Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Gdzie na narty

  1. #21

    Domyślnie

    Dawaj do Manchester nagibalao sporo sniegu

  2. #22

    Domyślnie

    Odkopię wątek, bo przyszły przymrozki i zapach zimnego powietrza spowodował u mnie nawrót choroby...
    W zeszłym sezonie (tak jak planowałem na początku tematu) udało mi się zaliczyć Janské Lázně, w sumie nawet dwa razy. ;) Całkiem przyjemna miejscówka jak na pierwsze kroki. Ostatecznie z instruktora zrezygnowałem, bo jakoś pepiczkowego nie łapię i uczyłem się na własnych błędach. :p OK, ale nie o tym chciałem, więc do rzeczy: Ma ktoś jakiś dobry patent na parujące gogle? Na mojej głowie wszystko wybitnie szybko zachodzi mgiełką i o ile tamte warunki pozwalały na swobodną jazdę bez nich, o tyle w tym roku ochrona na oczy raczej będzie już potrzebna. Cały problem w tym, że dość szybko nabieram temperatury i pod kaskiem lubię mieć dodatkowo kominiarkę na głowie. Swoje uvex'y kupowałem zeszłej zimy, dlatego nie uśmiecha mi się ich zmieniać po kilku dniach używania - a raczej obijania w kieszeni. Inny problem w tym, że mało co dobrze leży na mojej głowie. Stosował ktoś może jakieś płyny - zdaje to egzamin?
    Druga sprawa: Świat jest mały, więc wybiera się może ktoś z was w grudniu na deSkiDance?

    Na koniec bonusik: - znajomy jechał za mną z kompaktem w ręce, żebym mógł wieczorem na spokojnie popatrzeć co źle robię. ;)

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    OK, ale nie o tym chciałem, więc do rzeczy: Ma ktoś jakiś dobry patent na parujące gogle?
    Wystarczy się rozpędzić

  4. #24

    Domyślnie

    A może tak, jak z goglami pływackimi - wystarczy poślinić w środku? Jak taka ślina zamarznie to już nic nie pomoże

  5. #25

    Domyślnie

    to i ja sie podepne, szukamy jakiejs ciekawej lokalizacji - najwazniejszym warunkiem jest liczba tras, najlepiej taka, ktorej nie da sie objechac w ciagu tygodnia,
    zwiedzilismy juz Austrie ( Schladming ), Włochy ( Madonna Di Campiglio-Folgarida-Marillev ) oraz Francjęa ( Val Thorens-3 doliny ) - gdzie jeszcze mozna wyskoczyc w miejsce obfite w malownicze dluuugie trasy ? nie chcemy powtarzac miejscowki
    500px.com/kubasikorski

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Wystarczy się rozpędzić ;)
    Próbowałem... mam teraz dziecko na sumieniu... to znaczy mam alimenty... bo nic nie widziałem i wleciałem na jakąś dziewczynę. :p
    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    A może tak, jak z goglami pływackimi - wystarczy poślinić w środku? Jak taka ślina zamarznie to już nic nie pomoże ;)
    Późniejsze zdejmowanie ich z twarzy za pomocą suszarki średnio mnie kręci. ;)

    cube: A może właśnie Alpe d’Huez we Francji (10-19.12). Wg opisu to jakieś 250km tras. Cena zorganizowanego wypadu chyba jest całkiem przystępna i z opowieści kumpla wynika, że dobre imprezy są na tych wyjazdach. Kilka osób i można strzelić jeszcze plener foto przy okazji. ;)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    A może właśnie Alpe d’Huez we Francji (10-19.12)
    bardzo chetnie ale nie w tym terminie, chcemy pojechac raczej na przelomie lutego/marca
    500px.com/kubasikorski

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cube Zobacz posta
    to i ja sie podepne, szukamy jakiejs ciekawej lokalizacji - najwazniejszym warunkiem jest liczba tras, najlepiej taka, ktorej nie da sie objechac w ciagu tygodnia,
    zwiedzilismy juz Austrie ( Schladming ), Włochy ( Madonna Di Campiglio-Folgarida-Marillev ) oraz Francjęa ( Val Thorens-3 doliny ) - gdzie jeszcze mozna wyskoczyc w miejsce obfite w malownicze dluuugie trasy ? nie chcemy powtarzac miejscowki
    Ja ze swojej strony polecam Zillertal. W sumie coś ok. 600 km tras łącznie z Tuxem, choć lodowiec radzę potraktować jako ciekawostkę - od zbója ludzi. Penken, Ahorn, Kaltenbach, Arena itd. echhhh. Mile również wspominam ośrodki w Alta Valtellina, tzn. Livigno, Bormio, St. Caterina i no i kameralna Isolaccia. Warto wykupić karnet na całą dolinę.
    Ciekawie wygląda też Val Gardena (kiedyś może się tam wybiorę), Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis itd... trudno coś doradzić, tyle tego jest

    A patent na parujące gogle:
    1. po zdjęciu zazwyczaj zakłada się na kask - trzeba uważać, aby nie założyć ich na otwory wentylacyjne kasku, bo bankowo zaparują,
    2. gogle mają otwory wentylacyjne na dole i na górze ramki trzymającej szkła, więc zakładając pod kask należy zostawić niewielką szczelinę wentylacyjną pomiędzy goglami, a kaskiem, jaki i z dołu - musi być przewiew/wentylacja,
    3. kominiarka i gogle IMO jakoś nie pasują do siebie, trzeba uważać, aby gogle nie nachodziły na kominiarkę. Ja osobiście nie używam kominiarki, a "mordownik" lub jak kto woli "lecter'a" i szkła mi nie parują,
    4. gogle powinny mieć dwie szybki i wydajny system wentylacji - to chyba najważniejsza sprawa.
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 11-10-2010 o 21:38
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  9. #29

    Domyślnie

    Do dolomitów jest ok. 16-18h jazdy. Mnie się tam strasznie podobało, bo byłem pod koniec marca. Przez to w dolinie, gdzie mieszkaliśmy było 15 stopni, pełne słońce i można było biegać w koszulkach i krótkich spodenkach. A na górze było tak :


    A na dole - wiosna.

    Byłem w Val di Sole.


    Mnie gogle nigdy nie parowały...
    Może warto spróbować tego środka co dają do okularów pływackich?
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 11-10-2010 o 21:55
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #30

    Domyślnie

    Sposób na parujące gogle to przede wszystkim.. dobre gogle
    Przerabiałem ten problem i jak kupiłem porządne gogle w moim przypadku akurat firmy SPY to problem zniknął.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •