Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Arrow [D90] Współpraca fabrycznego aku z zamiennikiem en-el3e w gripie

    Witam Szanownych Forumowiczów,
    chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał już okazję przetestować współpracę fabrycznego en-el3e w gripie alpha d80 wraz z zamiennikiem Phottixa (np takim: klik).
    Gdzieś czytałem, że są kłopoty ze współpracą, wskazaniami stanu naładowania, przełączaniem ogniw itp. Ponadto podobno są ogólnie kłopoty z pełnym ładowaniem zamienników w fabrycznej ładowarce. Dodam, że używam d90, który podobno jest wybredny we współpracy z zamiennikami.

    Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania.
    Ma może ktoś jakieś doświadczenia ze współpracą oryginalnego EN-EL3e z zamiennikiem Phottix w gripie.
    Według opisu sprzedawcy powinien pokazywać stan naładowania w menu i działać jak nikonowski akumulator.
    Skusić się czy jednak nie ma co ryzykować i tylko oryginał?
    D800 | D90 | S35/1.4 | N24-120/4 | T17-50/2.8 | S70-200/2.8 | N85/1.8 | SB-800 x 2|

  3. #3

    Domyślnie

    To nie będzie do końca w temacie, ale mam w Gripie ( 1x oryginalny nikon i 1x zamiennik ActivJet.
    Wszystko działa bez zarzutu.
    “Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył.”
    Robert Bresson

    Moja mała galeria.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam oryginał i Energizera zamiennik wszystko jest ok jak w porcie B jest zamiennik, gdy zamiennik włożę w port A to od czasu do czasu znika naładowanie i wskazuje że rozładowne aku.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno nie wierzyłbym w zamienniki o deklarowanej pojemności przekraczającej nominalne 1500 mAh o więcej niż 5-7%. Deklarowane pojemności sięgające nawet 4950 (!) mAh są niewiarygodne, tym bardziej w połączeniu z niską ceną.
    Nie mam, co prawda, zamienników EL3e, ale mam dwa zamienniki starego EL3, o pojemności nominalnej, i nie są chyba gorsze od oryginału.
    Gdybym kupował zamiennik EL3e, szukałbym raczej wśród tych nieco droższych i bardziej firmowych (Haehnel, Hama, itp.) - nie kupiłbym taniego no-name'a.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 16-01-2010 o 16:13
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Na pewno nie wierzyłbym w zamienniki o deklarowanej pojemności przekraczającej nominalne 1500 mAh o więcej niż 5-7%. Deklarowane pojemności sięgające nawet 4950 (!) mAh są niewiarygodne, tym bardziej w połączeniu z niską ceną.
    Nie mam, co prawda, zamienników EL3e, ale mam dwa zamienniki starego EL3, o pojemności nominalnej, i nie są chyba gorsze od oryginału.
    Gdybym kupował zamiennik EL3e, szukałbym raczej wśród tych nieco droższych i bardziej firmowych (Haehnel, Hama, itp.) - nie kupiłbym taniego no-name'a.
    Jeśli akumulatorki są tego samego typu, to nie powinno się nic dziać - robiłem testy.
    Zamienniki, np. BC-55 nie będą dobrze współpracować z oryginałami Nikona, bo są innego typu. Dla nich (tych zamienników li-po) jest opracowana inna metoda pomiaru pojemności akumulatorów. Ich 'inność' zgrubsza polega na tym, że obciążone prądem 10Imax nie utrzymują napięcia nominalnego - za to obciążone prądem Inom utrzymują to napięcie o wiele dłużej niż oryginalne li-on.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar hawk
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Kattowitz
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wprawdzie nie korzystam z tych zamienników Phottix, ale z doświadczenia mogę powiedzieć że nie ma żadnych problemów we współpracy oryginalnych EN-EL3e z zamiennikami Delty.

  8. #8

    Domyślnie

    To ja mam dość nietypowy problem. Zakupiłem używany akumulator Phottixa EN-EL3e, był używany w D80 i nie sprawiał problemu. W mojej D90 po prostu nic się nie dzieje. Ładowarka wskazuje naładowanie a po włożeniu do aparatu aparat nie reaguje. Nie wiem gdzie może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Help !!!
    D90 MB-D80 N18-105 N50 1.8 N70-300 Slik 500DX

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ja_pegaz Zobacz posta
    To ja mam dość nietypowy problem. Zakupiłem używany akumulator Phottixa EN-EL3e, był używany w D80 i nie sprawiał problemu. W mojej D90 po prostu nic się nie dzieje. Ładowarka wskazuje naładowanie a po włożeniu do aparatu aparat nie reaguje. Nie wiem gdzie może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Help !!!
    Ja miałem to samo, ale w D700 - choć poprzednio BC-55 pracował poprawnie z D80. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie pozwoliło uruchomić aparat. Jednak zrezygnowałem z BC-55 na korzyść oryginalnego Nikona, choć używanego, i jest ok.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Kilkukrotne włączanie i wyłączanie nie dało rezultatu. Może ktoś kto ma D80 mógłby sprawdzić czy bateria jest sprawna. Innych pomysłów brak Może ktoś ma jeszcze jakieś??
    D90 MB-D80 N18-105 N50 1.8 N70-300 Slik 500DX

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •