Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Slik vs Velbon...

    Witam wszystkich.
    Noszę się z zamiarem kupna statywu. Jak łatwo wywnioskować po tytule budżet jest nieco ograniczony. Przejżałem już wiekszość postów o tej tematyce ale mimo wszystko potrzebuje bardziej konkretnych opinii. Dodam również iż zdaję sobie sprawę jakimi dobrymi statywami są MF, że jest to inwestycja na dluuugie lata itd. ale jak już wspomniałem suma jaką chcę - mogę wydać jest ograniczona ( do ok. 350 PLN ). Wracająć do głównego wątka mojego postu, myślę konkretnie o modelach Velbon sherpa 250R ( ta wysokość jest zupełnie wystarczająca dla mnie oraz o SLIK'u PRO 340 DX. Statyw ma współpracować obecnie z F60 + Nikkor 28 - 80, a w przyszłosci, może niedalekiej z D80 + Nikkor 18 -135, czasem może podlączę jakiś tele do 300 mm ale to raczej sporadycznie. Osobiście oglądałem sherpę i wydała mi się dość stabilna... ( w swojej klasie Ze Slikiem niestety nie miałem możliwiści bliżej się "zapoznać". W zasadzie byłem już przekonany do sherpy do czasu gdy zobaczyłem konkurenta na jedej ze stron foto. Bardzo proszę osoby które miały z którymś z nich kontakt o jakieś opinie uwagi na temat stabilności, wykonania czy też materiałów z jakich wykonane są statywy no i ew. który z nich bardziej warto kupić. Z góry dziekuję, pozdrawiam.
    Nikon F60 + Nikkor 28-70 f/3.5-5.6

  2. #2
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    udźwig statywu powinien być minimum 2 razy większy od ciężaru nacięższego zestawu...i to bez wyciągniętej kolumny centralnej
    dyskusji o statywach było już na tym forum bez liku...poczytaj...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Od lat mam SLIK-a PRO 500DX i jest to bardzo solidny statywik. Używałem go z dość ciężkimi zestawami i było ok.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.
    Drogi Alfie wyszukiwarka na tym forum była pierwszym miejscem od jakiego w ogóle zaczałem poszukiwania Rzeczywiście można wywnioskować wiele cennych uwag ze starszych postów, lecz pisząc tego posta chcialem uzyskać informacje dotyczace bezposredniego kontaktu z produktami z tytulu, jesli ktokolwiek w ogole trzymal je w reku. Niestety, jak nie trudno zauwazyc konkretnie na ich temat niewiele sie pisze no a jesli jest cos to dyskusja i tak sprowadza sie do pochwal w kier. MF, nie dziwi mnie to, bo sam chwale i w miare mozliwosci siegam po produkty wysokiej jakosci....no ale wiadomo wszytko wedle wlasnych mozliwosci Jesli ktos mialby jakies zdanie na temat przewagi ktoregos z wymienionych statywow to wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam
    Nikon F60 + Nikkor 28-70 f/3.5-5.6

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •