Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    no i właśnie. Więc o czym my tu rozmawiamy?
    W zależności od regionu kursy są robione nawet raz na kilka lat i co teraz?
    liczysz na szczęście? Że ksiądz Cie nie wyrzuci?
    Nawet jako 2 musisz mieć pozwolenie.
    Zacznę fotografować jak będę miał takie pozwolenie to chyba jasne

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    To jest dramat, fotografia parszywieje, zdjęcia ślubne są dosyć poważną sprawą i nigdy bym się nie odważył ich robić bez kilkunastu treningów jako "drugi" zapasowy fotograf.
    Niekoniecznie. Ja już na drugim swoim ślubie fotografowałem jako jedyny (główny) fotograf i się wybroniłem. Jednak ogólne pojęcie o fotografii oraz odpowiedni sprzęt są nieodzwone.

    W najniższej wersji budżetowej D80 + 18-70 + jasna stałka (zależnie od preferencji 28, 35, 50mm) + porządna lampa typu SB-600/Metz 48 AF-1. Potem ewentualnie rozbudować o szeroki kąt, tele na plener itd. A i tak taki tandem D80 + 18-70 będzie miał ciężko w starych, gotyckich kościołach (ciemne i wysokie)
    Ostatnio edytowane przez Joa ; 03-01-2010 o 21:17 Powód: "nie koniecznie"
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nigel Zobacz posta
    Niestety, jak pokazuje zycie taki papier tez nie daje pelnego wstepu do niektorych parafii. A z drugiej strony, jego brak nie zamyka drzwi do innych (mam na mysli sluby) - wiec nie demonizowalbym, a juz tym bardziej kategorycznie krzyczal, ze "NIE MOZESZ" !
    Wyluzuj.
    Zależy jak podchodzisz do sprawy. Jeżeli poważnie, jest dokładnie tak jak mówię. Są jasne przepisy kościelne, które nakładają na księży obowiązek weryfikacji fotografa czy ma stosowne upoważnienie. Oczywiście w większości przypadków księża o to się nie upominają, niemniej jednak może się zdarzyc jakiś ksiądz który tego zażąda. I co wtedy ? Powiesz Młodym - sorrym nie mogę Wam zrobic zdjęc w kościele bo nie mam stosownego papieru ?! Liczenie na takowt łut szczeście to wg. mnie bardzo niepoważne podchodzenie do sprawy. Zdjęcia ślubne to za poważna sprawa, żeby ryzykowac. I to w taki idiotyczny sposób. Tym bardziej, że zdobycie takowego papieru nic nie kosztuje, poza ukończeniem krótkiego kursu i zapłaceniem kilkudziesięciu złotych za wydanie pozwolenia.
    Nie słyszałem o przypadku, w którym ksiądz zabroniłby fotografowi (takiemu z papierem) robienia zdjęc. Jest jeszcze jeden aspekt posiadania takowego papieru. Przed ślubem możesz spokojnie podejsc do księdza w zakrystii, przedstawic się (pokazac papier) i zapytac, czy ma jakieś uwagi dla fotografa (np. czy przeszkadza mu robienie zdjęc podczas kazania ?). Z reguły wtedy księża mówią Ci, że nie mają uwag, inni wręcz nawet pozwalają Ci na wchodzenie do prezbiterium (co jest rzeczą ogólnie zabronioną). Innymi słowy dla zapewnienia sobie większego komfortu pracy papier takowy należy miec. Samo szkolenie mimo, że przydługawe też mówi o kilku ważnych elementach podczas fotografowanie w czaszie mszy, które warto znac. Jeżeli kroś jest zielony i zacznie "skakac" np. po prezbiterium nerwowy ksiądz wyprosi go z kościoło.
    Jak ktoś myśli na poważnie o tym businessie i równie poważnie traktuje swoich klientó ta taki papier MIEC MUSI. Ja niczego nie demonizuję i wydaje mi się, że większośc kolegów którzy śluby fotografują zgodzi się z moim zdaniem.
    Nieposiadanie tego papieru jest po prostu niepoważnym podejściem. 100 razy się uda bez a za tym jednym nie. I co wtedy ??

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Niekoniecznie. Ja już na drugim swoim ślubie fotografowałem jako jedyny (główny) fotograf i się wybroniłem. Jednak ogólne pojęcie o fotografii oraz odpowiedni sprzęt są nieodzwone.
    ano są. Ostatnio oglądałam zdjęcia znajomej ze ślubu. Pech chciał, że krótko po tym czasie obejrzałam fotki drugiej koleżanki z tego samego miejsca. Różnica kolosalna. Pierwsze zdjęcia : bez wyrazu, kadry do bani, prześwietlone itp. Drugie cud miód - pomysł, kadr, światło - wszystko grało. Sprzęt? Nie... raczej brak umiejętności. Przerażają mnie tacy "fotografowie"
    Też mi się ten post wydał dziwny, ale może kolega faktycznie chce focić za parę dobrych latek, a teraz po prostu zbiera szklarnie . A czemu mnie to obchodzi? Bo szkoda mi potem ludzi, którzy płacą kasę a dostają jakiś szajs
    D 600 | N50/1.8D | N35/1.8 | T90/2.8 | S70-300 f/4-5.6 APO DG Macro | N18-70 | sb400 | sb700

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fistaszek20 Zobacz posta
    Też mi się ten post wydał dziwny, ale może kolega faktycznie chce focić za parę dobrych latek, a teraz po prostu zbiera szklarnie .
    O widzisz. TY przynajmniej mnie dobrze zrozumiałeś.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •