Widzisz, ja wiem, kiedy robię zdjęcia typowo do publikacji, a kiedy jest to "rodzinne" spotkanie.Rodzinne przeglądam mało dokładnie, w większości NEFy idą do kosza, a te fajne obrabiam i czasami drukuję. Te do publikacji (czyli sesje) przeglądam i usuwam od razu NEF+JPG nieostre/rozmyte, a jak mam zdublowane fotki, to wybieram najlepszą, a drugą kasuję. Tego, co nie publikuję, nie dopieszczam. Strata czasu, bo po co? Dla siebie?
Patrz na własne potrzeby. Ja nie mam tyle miejsca na dysku/DVD, żeby to wszystko zgrywać. I tak do tego nie zaglądam, jest bo jest na wszelki wypadek. Planuję zakup terabajtowego dysku, ale to w przyszłości. I tak nie zmienię mojej "selekcji", bo jest wygodna i konkretna. Nie trzymam śmieci.![]()
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami