Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Obsługa D200

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    AF-S, AF-C nie ma nic do ustawien podswietlacza AF.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    AF-S, AF-C nie ma nic do ustawien podswietlacza AF.
    Podświetlacza może nie. Ale diody wspomagającej tak. Przy ustawieniu a9 na "Włączona" dioda świeci, ale tylko gdy przełącznik na body jest w pozycji "S". Przynajmniej w D300 tak jest.
    U mnie przy wyłączonej lampce w body nie świeci nic. Tylko jedno ustawienie - wspomniane wyżej a9. Przy włączonej opcji w body, podświetlenie działa tylko w AF-S i tylko do momentu złapania ostrości.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Nadmienię jeszcze, że w D200 dioda świeci tylko dla centralnego krzyżowego pola AF.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziś miałem chwilkę spokoju i czasu i troche potestowałem i dziś o dziwo nic nie swieci tzn. nie doswietla dioda wspomagajaca niezależnie czy Af jest na M,S,C lub tryb P,A,S,M czy też pomiar światła matrycowy, centalnie wazony lub punktowy. Nie wiem co to było może jakis chwilowy "wyskok" oprogramowania aparatu bo w sumie poza sprawdzeniem wtedy czy w a9 jest OFF nic nie robiłem i dziś nie doswietlałaa wtedy tak...
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  5. #5

    Domyślnie

    Znaczy przestraszyła się "Postępu"
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  6. #6

    Domyślnie

    chyba tak, zeby tak wszystko dało sie wystraszyc "Postępem"
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  7. #7

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu więc pociągnę dalej ten temat:
    Tym razem chciałbym zapytać o pomiar światła w D200. Przy pomiarze punktowym doczytałem się i sprawdziłem doświadczalnie i to stosuję, że pomiar punktowy jest powiązany z aktywnym punktem AF ale nie mogę nigdzie przeczytać jak to jest z pomiarem centralnie ważonym. Czy pomiar jest dokonywany z naciskiem na centrum kadru (wybranej wielkości okrąg) czy może centrum tego okręgu też jest powiązane z punktem AF??
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemty Zobacz posta
    Czy pomiar jest dokonywany z naciskiem na centrum kadru (wybranej wielkości okrąg) czy może centrum tego okręgu też jest powiązane z punktem AF??
    gdzieś kiedyś doczytałem, że brany jest pod uwagę środek kadru. Jak jest rzeczywiście, nie wiem, nie sprawdzałem.

  9. #9

    Domyślnie

    ja próbowałem to sprawdzić ale jakoś różnic zbyt wielkich nie widzę dlatego pytam...
    być może miałem nieodpowiedni kadr do prób...
    Ostatnio edytowane przez przemty ; 02-01-2010 o 22:12
    D200+MB-D200;N 35 1.8; N 18-105VR; Helios 44M/2; SB-700; Velbon DF-60

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemty Zobacz posta
    ja próbowałem to sprawdzić ale jakoś różnic zbyt wielkich nie widzę dlatego pytam...
    być może miałem nieodpowiedni kadr do prób...
    najlepiej to chyba wybrać kadr z mocnym, w miarę punktowym światłem. Przesuwając aparat obserwować wskazania światłomierza.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •