Mam pytanie do kogoś kto użytkował 40D a mianowicie jak ten aparat sprawdzi się w studiu.
Potrzebuję puszki tylko do studia a mam okazję kupić za niezłą kasę właśnie 40D
Szukaj
Mam pytanie do kogoś kto użytkował 40D a mianowicie jak ten aparat sprawdzi się w studiu.
Potrzebuję puszki tylko do studia a mam okazję kupić za niezłą kasę właśnie 40D
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
Jatin AF itp radzi sobie bdb (jak to w 40D), ale balans bieli juz nie do konca, trzeba walczyc z rozowym na bialym tle... Ale ogolnie daje rade (uzywam 40d prawie 2 lata i jedyne czego mi w nim brakuje (a zarazem jest to dla mnie najwazniejsze) to akceptowalne wysokie ISO i mozliwosc recznej kalibracji obiektywow).
Wysokie iso mi nie potrzebne bo mam dobre oświetlenie a co do WB to używam przeważnie stałego światła o temp. 5400k więc myślę że chyba sobie poradzi
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
Mój znajomy posiada 40D i używa go bardzo często w studio. Sam miałem nawet okazję się nim pobawić i całkiem nieźle się sprawował. Jak zamontujesz do niego wyzwalacz radiowy to bardzo przyjemnie się z nim współpracuje a AF nie ma problemu z ustawieniem ostrości (chyba 9 krzyżowych czujników). Jak robisz w RAW to WB nie jest aż tak istotny![]()
D610, V1, FM2n
jaka to jest dobra cena według ciebie?
Ja całkiem niedawno prawie nabyłem 40D z oryginalnym gripem z przebiegiem 4000 klatek za 1800 zł. Niestety ale zanim dostałem odpowiedź od sprzedawcy ktoś mnie uprzedził i kupił.
D610, V1, FM2n
mój kolega ostatnio kupił kilkumiesięcznego 40d- 2800 klapnięć, zapłacił 2100zł
według mnie to bardzo fajny aparacik- obecnie dwóch moich znajomych robi zdjęcia właśnie 40d, ale więcej nie powiem, bo cykają raczej w plenerze
pozdrawiam
jesli faktycznie z gripem to az nie mozliwe![]()
Co prawda aparat nie miał już gwarancji bo sprzedający kupił go w UK i widocznie chciał się pozbyć przed świętami![]()
D610, V1, FM2n
Skontaktuj się z nami