Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Bardzo słuszna uwaga
    Swoje "dylematy", czy też rozważania zapisuję sobie fizycznie na kartce papieru i istnieje tam adnotacja dotycząca zarówno Sigmy 10-20, jak i Tokiny 11-16. Co do pierwszego szkła "kręcę nieco nosem" na maksymalne światło, choć różnica pomiędzy 3,5 a 2,8 nie jest chyba aż tak istotna nawet w pomieszczeniach. W przypadku Tokiny bardzo krótki zakres ogniskowych 11-16mm i fakt, że szkło było projektowane dla DX. Z drugiej strony oba szkła są szersze o kilka milimetrów od N14-24, a to bardzo konkretnie przekłada się na kąt widzenia, który w tym wszystkim jest chyba najbardziej istotny.
    Gdybyś mógł wkleić jakiegoś jpg'a z Tokiną na FX (chodzi mi o winetowanie), byłbym wdzięczny

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Gdybyś mógł wkleić jakiegoś jpg'a z Tokiną na FX (chodzi mi o winetowanie), byłbym wdzięczny
    ktoś na forum wrzucał efekt tandemu T11-16 + FX i wyszło, że winieta znika na 16mm
    Mamiya + Sony

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    W tej chwili nie myślę o żadnej konkretnej puszce FX, bo nie jest ona mi do niczego niezbędna. Jak już napisałem w pierwszym poście niedawno przesiadłem się z kompaktu/hybrydy i dopiero uczę się lustra. Mam dwie puszki DX, jedną do "pstrykania", drugą do "zdjęć" ( oczywiście nic nie ujmując D70, ale to poprostu tania i dobra lustrzanka na początek).
    Zakup D700, czy D3 ( o D3s nawet nie wspomnę ) w moim przypadku byłby "marnotrastwem"
    O matrycy FX myślę bardzo przyszłościowo, gdyż gdy przyjdzie czas na zmianę body chyba nie będzie innej rozsądnej alternatywy...
    Teraz potrzebne są szkła

    Co będzie, gdy zamienię DX na FX... Wielu ludzi stawia sobie, przed sobą ten problem, jakby na złość.
    Masz DX, kupuj do deiksa. A, że oprócz niego masz jeszcze efiksowe chęci a nie masz takiej potrzeby by je realizować, to inna sprawa. Ja też mam chęć na pełną klatkę, ale tak naprawdę jej nie potrzebuję i nawet nie chcę, bo to trzeba dźwigać (średnio ok 30% więcej) a do moich potrzeb teraz i za kilka lat spoko wystarczy sprzęt amatorski.
    Piotr

  4. #24
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    ktoś na forum wrzucał efekt tandemu T11-16 + FX i wyszło, że winieta znika na 16mm
    Czyli na końcu ogniskowej marna to pociecha.

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    Co będzie, gdy zamienię DX na FX... Wielu ludzi stawia sobie, przed sobą ten problem, jakby na złość.
    Masz DX, kupuj do deiksa. A, że oprócz niego masz jeszcze efiksowe chęci a nie masz takiej potrzeby by je realizować, to inna sprawa. Ja też mam chęć na pełną klatkę, ale tak naprawdę jej nie potrzebuję i nawet nie chcę, bo to trzeba dźwigać (średnio ok 30% więcej) a do moich potrzeb teraz i za kilka lat spoko wystarczy sprzęt amatorski.
    Piotr
    Do FX ciągnie wysokie, używalne ISO (wiem, D300) i GO. Na szczęście nic mnie do tego kroku nie zmusza, to jedynie chęć spróbowania czegoś co daje inne możliwości Choć z czystym sumieniem muszę przyznać, że gdyby puszki FX były w cenie D3x to temat dla mnie by nie istniał.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •