Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Red face bezprzewodowa transmisja zdjęć D200

    Witam, mam D200 i mam taki problem, nigdzie nie mogę znaleść informacji jak przesłać do komputera zdjęcia za pomocą "bezprzewodowej transmisji zdjęć". Co jest potrzeba, no i poprostu, jak to wykonać?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba dokupić Nikon Nikon WT-3A Wireless Transmitter for Nikon D200 za $600 + antenę "access point" z protokołem 802.11b/g
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    no i trzeba uaktualnic soft w D200, na v2.0 ... ale to już za zupełną darmochę
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    a i jeszcze bedziesz musial wynajac obsluge zeby pilnowala ci laptopa i :acces point"w punkcie A jak ty bedziesz pstykal zdjecia w punkcie B zeby laptop nie dostal nog
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  5. #5

    Domyślnie

    a tak z ciekawości........czyli wystarczy jak mam laptopa z WiFi żeby przesyłać foty z D200 oczywiście zakladając że do nikosia podpięte jest to ustrojstwo bezprzewodowe ?

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    po to to wymyślono.
    jestem ciekaw czy to działa tez przez Nikon Captre Control lub czegos podobnego - tzn mozna robić zdjęcia z laptopa (a pilnować powinien ktoś aparatu )
    stawiam na to, że sie da.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    po to to wymyślono.
    jestem ciekaw czy to działa tez przez Nikon Captre Control lub czegos podobnego - tzn mozna robić zdjęcia z laptopa (a pilnować powinien ktoś aparatu )
    stawiam na to, że sie da.
    Nie ma jeszcze dokumentacji do WT-3A ale jest do wcześniejszej wersji WT-2A
    http://www.nikonusa.com/pdf/nikon_wireless.pdf
    Program przesyła dane na ftp serwer na komputerze. (trzeba zainstalować Internet Information Services)
    Jeżeli mamy antenę która ma połączenie do internetu, to można przesyłania dane na dowolny serwer FTP i wtedy nie potrzebujemy laptopa.
    Nie powinno być problemu na bezpośrednią komunikację z PC.
    Przy pomocy PTP/IP można również kontrolować kamerę z Nikon Capture.
    Niestety bez podstawowej wiadomośći IIS, TCP/IP czy routing'u można mieć kłopoty w konfiguracją.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 01-11-2006 o 02:44
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •