Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    nic dodać...nić ująć...świetne!
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    to tu, to tam ale z Dolnego Śląska :]
    Posty
    103

    Domyślnie

    O kurde... jak ładnie
    @apage - przy 7 i 8 jakiego filtra użyłeś do obróbki?

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki - fajnie, że się Wam podobają.

    super robota, naprawdę! a na 20 to Tomasz Kot - ten pan z brodą? tzw "mistrz drugiego planu"
    Nic mi o tym nie wiadomo

    @apage - przy 7 i 8 jakiego filtra użyłeś do obróbki?
    filtr fotograficzny ciepły albo sepia
    Nikon + duperele aaa... - no i Holga...
    Blog AgaPe

  4. #14

    Domyślnie

    kolejny świetny reportaż, gratki.
    ps. 9, 10 super
    to i owo...

  5. #15

    Domyślnie

    Kawał dobrego reportażu. Tylko jak dla mnie zbyt dużo bw w stosunku do koloru. Nie wiem jak w albumie
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  6. #16

    Domyślnie

    tak jak wszyscy... kawał dobrego reportażuświetne zdjęcia
    dla mnie nr 11
    Nikon

  7. #17

    Domyślnie

    A ja powiem tak:
    Reportaż fajny, zdjęcia ciekawe, ale gdyby to był mój ślub - to bym gada-fotografa pognał razem z fotkami. Co z tego że konwersja ładna,ujęcia ciekawe? Ślub to arcywesoła impreza i szarości w takiej ilości odpadają.
    Ujęcia - jako pamiątka - takie sobie /25- wręcz ośmiesza młodego i takiej foty nikomu bym nie pokazywał/. Logo fotografa zdominowało na niektórych fotach młodych. 21 - tort, młodzi, BW i szumy - okropne.
    Jako reportaż super, jako relacja OK - jako foty pamiątkowe dla młodych - nie.
    Ale to jest moje zdanie, a ślub brałem tylko jeden i to dawno
    Tutaj jest... podpis

  8. #18

    Domyślnie

    Na zdjęciu 25 faktycznie Młody ma niezbyt ciekawą minę. Mimo to kadry są świetne, obróbka też bardzo mi się podoba. Pieknie pokazane emocje! Szumy są znośne a BW bardzo lubię... eh jak ja bym chciała umieć robić takie zdjęcia

  9. #19

    Domyślnie

    Udane kadry.
    Tylko dlaczego tak dużo BW.

  10. #20

    Domyślnie

    Co z tego że konwersja ładna,ujęcia ciekawe?
    A mnie się wydawało, że to jednak jedne z najważniejszych rzeczy...

    Ślub to arcywesoła impreza i szarości w takiej ilości odpadają.
    1. Uspokoję Cię - Młodzi większość ujęć otrzymują odemnie w 2 wariantach kolorystycznych: b&w + kolor.
    2. Nie dyskwalifikowałabym "czarnobieli" do reportażu ślubnego (b&w = smutek (???) - chyba jednak za bardzo uogólniasz) Do tego, nie jestem jedyną, u której b&w często (choć nie zawsze!) dominuje ilościowo nad kolorem. Pooglądaj trochę ślubnych galerii.
    Może proporcje b&w do koloru materiału który wyselekcjonowałam na forum mogłyby być inne - ale tak to już jest - że każdy zrobiłby to inaczej.
    Ja akurat jestem wielbicielką dobrego b&w - "czarnobiel" w dużo bardziej wyrazisty sposób pokazuje emocje, podkreśla dynamikę, pozwala skupić się na tym co w kadrze, a nie na wdzierających się często (jak to w reportażu- nie budujemy sobie planu zdjeciowego, a jedynie korzystamy z tego co już jest) przypadkowych kształtów podkreślonych kolorami. Oczywiście- cz-b nie zawsze pasuje, a czasem jest też tak, że ciężko zdecydować która wersja wygląda lepiej... Tak czy inaczej nie upieram się wyłącznie przy cz-b.


    (...)/25- wręcz ośmiesza młodego i takiej foty nikomu bym nie pokazywał
    A tymczasem Pan Młody ma do siebie dystans. Gdyby przed ślubem wskazał mi na podobne ujęcie i pogroził palcem, ze takich to on sobie onie życzy - nie było by sprawy. Szczęśliwie jednak większość Par trafiających do mnie to ludzie "luźni", odważni i uśmiechnięci - jak wyżej - z dystansem do siebie.
    Z drugiej strony - polskie wesele to nie "ą-ę" nadęte angielskie party pod kryształowymi żyrandolami - więc dlaczego miałabym je tak pokazywać???

    Reportaż fajny, zdjęcia ciekawe, ale(...) (...)bym gada-fotografa pognał razem z fotkami
    Strach się bać
    No więc jak? dobre ale niedobre?
    Trochę nie zazdroszczę "Twojemu" fotografowi (sądząc po wpisie - chyba miałeś z nim jakieś przejścia)- chyba, że przed ślubem pokazał Ci inne zdjęcia niż w rzeczywistości sam robił - to sama bym nogi z d.py powyrywała...

    Ujęcia - jako pamiątka - takie sobie
    Jakich pamiątkowych ujęć Tobie na przykład w tym co wrzuciłam brakuje? Albo inaczej - co dyskwalifikuje wg Ciebie podane zdjęcia jako ujęcia pamiątkowe?

    Logo fotografa zdominowało na niektórych fotach młodych.
    yyyyyyyy... co ja mogę powiedzieć...
    amirez - to są tylko wglądówki do internetu... Pierwszy raz spotykasz się wśród fotografów z taką praktyką (dodawanie logo)? Po raz kolejny Cię uspokoję: oczywiście, że Młodzi dostają zdjęcia bez tego znaczka.

    21 - tort, młodzi, BW i szumy - okropne.
    tort, młodzi - co z nimi nie tak? Wiem - ucięta dłoń Młodego - to był moment, trudne warunki oświetleniowe - nie dało rady zdążyć przekadrować, od nowa złapać ostrość i zrobić to samo ujęcie - po kilku milisekundach było już "po ptokach" - całkiem inna sytuacja.
    BW - znowu... poza tym, jest przecież pod spodem "kolorowy" tort - chciałbyś w całym materiale wyłącznie kolor?
    Odniosę się szerzej tylko do szumów: pooglądaj więcej zdjęć ślubnych - fotografów lepszych odemnie. Nie jest tak, że dobre zdjęcie to wyłącznie niezaszumione zdjęcie. Czasy kiedy plastik fotograficzny był w modzie na szczęście już się skończyły lub właśnie się kończą. Oczywiście - jest to też kwestia gustu-i jeśli ktoś preferuje maksymalnie wygładzone obrazki - nie śmiem zabierać mu do tego prawa. Ale liczę też na wzajemność w tej kwestii. (zamiast stwierdzenia "okropne" napisałabym raczej "moim zdaniem okropne")
    Polecam zobaczyć zdjęcia np.: http://www.jeffascough.com/ (już pierwsze w galerii - brrr! feeee! bleee!!! straszne! hehee )
    Z Polskich fotografów ślubnych uznawanych za najlepszych, już nie będę cytować - choć pewnie powinnam (w kontekście szumów właśnie).



    Tak to jest, że co fotograf - to inne zdjęcia - i chwała Bogu! Młodzi mają wybór co do tego jakie zdjęcia otrzymają. To oczywiste amirez, że nie wszystkim muszą podobać się takie zdjęcia jak robię akurat ja. Ja robię takie, w takiej manierze - widzą to Młodzi którzy decydują się na moje usługi. Nie wybiera się fotografa na ślub drogą losowania...

    Może ciut za dużo się rozpisałam - ale doceniam każdą krytykę i czuję się w obowiązku odpowiedzieć na wszystkie postawione tezy z którymi się nie zgadzam lub nie do końca się zgadzam - i uzasadnić dlaczego.
    Pozdrawiam!
    Nikon + duperele aaa... - no i Holga...
    Blog AgaPe

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •