcej
    weź analoga. Serio. Cyfra jest fajna ale wyobraź sobie, ze za 20 lat przegładzasz płytki ze zdjęciami (jeżeli je odczytasz...)... przecież to nonsens jest....

    Ważne rzeczy robisz na HP5 i masz 200 lat z głowy... film wytrzyma... ze dwa razy tyle
    Ja tak zrobiłem. Sprawy codzienne D2Xs a jak ma być coś ważnego F100 + HP5.
    Dodatkowo: frajda z przeglądania stykówek? bezcenne...

    Chcesz Canona? fajny ale zanim go wybierzesz wypróbuj jak działa AF...


    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez sebar1 ; 31-12-2009 o 23:04
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  6. #16

    Domyślnie

    a ja powiem krótko.
    studio - canon
    reportaż - nikon
    pasjonatctwo (tak to się odmienia ) - analog.

    nikon jednak stawiał bym na d300 i szkła takie jakie trzeba, niż FX i jeden standard.
    canon nowa piątka do studia jak znalazł jest, a do tego nie taka znowu droga. do tego 85 (któraś bo mają ich dużo) i reszta kasy na lampy i inne śmiecie studyjne.
    analog mnie osobiście nie przekonuje jakoś. jestem dzieckiem cyfry

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebar1 Zobacz posta
    weź analoga. Serio. Cyfra jest fajna ale wyobraź sobie, ze za 20 lat przegładzasz płytki ze zdjęciami (jeżeli je odczytasz...)... przecież to nonsens jest....
    Dyskietka 3,5" o pojemności 1.44 MB. Używana jest do dzisiaj. Wprawdzie teraz w pewnych przypadkach tylko, ale jeszcze kilka lat temu w powszechnym użyciu. Data premiery: rok 1987. 22 lata temu. Wprowadził ją na rynek IBM wraz z serią komputerów PS, notabene z tej serii pochodzi też wtyczka PS2 dla klawiatury i myszy. Nie mówiąc już o tym, że co jakiś czas każdy rozsądny człowiek robi sobie kopie bezpieczeństwa. I robi to na nowszy technologicznie nośnik, z CD na DVD, a wkrótce z DVD na Blueraya.


    Cytat Zamieszczone przez sebar1 Zobacz posta
    Ważne rzeczy robisz na HP5 i masz 200 lat z głowy... film wytrzyma... ze dwa razy tyle
    200 lat? Fiu, fiu. Super sprawa. Ciekawe tylko czy grzyb i wilgoć na to pozwolą. A co jeśli chciałbys mieć kopie filmów? Kontrnegatyw, zgoda, ale wtedy stracisz na jakości, cudów nie ma. A nośnik cyfrowy? Klonujesz, juz na nawet nie kopiujesz, bo kopia jest dokładnie taka sama jak orginał.


    I jeszcze jedno, do ceny analoga proponuję doliczyć skaner. W przypadku dużego obrazka - cenę sprawdź sam.
    The name of the game is to fill the frame.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakwas Zobacz posta
    200 lat? Fiu, fiu. Super sprawa. Ciekawe tylko czy grzyb i wilgoć na to pozwolą. A co jeśli chciałbys mieć kopie filmów? Kontrnegatyw, zgoda, ale wtedy stracisz na jakości, cudów nie ma. A nośnik cyfrowy? Klonujesz, juz na nawet nie kopiujesz, bo kopia jest dokładnie taka sama jak orginał.
    I jeszcze jedno, do ceny analoga proponuję doliczyć skaner. W przypadku dużego obrazka - cenę sprawdź sam.
    grzyb? wilgoć? kopia? skaner?
    rany
    nie che cie martwic ale niektórzy oglądają zdjęcia inaczej niż na monitorze...
    wystarczy segregator + odpowiednia folia na negatywy...
    nie histeryzujmy
    Pozdrawiam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  9. #19

    Domyślnie

    chyba ci nade mną strasznie marudzą, ale lepiej nie kupuj średniego formatu, potem na nic innego nie będziesz chciał patrzeć

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    P.S S90 to bardzo dobry kompakt i można go używać nie tylko jako "małpkę". Największą jego zaleta poza jakością zdjęć, to to, ze jest malutki . Kilka próbek zrobionych jego "braciszkiem" G11 masz tutaj
    Te kompakty canona dają rade, a taki S90 to nie zaszkodzi zawsze mieć przy sobie w kieszeni...

    A mój głos w sprawie to: D700 plus najlepsza i najjaśniejsza 50-ka.
    A ze średniego, na spróbowanie, poszukać coś z używek
    wybieram inne systemy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •